← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Як дізнатися термін вагітності

Як дізнатися який термін вагітності

Як дізнатися який термін вагітностіДізнатися термін вагітності можна кількома способами: деякі з них не дуже точні, але зручні і доступні кожній жінці, інші вимагають проходження спеціальних обстежень. Знати точний термін лікарям та їх вагітним пацієнткам необхідно для того, щоб грамотно спостерігати за розвитком дитини, вчасно помітити можливі патології розвитку і скорегувати їх, а також як можна точніше обчислити дату майбутніх пологів. Розглянемо як дізнатися який термін вагітності різними способами, їх переваги і недоліки.

По зачаттю

Вагітність наступає в момент злиття яйцеклітини і сперматозоїда. Це відбувається протягом 1-2 діб після овуляції. Деякі жінки відчувають овуляцію, адже у неї є досить відчутні симптоми (тягнуться слизові виділення із шийки матки, сильний статевий потяг, поколювання в нижній частині живота, в області яєчників), інші дами користуються спеціальними тестами на овуляцію (хто-то в якості контрацепції для виключення статевих актів в «небезпечні» дні, хтось навпаки для прискорення зачаття), треті з цією метою вимірюють базальну температуру (дешево і сердито). Але навіть якщо виходить точно вирахувати день зачаття, а це найбільш ймовірно, якщо статевий акт був одноразово, лікарі чомусь ставлять термін приблизно на 2 тижні більше. Деякі жінки вважають, що це ознака того, що ембріон «крупненький». Але на ранніх термінах розміри ембріонів не розрізняються. Вся справа в тому, що лікарі визначають свій, акушерський термін гестації, за яким обчислюється дата пологів. А тому, дізнатися термін вагітності по зачаттю швидше цікаво самій жінці, ніж лікаря.

Акушерський термін

Плавно переходимо до того, що ж таке акушерський термін і як його можна обчислити. Все дуже просто. До уваги не приймається строк овуляції. Все, що потрібно знати лікарю, так це коли був перший день останньої менструації, тривалість кровотечі також не важлива. З цього першого дня і починає вважатися вагітність. Таким чином, якщо ви прийшли через тиждень після початку затримки і абсолютно впевнені, що ваш термін - 3 тижні, то лікар вам поставить 5 тижнів. Не дивуйтеся цьому.

По даті першого ворушіння

Дуже важливий параметр. Лікар зазвичай записує передбачуваний термін пологів в залежності від вищеописаних «акушерських підрахунків», показань УЗД на ранніх термінах, а також з дня першого ворушіння. Вперше рухи своєї дитини первородящі жінки відчувають на 20 тижні, а повторнорожающие - на 18 тижні.

Ультразвукове дослідження

Зазвичай, якщо немає проблем, перше УЗД проводиться в 12-14 тижнів, але на цьому терміні встановити точний термін вагітності проблематично. Ембріони розвиваються однаково тільки на перших тижнях після зачаття, саме тоді лікар може поставити термін з точністю до 1 дня. Заодно уточнюється розташування плоду, якщо серцебиття ще немає (термін менше 4,5 тижнів), а плід трохи відстає в розвитку, або на УЗД видно які-небудь відхилення, зазвичай рекомендують повторити дослідження через 7-10 днів, щоб виключити завмерлу вагітність та інші патології.

Таким чином, дізнатися термін вагітності на узд можна тільки на ранніх термінах. Звичайно, і при подальших УЗД в 20,32 тижня на бланку будуть ставити строк, у відповідності з розмірами частин тіла плода і голови, але не варто забувати, що у другій половині вагітності діти розвиваються дуже індивідуально. Адже нормою є народження в строк і дитини вагою 2800 гр, і 4000 гр.

Гінекологічний огляд

При першому відвідуванні лікаря майбутньою мамою, проводиться гінекологічний огляд. Він допомагає виявити можливі проблеми та встановити строк вагітності, а іноді і розташування плода (не потрібно забувати, що не завжди ембріон розвивається в матці). Отже, при ручному обстеженні майбутньої мами в 5-6 тижнів (3-4 тижні затримки) тільки матка дещо збільшена, її розмір можна порівняти з розміром курячого яйця. В 8 тижнів матка вже з гусяче яйце. А в 10 тижнів - з жіночий кулак. Після 12-14 тижнів лікар вже без проблем визначає розмір матки (а точніше - її довжину) при огляді (не піхвовому) на кушетці за допомогою сантиметрової стрічки.

Ось як можна дізнатися точний термін вагітності. Але не забувайте про те, що навіть при таких точних підрахунках дитина може народитися раніше терміну в разі будь-яких відхилень у розвитку вагітності, або навпаки трохи (на 1-2 тижні) пізніше, якщо він ще не повністю готовий до життя поза утроби матері.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua