← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Як відходять води у вагітних

Як відходять води перед пологами

Як відходять води перед пологамиЯк відходять води у вагітних жінок, коли і чому це відбувається? Малюк знаходиться в матці в спеціальному міхурі - амнионе. Рідина, в якій плаває плід, виконує роль його першою середовища проживання і називається амніотичної. Це і є навколоплідні води, про яких піде мова в статті.

Вони виконують багато різних функцій: підтримують температуру, захищають, пом'якшують удари. Амніотична рідина виробляється в різних обсягах, але постійно. Чим більше термін вагітності, тим більше її обсяг. Але можливі патологічні варіації - багатоводдя або маловоддя, які визначаються на УЗД.

Що потрібно знати про те, як відходять навколоплідні води у вагітних жінок? Найчастіше відходження плутають з мимовільним сечовипусканням. Але, зосередившись, жінка розуміє, що відбувається. Іноді чується неголосний звук, тріск або бавовна. Це лопнули оболонки плодового міхура, і води почали випливати. Процес відходження амніотичної рідини у кожної вагітної може проходити по-різному. У одних нагадує легке нетримання, а в інших відходження відбувається настільки стрімко, що стримати неможливо.

Знаючи, як відходять води перед пологами, можна приблизно зорієнтуватися, коли ж варто збиратися в пологовий будинок. Це буде залежати, якої позиції дотримується лікар-гінеколог. Одні вважають, що, якщо трохи підтікає безбарвна рідина, можна 2 діб спостерігати за ситуацією. Особливо якщо точно невідомо води це або вагінальні виділення. Інші наполягають, що протягом 24 годин жінка повинна народити, інакше плід без рідини не виживе, і може початися запальний процес. Може лопнути як міхур цілком, так і утворитися невеликий отвір, через який відбуватиметься допологове вилиття вод.

Фізіологічно води повинні відходити безпосередньо перед початком другого періоду пологів. І вважається, що навколоплідний міхур сприяє розкриттю шийки матки. Але іноді виявляється все навпаки, якщо навколоплідний міхур плоский. У такому випадку лікар може прийняти рішення про його проколі. Процедура це абсолютно безболісна для жінки і безпечна для дитини. Виконується при невеликому відкритті шийки матки. У разі якщо у вагітної відійшли води, варто враховувати і термін цієї події. Після 35 тижнів плід вже готовий до зустрічі з мамою, тому цілком очевидно, що лікарі можуть викликати пологи. А на більш ранніх термінах вагітність можна пролонгувати, якщо лягти на збереження. Але обов'язковою умовою при цьому є постільний режим і проведення антибактеріальної терапії, так як в матці може початися запальний процес, з вини якого можна позбутися і матки, і дитини.

Як виглядають води?

Це безбарвна рідина, із солодкуватим запахом, містить деяку кількість пластівців (мастило з шкіри малюка).

Увага! Якщо рідина зеленуватого кольору, мутна, темна - терміново викликайте лікаря! Це свідчить про проблеми зі здоров'ям малюка, а точніше - про гіпоксії. Зелений колір води набувають через виділився в них меконію - первородного калу. Це відбувається через розслаблення сфінктера дитини в результаті недоліку кисню.

При підозрі на підтікання або відходження амніотичної рідини, варто звернутися до лікаря. Він порекомендує зробити спеціальний тест. Його можна купити в аптеці, щоб достовірно дізнатися, води це чи ні. Біла прокладка з тканини допоможе дати оцінку виділенням. Плями не будуть мати запаху і кольору, відповідних сечовиділення.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua