← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Як завагітніти, якщо не виходить

Як завагітніти, якщо довгий час не виходить. Причини невдач

Як завагітніти, якщо не виходитьЯк завагітніти, якщо не виходить ніяк вгадати потрібний момент або якщо враховуються різні чинники, але зачаття все одно не відбувається? Для того, щоб розібратися в цьому питанні, згадаймо жіночу фізіологію і чоловічу.

Навіть у здорової, молодої жінки вагітність може не настати через рік статевого життя без контрацепції. Чому так відбувається? Все просто - жінка може завагітніти тільки в певні дні менструального циклу, коли відбувається овуляція. Тобто, лише 1-2 дні на місяць можуть бути результативними в плані зачаття. А ще в рік мінімум 2 цикли бувають безплідними, коли овуляція не відбувається зовсім.

Якщо у жінки не виходить завагітніти більше 1 року, тоді лікар призначає обом подружжю повне медичне обстеження.

Причини безпліддя

1. Відсутність овуляції. Це може бути викликано різними патологіями. Але залишимо розбиратися в цьому лікарям, а самі розглянемо способи, за допомогою яких жінка може сама у себе визначити відсутність овуляції.

а) За допомогою графіка базальної температури. Щодня протягом декількох циклів необхідно вимірювати температуру в прямій кишці вранці, і отримані дані заносити в спеціальну табличку, потім будувати графік. Овуляція відбувається приблизно в середині циклу, на графіку це відображається як різкий стрибок температури мінімум на 0,4 градуса, при всьому при цьому температура стає вище 37 градусів. На правильність вимірювання впливає безліч факторів. Так, інтимні стосунки незадовго до вимірювання можуть викликати підвищення ректальної температури, хоча виходу яйцеклітини не було, відповідно не виходить завагітніти в «сприятливий» період.

б) За допомогою тесту. Є тест для визначення вагітності, а є для визначення овуляції. Зовні вони схожі, але не схожі своїми реакціями. Другий реагує на зростання лютеїнізуючого гормону, який відбувається за лічені години до виходу яйцеклітини.

в) З різних суб'єктивних симптомів. Наглядові та чутливі дами можуть помітити в цей день незвичайні відчуття або легкі болі в області одного з яєчників, більш рясні виділення з піхви, а в деяких випадках навіть підвищення сексуального бажання.

г) УЗД. Але доведеться відвідувати кабінет УЗД кілька разів. Досить затратно і по грошах і по часу виходить.

Можна сказати, що найчастішою відповіддю на питання «чому не виходить завагітніти» є - «відсутня овуляція».

Щоб збільшити ймовірність настання вагітності, займайтеся любов'ю не кожен день, побережіть сили до самого сприятливого дня в циклі.

2. Непрохідність маткової труби або обох труб. Запліднена яйцеклітина через спайок в трубі не може проникнути в матку і, в кращому випадку - гине на шляху до неї, а в гіршому - починає розвиватися в невідповідному для цього органі, і тоді настає позаматкова вагітність - дуже небезпечна патологія, що вимагає хірургічного втручання. Причинами непрохідності можуть бути різні запальні процеси, раніше перенесені операції на маткових трубах і т. д. В таких випадках потрібно не питати - чому не виходить завагітніти, а зробити все для того, щоб уникнути позаматкової вагітності. Якщо лікар вважатиме за необхідне, то потрібно буде розсікти спайки. Це роблять лапароскопічним методом. Після можна планувати вагітність.

3. Несумісність подружжя. Насправді, такого поняття в медицині немає, але є певні причини, які сприймаються безплідними парами саме так. Це патології, пов'язані з імунною системою жінки, а також з мікрофлорою її піхви. Іноді лікарі не можуть знайти причину безпліддя, а партнери, в разі розпаду своєї пари, можуть без проблем заводити дітей в інших шлюбах (ось із-за цього і виникло поняття «несумісність подружжя»).

Жіночий організм може відкидати сперматозоїди, як чужорідні організми. У такому випадку лікарі прописують жінці різні лікарські препарати з метою тимчасового придушення імунітету.

У деяких випадках сперматозоїди «вбиває» агресивна мікрофлора піхви. Визначити дану особливість можна за допомогою проби Шуварского-Хунера, результат якої може прояснити питання чому не виходить завагітніти, якщо проблема дійсно полягає в цій особливості.

4. Чоловічий фактор. Чоловіче безпліддя також може бути викликано рядом причин, але всі вони призводять до зменшення кількості життєздатних сперматозоїдів, або до слабкої їх рухливості. Водянка яєчка, варикоцеле, крипторхізм (рідкісна вроджена патологія, яка лікується, як правило, ще в дитячому віці) і епідемічний паротит (свинка), туберкульоз, прийом стероїдних гормонів - ось лише кілька причин, які можуть стати причинами безпліддя.

Як завагітніти, якщо не виходить

У менш серйозних випадках посприяти вагітності можуть різні народні методи і трав'яні настої.

1. Займатися любов'ю в позах, які сприяють глибокому проникненню, бажано з піднятими стегнами жінки. Таким чином сперматозоїди швидше досягнуть шийки матки, а життєздатність їх довше збережеться, якщо протягом 2-3 годин після статевого акту не обмивати статеві органи з використанням мила.

2. Спринцювання содою. Виявляється таким чином можна не тільки позбутися від молочниці, але і створити сприятливе середовище для сперматозоїдів. Спринцюватися радять за 20 хвилин до статевого акту.

3. Приймати відвари з трьох трав, заварених окремо. Це борова матка, шавлія і червона щітка. Дані трави відомі в народі своєю особливістю допомагати в лікуванні різних жіночих захворювань. На багатьох жіночих форумах є теми, присвячені лікуванню цими травами. Щодо «правильного» прийому рекомендації різняться. Можна приймати відвари по фазах циклу. Але точніше вам про це розповість ваш гінеколог, якщо він, звичайно, є прихильником траволікування.

Якщо і тоді не виходить завагітніти, і результати медичних обстежень не втішні, можна зробити радикальні заходи. Звичайно, можна усиновити дитину - дитячі будинки переповнені. А можна спробувати зачати свого за допомогою сучасних медичних технологій. Почати можна з штучної інсемінації. Процедура проста - насіннєва рідина вводиться жінці в клінічних умовах безпосередньо в піхву. Таким чином шийки матки досягає значно більшу кількість сперматозоїдів, ніж при статевому акті, і ймовірність зачаття збільшується.

Але як завагітніти, якщо не виходить зачати і таким чином? Якщо немає можливості провести запліднення «стандартним» шляхом, приміром, у жінки відсутні або знаходяться в дуже поганому стані маткові труби, лікарі пропонують провести процедури ЕКО чи ІКСІ. Процедури дорогі і не завжди дають позитивні результати з першої ж спроби. Однак, для багатьох безплідних пар - це єдина можливість стати батьками. Зачаття проводиться в лабораторних умовах, потім запліднена яйцеклітина, навіть кілька для надійності, підсаджуються безпосередньо в матку жінки. Крім того, лікарі можуть відібрати для підсадки тільки генетично здорові клітини (це дуже важливо при великому ризику спадкового захворювання) і навіть бажаної статі.

Якщо ж у жінки немає можливості за якимись медичними показаннями самої виносити дитину, можна скористатися далеко не безкорисливою допомогою сурогатної мами. Але це досить ризиковано, жінка, вынашивавшая і яка народжувала біологічно вашої дитини може відмовитися вам його віддавати, і закон буде на її боці...

Щоб уникнути таких складних рішень, не відкладайте візит до лікаря, якщо не виходить завагітніти більше 1 року. Чим раніше ви почнете лікування, тим вище його ефективність.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua