← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Як визначити вагітність на ранніх термінах

Як визначити вагітність на ранніх строках

Як визначити вагітність на ранніх термінахЯк визначити вагітність на ранніх термінах - питання досить важливе. Ним цікавляться і ті жінки, чиї плани поки не входить заводити дітей і ті, які мріють про дитину. Ми розглянемо найбільш поширені і доступні методи визначитися зі своїм статусом у найбільш ранні терміни після зачаття.

Тест на вагітність

Цей метод діагностики вагітності надзвичайно зручний і доступний. Головне - дотримуватися просту інструкцію.

Отже, для отримання достовірного результату потрібно:

  • робити тест не раніше зазначеного терміну (зазвичай це перший день затримки менструації);
  • суворо дотримуватися інструкції з виконання;
  • купити тест з найбільш високою чутливістю;
  • проводити діагностику в ранковий час;
  • перед діагностикою протягом 5-6 годин не мочитися (саме тому ранок - ідеальний час для виконання);
  • при сумнівному результаті (друга смужка розпливчасте, ледве помітна) тест слід повторити.

В аптеках можна побачити 3 типи тестів: звичайні смужки, планшетні і електронні. Останні, як можна здогадатися, будуть дорожче. Купуйте той, який здасться зручніше. Головне - висока чутливість.

Багато жінок проводять домашню діагностику вагітності ще до початку затримки, що вже суперечить інструкцій тесту. А тому часто отримують хибнонегативні результати, так як ХГЛ («гормон вагітності») починає вироблятися тільки днів через 7-10 безпосередньо після запліднення яйцеклітини, тобто перед самим початком затримки. Однак, є спосіб отримати достовірний результат ще раніше. Отже, як визначити вагітність на ранніх термінах без тесту, можливо це?

Аналіз крові на ХГЛ

Цей спосіб дає змогу дізнатися про своє становище ще до початку затримки, приблизно на 6-10 день від статевого акту (зачаття). Крім того, кількісні показники ХГЛ дають можливість судити про те, розвивається вагітність чи ні. Так, на перших двох тижнях ХГЛ буде рівним 25 - 300 мЕд/мл, а на третій вже 1500 - 5000 мЕд/мл Якщо результат більше цих значень - лікар може запідозрити міхурово занесення або розвиток 2 і більше ембріонів. Менші значення бувають при завмерлої і позаматкової вагітності. Аналіз крові на ХГЛ - найточніший на сьогоднішній день метод діагностики. Ось як визначити вагітність на ранніх термінах до затримки менструації.

У дуже рідкісних випадках підвищення ХГЛ у жінки відбувається не з причини вагітності, а є симптомом онкологічного захворювання. Крім того, ХГЛ може бути в нормі підвищений протягом деякого часу після пологів, штучного аборту або викидня.

Ультразвукове дослідження

Побачити плодове яйце в матці можна при значеннях ХГЛ вище 1000 мЕд/мл, бажано використовувати вагінальний датчик. Для достовірності краще робити УЗД вже після початку затримки, мінімум через тиждень (розмір ембріона буде дорівнює в цьому випадку 2-4 мм). Якщо ХГЛ значно вище 0, є і інші ознаки вагітності, але плідного яйця в матці лікар не бачить, можуть запідозрити позаматкову вагітність. За такий пацієнткою потрібне ретельне медичне спостереження і контроль УЗД.

Варто відзначити, що УЗД на таких ранніх термінах «за планом» не проводиться. Тільки якщо у лікаря є підстави припускати якусь патологію, або якщо жінка збирається робити аборт. Ніякі патології розвитку плоду на таких ранніх термінах не можна визначити. У медичному плані набагато більш інформативним є ультразвукове дослідження в 12 тижнів.

Гінекологічний огляд

Якщо ви шукаєте спосіб, як визначити вагітність на ранніх термінах, то даний варіант не найкращий. Але краще так, ніж залишатися в невіданні. Відразу скажемо, що на визначення вагітності раніше початку затримки таким чином можете не розраховувати. Та й після затримки (3-4 акушерська тиждень) діагностика утруднена, так як розміри матки поки ще мало відрізняються від звичайних.

Лікар звертає увагу на симптом Хегара (визначається не раніше, ніж через 2 тижні після початку затримки, матка збільшена, її нижній край размягчен) і симптом Чедвіка (стінки піхви, шийка матки набувають синюшний відтінок).

Суб'єктивні відчуття

Це те, на що також варто звернути увагу лікаря.

1. Підвищення температури тіла і базальної. Це пов'язано з підвищенням концентрації гормону прогестерону. Однак, не завжди у майбутніх мам з'являється даний симптом. Сучасні лікарі радять не брати до уваги базальну температуру, щоб уникнути неправильних інтерпретацій результатів вимірювань і низької достовірності даного методу.

2. Молочні залози. Вони зазнають зміни у майбутніх мам. Багато жінок упевнені в тому, як визначити вагітність на ранньому терміні - потрібно просто натиснути на сосок, і якщо звідти виділиться рідина - значить відповідь позитивна. Однак не завжди молозиво виділяється на таких ранніх термінах. Крім того, поява молозива може бути ніяк не пов'язаними з вагітністю.

Крім виділень із сосків, майбутня мама може зазначити біль в області молочних залоз (без локалізації у певної точки), а також їх невелике збільшення.

3. Нудота. Зазвичай токсикоз проявляється вже після початку затримки, але деякі особливо чутливі жінки починають відчувати нездужання ще раніше. Головне не переплутати токсикоз з отруєнням.

4. Рясні виділення. Прозорі, без запаху, не викликають свербіння. Це явище знайоме багатьом жінкам. Такі виділення спостерігаються під час овуляції. А при вагітності ще тривають 2-4 тижні.

5. Не секрет як визначити вагітність на першому тижні після початку затримки. А якщо затримка не почалася, є кров'янисті виділення з статевих шляхів, але разом з тим, присутні і деякі ознаки вагітності, то таке може свідчити або про зрив вагітності, або про загрозу викидня. Слід здати аналіз крові на ХГЧ і зробити УЗД.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua