← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Яка базальна температура при вагітності

Базальна температура в період вагітності

Яка повинна бути базальна температура при вагітності на ранніх термінахЯка базальна температура при вагітності вважається нормальною? Чи відрізняється цей показник на різних термінах гестації? Які порушення можна виявити за допомогою цього параметра? Давайте розберемося!

БТ при вагітності. Чи потрібно її контролювати?

Базальна температура, як діагностична маніпуляція, стрімко увірвалася в життя жінок кілька десятків років тому. У чому ж успіх? Почнемо з того, що це, дійсно, елементарна і унікальна методика: контролювати за допомогою температури процеси, що відбуваються в організмі на гормональному та клітинному рівнях. Будь-яка людина без праці освоїть цю методику і зможе навчитися «читати» результати вимірювань.

Базальна температура здатна показати нам, що діється всередині нашого організму і конкретно - з репродуктивною системою. Температура тіла в основному ж вказує на наявність або відсутність запальних процесів. Базальна температура при вагітності може, наприклад, говорити про її перебігу і про можливі її ускладнення.

Контролювати БТ часто рекомендує жінці її лікуючий лікар. Зазвичай такі дані важливі фахівців-ендокринологів, гінекологів, терапевтів. Відповідно, можна сказати, що вимірювання БТ під час вагітності необхідно для повноцінного спостереження за поведінкою гормональної системи майбутньої матері. Хоча слід відразу зазначити, що в даний час багато медики схиляються до того, що ця методика не надто ефективна, і існують інші, більш зручні та надійні способи контролювати розвиток вагітності, як то рівень ХГЧ в динаміці (у першому триметре) та ультразвукові дослідження.

Базальна температура здорової жінки

У здорової жінки цифри базальної температури залежать від періоду менструального циклу. У нормі БТ не опускається нижче позначки в 36,2 °C і не піднімається вище 37,2 °C. По графіку БТ визначається предовуляторная і предменструальная фаза, - зазвичай в ці фази відбувається падіння температури до 36,2-36,5 °C. Це нормальне, фізіологічне падіння температур, багато жінки навчилися визначати період овуляції або початок менструації по таким критеріям. В період овуляції лінія температури поступово росте вгору, досягаючи 36,9-37,1 °C. У цей період жінка може завагітніти. Далі, коли йде спад температур до 36,7 - починаються місячні, це відбувається приблизно через 14 днів після овуляції.

При зачатті в період овуляції базальна температура змінюється. Відомо, яка повинна бути базальна температура при вагітності на ранніх термінах, якщо все добре. Вона піднімається до 37,1-37,3 °C і тримається на такому рівні. Наступна менструація в цьому випадку вже не настає.

Падіння БТ при вагітності

Так, і таке трапляється! Взагалі, базальна температура під час вагітності падати, тим більш різко, не повинна. Про що ж може свідчити падіння БТ? В основному про недостатність статевих гормонів, а вони у свою чергу підтримують здоровий хід вагітності. Та підняття рівня базальної температури у період вагітності говорить про активізацію ендокринної системи. Отже, зниження температур - ймовірний ознака нестабільності вироблення гормонів, таким чином, необхідно терміново проконсультуватися з фахівцем - особливо в тому випадку, якщо є інші несприятливі ознаки, як то кров'янисті виділення, біль, тривалий тонус матки.

Багатьох цікавить, яка базальна температура при завмерлої вагітності може бути. У таких випадках рівень БТ може впасти нижче 37,0°C. Це погана ознака, але все ж не варто нервувати, а краще провести діагностичні дослідження.

Підвищення БТ при вагітності

При високих показниках базальної температури можна говорити про запальних, інфекційних процесах. Скажімо, ризик загрози переривання вагітності тут значно нижче, ніж при різкому зниженні температур, але, знову-таки, ігнорувати цей стан не можна в тому випадку, якщо вимірювання проводилися за всіма правилами і немає явних сторонніх чинників, що не відносяться безпосередньо до стану здоров'я, які могли б вплинути на отримані значення.

А ось яка базальна температура при позаматкової вагітності: підвищена або залишається нормальною, тобто в межах 37,3°C? Так, при позаматкової вагітності БТ може залишатися незмінною, як і при нормальному перебігу вагітності, так як рівень гормонів при розвитку ембріона не змінюється. При порушеній позаматковій вагітності, розрив тканин, з'являються кровотеча і сильні болі в животі. У таких ситуаціях необхідно негайно викликати невідкладну медичну допомогу.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua