← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Як відбувається овуляція

На який день відбувається овуляція, методи підрахунку

Коли і як відбувається овуляція у женщигЯк відбувається овуляція, в який період менструального циклу, як її визначити, і в яких випадках вона може бути відсутнім? Ці питання важливі для жінки, яка планує дитини. У цьому матеріалі ми дамо прості і короткі відповіді на них.

Овуляція - це період, коли яйцеклітина, готова до запліднення, залишає яєчник і виходить в черевну порожнину жінки, де чекає зустрічі зі сперматозоїдом. Коли відбувається овуляція у жінок, вони її можуть відчути. У одних з'являються болі в нижній частині живота, зазвичай з боку яєчника, «випустив» яйцеклітину. В інших підвищується статевий потяг, і з'являються рясні слизові виділення з піхви. Але не для всіх жінок ознаки овуляції є явними, а тому потрібно знати способи визначення даного періоду менструального циклу. Зробити це можна за допомогою вимірювання базальної температури, УЗ-дослідження, а також спеціальних тестів. Овуляція буває тільки у жінок. Тобто на питання відбувається овуляція під час вагітності можна однозначно відповісти, що ні. Хоча в медичній літературі описані випадки так званої суперфетацію, коли за 1 цикл у жінки відбувалися дві овуляції і два зачаття з проміжком приблизно в 2 тижні. Але розмова у нас про саму звичайну овуляцію, а не рідкісні випадки.

Базальна температура - це не той показник, яким треба сліпо довіряти при діагностиці овуляції - це думка більшості сучасних лікарів. Однак даний спосіб найбільш доступний, так як не потрібно нічого купувати і відвідувати лікарів. З початку менструального циклу, 1 раз в день, з ранку, відразу після пробудження треба виміряти температуру в задньому проході. Від жінки потрібно будувати спеціальний графік, який потрібно вписувати показники термометра. В першій фазі циклу, коли яйцеклітина ще знаходиться в яєчнику, температура буде не вище 36,9 градусів (у відсутності хвороби). На який день відбувається овуляція буде явно видно, коли температура трохи впаде, приблизно на 0,4 градуса. Це і є найсприятливіший час для зачаття.

Так як відомо, що овуляція відбувається на 14 день менструального циклу приблизно, у випадку з 28-денному циклом, то перевірятися на УЗД потрібно приблизно з 10-12 дня, раніше не має сенсу у разі, якщо тривалість циклу постійна (не менше 28 днів від місячних до місячних проходить). Коли овуляція відбудеться, а також період попередній цьому, лікар побачить на своєму моніторі. Моніторинг овуляції носить назву фолікулометрія. Дана процедура проходить швидше ніж звичайне ультразвукове дослідження і коштує значно дешевше. А відбувається овуляція при прийомі протизаплідних таблеток? Ні, в цей проміжок часу сенсу в фолликулометрии немає, так як сучасні пероральні контрацептиви не дають розвиватися яйцеклітині.

І, нарешті, розрахувати день овуляції можна за допомогою спеціальних домашніх тест-смужок, придбати їх можна в аптеці. Так само, як і у випадку з тестом на вагітність, при позитивному результаті з'являються 2 полосочки. Таке спостерігається безпосередньо перед і протягом 1-2 діб після овуляції.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua