← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Кесарів розтин: показання, наслідки

версія для друку

Кесарів розтин: показання до кесаревогоЗ кожним роком кількість жінок, що перенесли операцію кесарева розтину, зростає. Як доглядати за дітьми, що з'явилися в результаті кесаревого?

кесарів розтин, показання до кесаревогоПсихологи стверджують, що момент народження багато в чому визначає подальше життя людини. На кожному етапі природних пологів закладаються певні особистісні якості, зокрема такі, як наполегливість у досягненні мети, вміння чекати, терпіти біль, пристосовуватися до ситуації і не втрачати віру у власні сили.

Втручання на будь-якому етапі народження може накласти відбиток на все життя. У давнину вірили, що діти, які уникли родових мук, виростають безстрашними, владними і сильними духом людьми, і назвали операцію з вилучення плоду через розріз на передній черевній стінці кесаревим розтином.

Таким шляхом з'явилися на світ Юлій Цезар і багато інші царські особи. Стародавні греки приписували операції кесаревого розтину божественне походження. Згідно з грецькою легендою, таким чином, Аполлон допоміг народженню свого сина Асклепія, між іншим, бога лікування.Правда і брехня про кесарів розтин

Проте вивчення дітей, що з'являються на світ за допомогою кесаревого розтину, развевают міф про силу їх характеру. Так, за даними західних психологів, у малюків, які не пройшли через етап переймів, зазначається боязнь змін, надмірна образливість, запальність і тривожність, схильність до перебільшення складності ситуації, неуважність, зниження здібностей до планування та самоконтролю.

Серед кесарят частіше зустрічаються гіперактивні діти, які страждають дефіцитом уваги. Це поєднується з слабоволием: дитина хоче і може займатися тільки тим, що йому цікаво. А долати труднощі, навіть незначні, він не в змозі.

Крім того, оперативний спосіб розродження небайдужий для фізичного здоров'я новонародженого. Адже при звичайних пологах, проходячи через родові шляхи, дитина поступово пристосовується до дії атмосферного тиску, звільняється від плодової рідини, обзаводиться маминими лактобактеріями, які перший час йому допомагають захиститися від патогенних мікробів.

При кесаревому розтині малюк відразу зіштовхується з новою для себе середовищем, кризою відділення від матері і перерізання пуповини, з дією анестезії. Крім великого ризику травматизації дитини, давно помічено, що у кесарят порушені адаптаційні реакції, частіше зустрічається неврологічна та дихальна патологія, харчова алергія.

У дітей, які перенесли операцію з застосуванням ендотрахеальної наркозу, відзначаються найбільш низькі концентрації гормону кортизолу, який відповідає за реакцію організму на стрес, і гормонів щитовидної залози.

Відзначається незрілість і менша тривалість життя нейтрофілів, лейкоцитів-«захисників». При операції з-за швидкого переходу від внутрішньоутробного до позаутробного існування не відбувається достатнього вироблення гормонів, які в нормі активізують легеневий лимфоток.

Дихальні шляхи не завжди встигають звільнитися від фетальної, тобто плодової рідини. При такій ситуації збільшується число ускладнень, у першу чергу інфекційних, з боку дихальних шляхів. Крім того, в ході операції кесаревого розтину застосовується анестезія з використанням сильнодіючих препаратів, які можуть справляти гальмівний вплив на дихальний центр.

Нещодавно вчені з Інституту громадського здоров'я в Осло ( Норвегія ), обстеживши 2803 дітей, з'ясували, що малюки, що з'явилися на світ за допомогою кесаревого розтину, в 7 разів частіше мають алергічні реакції на харчові продукти. Вчені вважають, що це пов'язано з особливостями мікрофлори шлунково-кишкового тракту. Кесарів розтин викликає затримку в розвитку кишкової мікрофлори, і це призводить до порушень процесів засвоєння їжі.

А що стосується болю при проходженні через родові шляхи, доведено, що перед початком пологів немовля засипає, всі фізіологічні процеси в організмі сповільнюються, він підготовляється до поступового перепаду тиску, переходу в іншу середу і в такому стані не відчуває болю.Показання до кесаревого перетину

кесарів розтин, показання до кесаревогоСпори з приводу плюсів і мінусів оперативного розродження відходять на задній план, коли мова йде про кесаревому розтині за медичними показаннями, коли нормальні пологи небезпечні для життя і здоров'я матері або дитини. Однак все частіше серед жінок можна почути розмови про те, що у них немає бажання народжувати самостійно.

Дійсно, навіщо ці багатогодинні болю, розриви, шви, ризик післяпологових проблем зі статевим життям, загострення геморою... Простіше вдатися до послуг хірургів: заснула - прокинулася мамою. Тим більше що з комерціалізацією медицини немає недоліку медустанов, де за бажанням жінки роблять кесарів розтин. Досить сказати, що за статистикою, за останній час частота цих операцій в деяких регіонах зросла до 24,8%.

Звичайно, більшість проводиться за медичними показаннями, але часто, з огляду на бажання жінки, підкріплене оплатою послуг, ці свідчення невиправдано розширюються, враховуються формально. Наприклад, не всі знають, що при короткозорості гарний стан очного дна передбачає можливість нормальних пологів. Не маючи достатньої інформації, жінки приймають не до кінця обґрунтовані, несвідомі рішення. Адже спочатку цю операцію робили тільки вмираючим матерям, щоб врятувати дитину!

Навіть при сучасному рівні розвитку медицини ризик для здоров'я і життя жінки при проведенні кесарева розтину багаторазового зростає. Ускладнення після операції можуть бути досить серйозними: від нагноєння і розходження швів до проблем, викликаних наркозом. Крім того, біль після операції кесаревого набагато сильніше, ніж після пологів, і триває набагато довше .

Нарешті, страждає не тільки фізичне, але й психологічний стан жінки. Організм не отримує сигналу про те, що пологи пройшли, тому і виникає відчуття незавершеності, неправильності того, що відбувається. Отже, на сьогоднішній день абсолютно ясно, що як для мами, так і для дитини кращий спосіб народження - самостійні пологи. Однак це справедливо при нормальному протіканні вагітності.

На жаль, бувають ситуації, коли акушери змушені вдаватися до операції. Зрозуміло, найголовніше гідність кесаревого розтину - народження дитини в тих випадках, коли інакше він або мама ризикували б життям або здоров'ям. Адже для дитини кесарів розтин є більш щадним методом, ніж інші акушерські операції, особливо сумно знамениті щипці.Догляд за кесарятами

Діти, що народилися шляхом операції кесаревого розтину, потребують додаткової уваги і ще більш уважному догляді. А подбати про дитині ви можете ще до його народження. Обговоріть з лікарем, яке знеболення під час операції. Є альтернативний варіант, який має менше негативних наслідків і для мами, і для дитини, - епідуральна, або спінальна анестезія. Це знеболювання нижньої частини тіла, яка здійснюється введенням ліків в хребетний канал.

Перевага в тому, що породілля знаходиться весь час у свідомості і після такої анестезії жінка швидко приходить в себе. Дитина при цьому отримує значно менше ліків, а мамі відразу дають малюка для годування, що допомагає і скорочення матки, і налагодження грудного вигодовування, крім того, це корисно для психологічного стану матері і, звичайно, для малюка.

На думку психологів, у дітей, які відразу після пологів не відчули материнське тепло і захист, в більшості випадків складаються напружені відносини з батьками, закладається установка на «завоювання любові». Надалі установка переходить у владолюбство. Людина хоче підпорядкувати собі світ, «який так погано зустрів». При цьому, жодних результатів людина не досяг, він завжди не задоволений власними досягненнями.

Якщо кесарів розтин зроблено при епідуральної анестезії, породілля може спостерігати за процесом пологів і прикласти дитину до грудей відразу після операції, то цей час багато в чому знижує негативний настрій новонародженого.

Якщо з самого початку налаштувати себе на грудне вигодовування, то вдасться уникнути багатьох проблем. Фахівці стверджують, що і емоційний і психологічний розвиток, і проблеми з шлунково-кишковими розладами та малюкової неврологією у немовлят протікають набагато більш гладко, ніж у искусственников. Появи молока допомагає навіть просте спостереження за дитиною, турбота про нього. Тому потрібно використовувати час до виписки додому для максимально повного відновлення. Адже вдома дитині потрібна повноцінна мама.

кесарів розтин, показання до кесаревогоЯкі ж особливості догляду за кесарятами?
  • Іноді малюки тривалий час потребують сповиванні, з ними довше не можна починати гуляти, довше потрібно адаптаційне купання.

  • Крихтах частіше сняться страшні сни, тому вони більш неспокійні вночі та вимагають уваги.

  • Кесарят ні в якому разі не можна насильно відкладати в окрему ліжко. Ці діти особливо потребують спільному сні з мамою.

  • Дуже часто буває, що такі дітлахи повільніше набирають вагу. Тому намагайтеся максимально довго зберігати грудне вигодовування.

  • Доведено, що для зміцнення імунної системи дуже важливі фізичні навантаження. Так що не забувайте про гімнастику і масаж. Нехай спочатку це будуть лише пестовальные, відомі споконвіку «Сорока», потягушки та ін. Поступово ви зможете нарощувати навантаження і цим допоможете своєму малюкові стати міцним і здоровим.
Багато психологічні труднощі кесарят можна подолати або хоча б частково скорегувати.
  • Допомагайте дитині розвивати в собі відсутні якості. Наприклад, щоб подолати боязнь змін, психологи рекомендують з самого народження частіше міняти дитині обстановку. Причому зовсім не обов'язково переїжджати з місця на місце. Досить перестановки в дитячій, прогулянок на різних майданчиках, а не в одному і тому ж дворі, максимально різноманітного дитячого меню. Головне, що б зміни і нововведення викликали у дитини позитивні емоції. Тоді поступово установка «все нове - це погано» відійде у крихти на задній план.

  • З величезної кількості розвиваючих ігор зверніть увагу на конструктори, з їх допомогою з одних і тих же деталей можна побудувати багато різних споруд.

  • У розвитку якостей, які малюк може не отримати, минувши родові шляхи, добре допомагають рольові ігри, в яких ви, батьки. Граєте роль сильних, а малюк - слабких і беззахисних героїв. Наприклад, сірий вовк і заєць. Створіть «маленькому зайчику» безвихідну на перший погляд ситуацію, і нехай він сам шукає шляхи виходу з неї. Дитина повинна навчитися мобілізовуватися в складних ситуаціях і вирішувати проблему. Чи можна грати в «дочки-матері», коли батьки стають маленькими дітьми, а крихітка - татом ( або мамою ). «Діти» будуть пустувати і сперечатися, а «дорослий» думати, хто правий, хто винен.

  • Коли в процесі гри малюк навчиться концентруватися, знаходити вірні рішення і перемагати, то і в реальному житті він повірить у власні сили.

  • Частіше хваліть дитину, говоріть, який він розумний, гарний і як ви його любите. Малюк повинен відчувати, що батьки її люблять просто так, за те, що він є. Навіть коли лаєте дитину, робіть це дуже акуратно, щоб не підірвати віру в батьківську любов: «Я тебе дуже люблю, але ти ведеш себе погано».

При цьому дуже важливо не давати дитині маніпулювати собою і своєю любов'ю. Адже командуючи дорослими, малюк перестає відчувати в них опору. А хто не опора, той і не захист. Від цього страхи, яким кесаренок і без того дуже схильний, тільки збільшуються.

Підводячи підсумки, хочу ще раз нагадати про те, що в разі необхідності кесарів розтин - порятунок для матері і дитини. Якщо ж свідчень немає, пам'ятайте, що переважно природні пологи, не змушуйте малюка розплачуватися за вашу хвилинну слабкість.

Ще цю статтю можна знайти за запитом: кесорева розтин.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх

КЕСАРІВ РОЗТИН: за і проти, отзывы:

Коментарі:
28.03.2010 12:32 | коммент | Re: кесарів розтин
Зараз вагітна другий раз і знову свідчення, що можу народити сама, але тут вже я сама не ризикну після першого кесаревого так і великий мінус. --- Світлана, та Ви,начебто, і 1 раз теж САМІ не ризикнули народжувати самостійно (зате ризикнули лягти під ніж і покласти під ніж свого дитини), незважаючи на поради лікарів :-)... я дивлюся багато хитрі жінки насправді "вірять" тільки тим лікарям, які поділяють їх думка)))) типу, того лікаря не вірю, що він не поділяє моєї думки, а ось цьому вірю, він такої ж думки як і я)) а значить він правий))


28.03.2010 12:26 | коммент | Re: кесарів розтин
"Я вважаю, що характер дитини НІЯКИМ чином не залежить від того, як він з'явився на світ. " - формування характеру впливають різноманітні фактори і їх співвідношення, в тому числі і народження і навіть, зачаття))


28.03.2010 12:14 | Оливка | Re: кесарів розтин
так, пологи з ностальгією згадуємо з чоловіком і донині...особисто мені народжувати сподобалося)) але і готувалася до пологів - психо-емоційна і фізична підготовка.. Але ті, хто віддає перевагу кесариться - це їх вибір... хоча я вважаю, що все-таки, перш ніж робити якийсь вибір, потрібно володіти достовірною інформацією..А не просто закривати на все очі в рожевих окулярах і тішити себе романтизмом.. Інакше потім спохватишься, коли вже, на жаль, буде пізно.... Тому я за поінформований вибір. Читайте дівчинки і вмійте відрізняти зерна від полови, добрі поради про "добрих" порад "доброзичливців".


28.03.2010 11:56 | Олівія | Re: кесарів розтин
у мене 1 кс - і смерть дитини на 7 добу. Довго відновлювалася після операції, були проблеми і кровотеча... спайки, звичайно, є, іноді на погоду або після переїдання дають про себе знати...ну да ладно..був би дитина жива... через 4 роки народила самостійно другої дитини. Народжувала з чоловіком..в хооршем центрі з чудовим лікарем. Наступного народжувати буду тільки самостійно


28.03.2010 11:46 | Таня | Re: кесарів розтин
"Коли мені робили третю кесереву лікар завизал мені обидві труби" - Еммі,лікар не мав право робити таке без вашого відома і згоди, підписаних бумаг.подавайте на нього в суд. Треба покарати за злодіяння. У нас дівчинка після 3 кс народила самостійно (немедикализированные пологи, повністю природні), народила за 4 години, без розривів і порізів. Зараз вона найщасливіша матуся)) "дівчатка! не бійтеся! вірте в ласку бога, долю, хто просто в удачу. все у нас буде добре. діти - наше щастя!!!" -- Олена, якщо вірити в долю, удачу, милість Бога, можна й не лягати на кс)))чи не так?;-)


28.03.2010 11:42 | Таня | Re: кесарів розтин
І коли є сумніви в успішному результаті ЕР потрібно вибрати КС" - тільки хто дасть гарантії,що кс пройде гладко..з меншими проблемами)) ер найкраще рішення в 90% випадків)) маючи на увазі ер,а не просто медикализированные пологи. "а ось знерухомленого від родової травми дитини ніяка операція не врятує" -- це результат стимульованих пологів..ятрогенія


27.03.2010 22:38 | айболить | Re: кесарів розтин
у бабнек вже є своя думка і будь три тричі професор і говори їм за короткострокові та довгострокові наслідки кесарва , вони будуть талдоныть своє - страшилки)))Вони ж у нас все і психологи, і гінекологи, акушери та т.п. зі стажем, їм поради не потрібні...вони самі знають що і як краще ))


27.03.2010 22:25 | Галина | Re: кесарів розтин
вагінальні пологи це ще не ЄР)) а паралічі бувають і після кс... особливо після гострої асфіксії через синдрому нижньої порожнистої вени


27.03.2010 21:53 | айболить | Re: кесарів розтин
наталя-агнетта, ендометріоз не є показання для кс.


27.03.2010 21:49 | айболить | Re: кесарів розтин
"Тому коли лікарі рекомендували вдруге народити самій,навідріз відмовилася" --- ще раз доводить той факт, що лікарі не залагоджують жінок на кесареве, а самі жінки йдуть на нього...як лікар каже, не ризикуй, кесарись (так). баба з радістю скаче під ніж.., мовляв, лікар так сказав, а як лікар каже, не ризикуй, народжуй самостійно, вона на відріз відмовляється)) так що...не треба на лікарів вину скидати


27.03.2010 21:38 | Щасливий татусь | Re: кесарів розтин
Щаслива матуся, менше знаєш - міцніше спиш? Прально, не важливо що матки не буде і знижене лібідо далі нікуди, адже головне щоб чоловікові можна було "дати" на 10 день після операції , коли ще не повністю організм відновився))) і доставити йому задоволення ... Бабоньки адже і створені для догоджання чоловіків )));-)


27.03.2010 21:31 | Настя | Re: кесарів розтин
води не можуть бути протухлими..води мекониальные..це не протухлі води))


27.03.2010 21:28 | Настя | Re: кесарів розтин
Ганна, наслідки кс великі і для матері і дитини...Ризик гістеректомії дуже високий. А це - клімакс, відсутність матки, яка є важливим сексуальним органом, що підсилює оргазмічні відчуття


27.03.2010 21:26 | Настя | Re: кесарів розтин
Валюкия, смтря які проблеми з серцем...Є такі проблеми при яких операція протипоказана


27.03.2010 21:24 | Настя | Re: кесарів розтин
Олеся, навіщо секс на 10 день: а як же лохії? адже це ризик інфекції...А з приводу 2 кс - 2, кс, це не перше кс..ризик гістеректомії (наслідки гістеректомії пристойні, тут не до сексу) досить велика....Можна народжувати самостійно після кс.


27.03.2010 21:21 | Тося | Re: кесарів розтин
хех, Юлія..а по вашому кесарів безпечно для дитини? Передбачити як буде для матері і дитини в пологах неможливо до пологів, але при природних (немедикализированных) пологах ризик ускладнень мінімальний, зате при кесаревому розтині ризик для дитини досить великий (інформації на цей рахунок повно)....тому ризик є при кесаревому розтині завжди, а чи є він при вагінальних пологах - це питання, яке неможливо передбачити до пологів. І коли лікар вам каже-не ризикуй, не кесарись (або не говорить ;-)), а жінка все одно через страх пологів йде на операцію...ось це дивує...


26.03.2010 23:26 | Олеся | Re: кесарів розтин
У 2007 було екстрене КС після 44 годин переймів, робили під загальної анастезії. Дивлячись на лікаря, думала, що він в космос збирається - цілий скафандр на себе одягнув і маску скляну, як у зварника...Руки прив'язали, думала, рубати на шматки стануть. Останнє, що пам'ятаю, на годиннику було 23.20, а вже через 20 хвилин Жорка народився. У себе прийшла швидко, правда дико боліло в області шва, зате побачивши сина, заплакала, але не від болю, а від щастя, що з нами все гаразд. А вже на 10 день насолоджувалася сексом з чоловіком. Через 3 тижні - знову кесарів, на цей раз планове. Трохи страшнувато, але куди діватися. Думаю, що я впораюся. не бійтеся, попереду чекає нове життя!!!


19.03.2010 22:50 | Валюкия | Re: кесарів розтин
З-за проблем з серцем рекомендують робити кесареве,а я дуже боюся і хвилююся за результат операции.Это моя перша вагітність,думаю може спробувати :-(


19.03.2010 12:30 | Євгенія | Re: кесарів розтин
Доброго дня!У мене перші пологи були кс і через 7 місяців я знову завагітніла,ось зараз у мене 28 тижнів направили в лікарню з діагнозом "Передчасні пологи".Я хотіла запитати це дуже небезпечно для мене або дитини?


18.03.2010 14:04 | Ганна | Re: кесарів розтин
Стаття, нісенітниця собача. Кесарята звичайні дітки, міцні і веселі, що на грудному вигодовуванні, що на штучному. Набирають швидко вагу, дуже активні, сплять окремо в ліжечку 10 годин вночі, в сповиванні не потребують, купаємо як всіх діток!!! Навіщо це вигадувати, кесарята звичайні гарні діти! Мене кесарили, встала на 2 день, да, спочатку шов болить, але через 7 днів все нормально. Купайся під душем через тиждень, їж що хочеш, орієнтуючись звичайно в дієті для грудного вигодовування. Шов 12 див. в районі лобка, його в купальнику зовсім не видно, а моя подруга через рік зробила пластику на цей шов - взагалі не видно. Не потрібно залякувати жінок, яким належить кесарів. Що за мода, коли людині боляче - нам краще?


18.03.2010 00:46 | Марина | Re: кесарів розтин
У мене було теж КС. Хлопчик, сідничне передлежання, ризикувати не стали, хоча якби головою вперед лежав - народжувала сама. Анестезію без варіантів робили загальну, так що про пологи нічого не розповім. Але, почитавши різні статті, зрозуміла - багато залежить від пологового будинку, зміни лікарів, везіння і здібності майбутньої мами не плескати вухами. У тому сенсі, що у мене, наприклад, все пройшло нормально, а дитині зовиці пошкодили руку, так і на КС швидко відправили, тільки коли після тижня болів, визнаних лікарями як "провісники", дитина пробив плодовий міхур і полилися зелені протухлі води: "У тебе ж планове кесареве, ти і можеш почекати, а у нас тут народжують без перерви". А вона соромилася вимагати. До сусідки по палаті під час переймів призвели практикантів і змусили дивитися на кріслі, після чого їй теж довелося робити кесарів. Дівчата, якщо Вас щось турбує - не мовчіть, частіше всього на початку це можна виправити.


13.03.2010 17:29 | Наталія | Re: кесарів розтин
у мене було позапланове КС. На момент надходження в пологовий будинок після того, як відійшли води, на кріслі мені визначили сідничне передлежання, стать дитини не відомий, на узд повертався попою. ТОМУ в сідничному передлежанні хлопчиків не народжують з ризиком для ихздоровья, мені дохідливо пояснили , що я можу народжувати природньо, якщо хочу, але з ризиком для дитини, не знаючи підлогу. Я погодилася на КС, здоров'я дитини найголовніше. Зробили пидуральное КС, народилася дівчинка. Після операції відійшла швидко, на поправку теж пішла швидко, Так, перші дні боляче ходити, але терпимо, головне не залежуватися. В останні дні відмовлялася від обезболевающих. Виписали на 7-ий день. Дитина народилася здоровою, в перші місяці тільки на естествнном вигодовуванні набирав більше 1 кг. Зараз дитині 1,3 р., растеточень рухомий і розумною, багато вже робить самостійно, що здавалося б рано для її віку


11.03.2010 12:51 | Наташа | Re: кесарів розтин
Спасибі вам! Прочитала, легше стало. У мене передлежання плаценти і дитина перший. Страшнувато. Ні, правда, стало легше!


07.03.2010 17:09 | Ольга | Re: кесарів розтин
Народила за допомогою КС 17.11.2009 хлопчика з вагою 3650 Зараз майже в 4 місяці 9 кг. На природному вскрармливании. Активна ,життєрадісна дитина. Це третій після двох природних пологів. Різниці в розвитку дітей поки немає.


12 3
Ваше ім'я:
Ваш коментар:
Введіть текст, вказаний на картинці, у полі праворуч:
   


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua