← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Як не розповніти під час вагітності

Як надмірно не розповніти під час вагітності

Як не розповніти під час вагітностіЯк не розповніти під час вагітності до такої міри, що після пологів позбутися від зайвих кілограмів буде дуже складно? І чому деякі майбутні мами сильно набирають вагу, а інші трохи? Залежить це від раціону харчування або від будь-яких інших чинників?

Для початку потрібно знати на скільки поправляються при вагітності - ця цифра за медичними нормами складає 10-12 кілограмів. Ці кілограми складаються з ваги самої дитини, плаценти, навколоплідних вод, молочних залоз (які збільшуються під час вагітності), також кілька кілограмів відкладається в області живота і стегон - це так званий стратегічний запас. Природа таким чином піклується про те, щоб малюк не голодував, якщо буде голодувати його мати (поживні речовини деякий час можуть черпати якраз з цих жирових відкладень). Ось чому поправляються під час вагітності абсолютно все - тільки хто більше, а хто менше.

Отже, як же не поправитися понад норми? Напевно, вам відомо, що у кожної страви і у кожного окремо взятого продукту своя калорійність - енергетична цінність, і чим вона вище, і чим більше таких продуктів, що ви вживаєте, тим більше набираєте вагу (за умови недостатньої фізичної активності). Так, у першому триместрі вагітності калорійність добового раціону майбутньої мами повинна становити близько 2000 ккал, у другому триместрі - на 500 ккал більше, в третьому ще на 500 ккал більше. Таким чином, калорійність раціону вагітної ненабагато відрізняється від середньостатистичної в більшу сторону. І вже ніяк не підтверджує міф про те, що вагітна повинна їсти за двох.

А як дізнатися калорійність страв, щоб після пологів не скаржитися як сильно поправилася під час вагітності? Для цього можна скористатися спеціальними табличками калорійності (для підбору раціону), але і при покупці переглядати етикетки не буде зайвим (на них також завжди вказується енергетична цінність в розрахунку на 100 г продукту). Самі «цінні» продукти - це масло вершкове та олію, борошняні продукти, що містять жири і т. д. Але це не означає, що від висококалорійних продуктів потрібно зовсім відмовитися, просто вживати їх бажано в помірних кількостях. Ну, а від шкідливих і непотрібних, начебто солодкої газованої води та чіпсів можна зовсім відмовитися заради здоров'я малюка і власної фігури.

Вага майбутньої мами вимірюють при кожному візиті в жіночу консультацію після постановки на облік по вагітності. Існують середні значення надбавки ваги, за якими і стежать лікарі. Якщо надбавка вище норми і це пов'язано з банальним переїданням (таке може статися, наприклад, після новорічних свят), можуть просто порекомендувати кілька «полегшити» свій раціон, влаштувати яблучний розвантажувальний день. Якщо ж вага додався раптово і набагато (1 і більше кг за тиждень), лікар може запідозрити водянку у вагітної - коли рідина затримується в організмі з-за проблем з нирками. Причому при даній патології можуть бути відсутні видимі набряки (вони можуть бути прихованими). Таке, найчастіше, лікується в стаціонарі.

Наростає вага найбільшими темпами в третьому триместрі, і те, що ці темпи повинні складати не більше 300 г за тиждень. Якщо ж жінка сильно поправилася при вагітності, її можуть підстерігати і ускладнення серцево-судинних захворювань. Якщо вага не перевищив допустимі норми (10-12 кг), схуднення буде швидким. Відразу після пологів і протягом 5-7 днів йдуть 5-7 кілограмів. Решта - протягом 1-3 місяців навіть при невеликих фізичних навантаженнях (прання, готування, прибирання, догляд за дитиною тощо ).

Загалом, замислюватися про те, як не розповніти під час вагітності і стежити за своїм харчуванням потрібно з самих ранніх її термінів. Молода мама просто зобов'язана бути стрункою і красивою!Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua