← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Як проходять пологи

Як проходять природні пологи

Як проходять пологиЯк проходять пологи цікавить дуже багатьох жінок. Адже хочеться в подробицях знати, що тебе чекає, наскільки тривалим і болючим буде процес. Але пологи - процес непередбачуваний. Жінка, у якої вагітність протікала важко, може народити швидко і без розривів шийки матки і промежини, а здорову майбутню маму можуть прокесарить з-за виявленого при пологах анатомічного невідповідності обсягу тазу матері і голови дитини. Але не будемо про погане, краще згадаємо перші ознаки пологів і що чекає породіллю після госпіталізації.

Зазвичай пологи починаються із переймів або (і) відходження навколоплідних вод. Відходження вод не помітити складно, а от прийняти за істинні помилкові перейми досить просто. Головна відмінність - регулярність і наростаюча сила переймів, саме такі скорочення матки призводять до розкриття шийки матки. Припустимо, ці ознаки у вас є. Якщо ви не перебуваєте на стаціонарному лікуванні, телефонуйте у швидку допомогу або їдьте в лікарню самостійно (на особистому авто або викличте таксі). А знаючи як проходять другі пологи (вони можуть бути швидкоплинними) краще віддати перевагу особистий транспорт. Не забудьте прихопити з собою документи, а також всі ті речі, які ви заздалегідь підготували до госпіталізації в пологовий будинок.

По приїзду в пологовий будинок, вас оглянуть на гінекологічному кріслі. І якщо шийка матки готова до пологів, є розкриття і тонус матки, відправлять в процедурну. В процедурній медсестра зробить вам клізму, при необхідності поголить лобок і промежину (якщо ви заздалегідь не зробили самостійно). Після цього потрібно буде прийняти душ і відправляти в передпологову палату. У цій передпологовій палаті вам доведеться пробути (якщо все буде гаразд і не потрібно екстреного оперативного втручання) до того моменту, як розкриття шийки матки досягне 10 сантиметрів (розкриття 10 пальців). Саме таке розкриття має бути для вільного проходження через шийку голови дитини. Врахуйте, що розкриття шийки матки може тривати у первородящих до 12 годин. Але лікарі поруч з вами весь цей час навряд чи будуть сидіти, особливо якщо все буде йти за планом. А тому, має сенс заздалегідь практикувати дихальну методику полегшення родового болю.

Другий етап пологів - потуги, період вигнання. Це поєднання сутичок з бажанням тужитися. Нерідко потуги виникають трохи раніше потрібного часу, до повного розкриття шийки матки. У таких випадках акушерка рекомендує жінці дихати по-собачому (поверхневе, часте дихання), щоб не тужитися. В іншому випадку можуть виникнути розриви шийки матки. При повному розкритті шийки жінку переводять у пологовий зал, де власне і відбуваються пологи. Багато жінок думають, що саме процес проходження дитини через піхву приносить самі хворобливі відчуття. Але це не так, перейми при розкритті шийки матки зазвичай більш болючі.

Якщо лікар бачить, що промежину дуже вузька, тобто є висока загроза її розривів, він може провести процедуру епізіотомії - невеликого розрізу промежини, щоб знизити ризик виникнення численних розривів, що більш небезпечно.

Третій період пологів - народження посліду (плаценти). Зазвичай це відбувається без великих зусиль, досить несильно потужити. Але в деяких випадках вимагає ручне відділення посліду, воно проводиться під загальним наркозом.

Після народження плаценти жінці при необхідності зашивають розриви шийки матки і промежини, кладуть холодну грілку на живіт для прискорення скорочення матки, вимірюють температуру і артеріальний тиск. Приблизно через 30-40 хвилин жінку на каталці відвозять в післяпологову палату. Дитину приносять приблизно через 6 годин.

До речі, про головне, про малюка. Дуже важливо раннє прикладання дитини до грудей. Це допомагає швидше налагодити лактацію і психологічний контакт з дитиною. Бажано прикласти дитину до грудей відразу після народження (заздалегідь обговоріть це питання з лікарем). Ось коротко як проходять пологи у жінок.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua