← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!





Кесарів розтин за Штарку

Кесарів розтин за методом Штарка



Сьогодні в московських пологових будинках все більшою популярністю користується кесарів розтин за методом Штарка. Чому це відбувається? Чим відрізняється нова методика від традиційної?

Трохи історії

Нову методику вперше офіційно запропонував ізраїльський лікар Міхаель Штарк. У 1994 р. Він заявив про неї на одному з конгресів в Росії. Власне, після цього у нас і стали говорити - «кесарів по Штарку». Хоча у всьому світі це «операція Misgav-Ladach», в честь госпіталю, де працював фахівець.

В цілому, новий метод - спрощений варіант традиційного «кесарева». В чому різниця? Просто порушуються деякі хірургічні канони: тобто не всі тканини повністю розсікають і зашивають. Хірург робить невеликі надрізи, а все інше розводить руками. Тому часто таке кесарів розтин називають м'яким або оксамитовим.



Кесарів розтин за Штарку: «за і проти»

У нової методики багато переваг у порівнянні з «класикою». По-перше, триває кесарів по Штарку всього 15-20 хвилин. А професіонали справляються навіть за 10-12 хвилин. Для порівняння: традиційний метод зазвичай займає цілих півгодини, а то й більше. Завдяки такій швидкості немовля з'являється на світло значно швидше. Іноді від початку операції до цього моменту проходить всього 30 секунд.

Відповідно і майбутня мама, і дитина менше часу знаходяться під дією анестезії, загальної або епідуральної. Хоча актуально це, в основному, при наркозі з трубкою - шкідливі речовини практично не впливають на дитину. З-за того, що хірург робить лише невеликі надрізи, не травмує тканини, практично не ушкоджуються судини.

Ймовірність зачепити сусідні органи теж зменшується. Відпадає необхідність та накладати велика кількість внутрішніх швів. Всі тканини зростаються самі вже через 6 годин. Це допомагає в майбутньому уникнути появи спайок. А в цілому, всі ці нюанси дозволяють новоспеченій мамі раніше піднятися. Вона відчуває менше незручностей і неприємних відчуттів і не так потребує великої кількості знеболюючих засобів. Зате з'являється прекрасна можливість вести себе активніше, приділити більше уваги своїй дитині і швидше відправитися додому. А що ще може бути важливіше в самі перші щасливі години знайомства?

Однак, справедливості заради, варто зауважити, що багато пацієнтки і після звичайного «кесаревого» швидко встають на ноги. А деякі жінки входять в образ хворий і, всупереч усьому, ще довго залишаються в ліжку. Багато в чому це залежить від статури і індивідуальних особливостей.

Поряд з плюсами, на жаль, у кесаревого за Штарку є і невеликі мінуси. На відміну від класичної методики воно підходить не всім. Іноді можуть виникнути складнощі з-за різних проблем, наприклад міоми або великих вен. Нерідко вони виявляються вже в ході операції. Тому в процесі «кесаревого» спеціаліст може «переключитися» на традиційний метод, який підходить абсолютно всім.

По-друге, рубець після операції по Штарк буде знаходитися трохи вище, ніж зазвичай. Ця неістотна деталь нічого не вирішує з позиції здоров'я і безпеки. Вона важлива лише з точки зору естетики. Все-таки більшість жінок воліють, щоб шов був непомітний і в майбутньому ховався за лінією бікіні. Саме так і відбувається після звичайного «кесарева».



Думки лікарів з приводу кесаревого за Штарку розходяться

Більшість лікарів визнають, що кесарів розтин за Штарку менш травматично, простіше і безпечніше для новонародженого. Знижується ризик пошкодження інших органів, зараження хірурга. Крововтрат набагато менше. Післяопераційний період проходить швидше і легше. Вважається, що майбутнє за цим методом.

Однак традиційний спосіб поки звичніше для хірургів, або ж вони звикли поєднувати методики. А у випадках екстреного «кесаревого» лікар все одно буде діяти по ситуації, а не вибирати методику.

В. Владимова





на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук








missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua