← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Кисневе голодування плоду

Причини, ознаки, лікування кисневого голодування плоду

Ознаки, симптоми кисневого голодування плодуКисневе голодування плоду - це стан, що загрожує його нормальному розвиткові і навіть життя. Дана патологія досить поширена. Багато жінок вважають, що основними негативними чинниками є загазованість повітря, погана екологія, але насправді, частіше гіпоксія плода виникає внаслідок негативних змін в організмі самої матері. Розглянемо основні причини даної патології, а також профілактику і способи лікування.

Причини внутрішньоутробної гіпоксії

Насамперед, слід сказати, що гіпоксія може бути хронічної (що буває в більшості випадків, а може гострої). І причини кисневого голодування плоду в тому і іншому випадку різні. Так, хронічна гіпоксія може формуватися внаслідок плацентарної недостатності. Плацента внаслідок шкідливих звичок жінки, наявності в неї важких хронічних захворювань (наприклад, цукрового діабету), бронхіальної астми та інших легеневих захворювань, інфекцій, може погано виконувати свої функції.

Гостре кисневе голодування при вагітності виникає внаслідок відшарування плаценти, утворення вузлів на пуповині, важких, тривалих пологів у другому періоді (з-за тривалого здавлювання головки) та ін.

Методи діагностики та симптоми гіпоксії

Кожна майбутня мама чує від свого гінеколога, що дуже важливо не тільки запам'ятати дату першого ворушіння, але і ретельно за ними (шевелениями) стежити. Це дуже важливо, так як зміна частоти рухів плода може говорити про серйозної патології. А саме, помітне зниження активності дитини, рідкісні ворушіння - ознаки кисневого голодування плода, гіпоксії. В нормі жінка в день повинна відчувати не менше 10 серій ворушінь дитини.

Крім того, при кожному відвідуванні жіночої консультації, у другій половині вагітності у жінки через черевну стінку прослуховують серцебиття дитини за допомогою спеціальної трубочки» - акушерського стетоскопа. Дуже важливо визначити частоту серцебиття малюка (в нормі 110-160 ударів в хвилину), відхилення в ту або іншу сторону служать показанням до проведення кардіотокографії та доплерометрії.

Хронічне кисневе голодування плоду симптоми має на початковій стадії у вигляді зменшення обсягу живота плода. Тобто головка у нього має розмір на свій строк, але сам малюк худий. Всі ці параметри з'ясовуються при ультразвуковому обстеженні. При істинної внутрішньоутробної затримки розвитку плода, дитина має розміри, вага менше належних для свого терміну.

Лікування внутрішньоутробної гіпоксії та її профілактика

Як правило, жінок, дітей яких підозрюється внутрішньоутробна гіпоксія, планово госпіталізують. У стаціонарі їм роблять ін'єкції вітамінних препаратів, призначають препарати, що розріджують кров і пр. Але до слова сказати ці заходи малоефективні. І лікування кисневого голодування плоду - це усунення факторів, що йому сприяють і профілактичні заходи.

1. Прогулянки. Щоденні, до 2 годин в день. Багато майбутні мами уникають такої фізичної активності з-за підвищеного тонусу матки, особливо він заважає в кінці вагітності. Але в більшості випадків можна уникнути, якщо почати носити бандаж. Провітрювання кімнати допоможе збагатити його киснем, але користі від постійного перебування в закритому приміщенні не буде.

2. Вживання залізовмісних продуктів, при необхідності - залізовмісних препаратів. Залізо містить яловича печінка, гранат, бобові культури. При нестачі заліза в організмі падає рівень гемоглобіну - складного білка, який необхідний для передачі кисню у тканини, у тому числі - в тканини дитини.

3. Не палити, не вживати алкоголь. Куріння знижує рівень гемоглобіну. Отруйні речовини і в тому, і в іншому випадку, потрапляють в організм дитини.

4. Постаратися уникати інфекцій. Будь-яка інфекція, навіть звичайна «застуда» зношує плаценту, а погана плацента, в свою чергу, стає причиною гіпоксії. Щоб не хворіти, мало тепло одягатися, і це аж ніяк не головне. Важливо не «підхопити» інфекцію від оточуючих людей, адже віруси передаються переважно повітряно-крапельним шляхом. Не слід без великої необхідності бувати в приміщеннях з масовим скупченням людей, великих магазинах, їздити в громадському транспорті і т. д. Дещо знизити ризик захворювання після спілкування з можливо хворими людьми служить промивання носа. Респіратори не завжди рятують від зараження.

Якщо з'являються ознаки гострої гіпоксії у ще ненародженої дитини, жінці проводять екстрене кесарів розтин. Тільки таким чином можна врятувати життя малюку. Гіпоксія у новонароджених носить назву асфіксії і проявляється відсутністю або слабким криком при народженні, відсутністю або слабко вираженими вродженими рефлексами, блідістю шкірних покривів і т. д. Тривале кисневе голодування у новонароджених стає причиною важких неврологічних захворювань.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua