← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Коли можна завагітніти після пологів

Коли (через деякий час) можна завагітніти після пологів?

Коли можна завагітніти після пологівКоли можна завагітніти після пологів? Це питання хвилює більшість недавно народили жінок. З якого часу потрібно починати оберігатися і взагалі чи може настати зачаття, якщо годуєш грудьми?

Жіночий організм відновлюється після пологів досить швидко, на перший погляд. Але навіть, якщо ви хочете діток-погодок, не слід через 2-3 місяці після пологів налаштовуватися на наступну вагітність, нехай навіть вже і з'явилися менструації. За попередні 9 місяців організм зазнав колосальні навантаження. Тому, при подальшій швидкої вагітності з великою часткою ймовірності можуть виникати загрози мимовільного викидня, передчасних пологів, у жінки можуть спостерігатися прояви авітамінозу, загострюються різні хронічні захворювання і т. д. загалом, вагітніти раніше 6-8 місяців, а краще навіть роки після пологів не варто.

А коли можна завагітніти після кесаревого розтину? Тут питання ще більш делікатне. Якщо поспіль йдуть пологи жінка ще зможе витримати, то вагітність, що наступила через пару-трійку місяців після кесаревого розтину, може бути смертельно небезпечним як для матері, так і для плоду. Після операції рекомендується планувати наступну дитину мінімум через 2 роки, коли рубець на матці сформується, і не буде великого ризику його розірвання в період вагітності.

Чи можна завагітніти після пологів, коли ще є кров'янисті виділення? Після пологів близько 4-6 тижнів у жінки спостерігається кровотеча з піхви. Перші два тижні зазвичай дуже рясне і потім йде на спад. Багато хто вважають, що в цей період заняття сексом безпечні, що завагітніти в перші тижні після народження дитини неможливо. На жаль, це не так. Відомі випадки, коли зачаття відбувалося вже на 4 тижні після пологів. Особливо велика в цьому плані ризик у жінок, що не годують грудьми. Інший момент - займатися любов'ю в перші 2-3 тижні взагалі не варто, так як це може спровокувати посилення кровотечі, а не використання презерватива призвести до розвитку запального процесу в матці і придатках. Рекомендується перед початком статевого життя сходити до гінеколога, який проведе гінекологічний огляд на предмет відновлення статевих органів після пологів і порадить як краще оберігатися від небажаної вагітності в даний період.

Інший міф полягає в тому, що нібито жінка є тимчасово безплідною, поки дитині не виповниться 6 місяців (поки не введений прикорм), за умови відсутності менструації і годування груддю не рідше 1 разу на 3 години з перервою на нічний сон не більше 6 годин. Дійсно, багато жінок перебувають у стані лактаційної аменореї при дотриманні вищезгаданих умов. Але трапляються і прикрі винятки, коли вагітність настає навіть за відсутності місячних. І це диво цілком зрозуміло. Може статися так, що статевий акт станеться в день першої овуляції після пологів, і якщо відбудеться зачаття, то місячні так і не почнуться.

Як же краще оберігатися після пологів, адже при годуванні груддю багато перебуває під забороною?.. Насправді, під забороною лише комбіновані оральні контрацептиви, тому що містяться в них естрогени можуть призвести до зменшення вироблення грудного молока. І то, ця заборона діє тільки до введення прикорму дитині, коли потреба в грудному молоці стає менше. Але навіть в перші місяці після пологів можна приймати оральні контрацептиви, але тільки не об'єднані, а містять замість естрогену гестаген. Однак, при їх прийомі слід бути особливо уважною - ніяких запізнень, інакше контрацептивний ефект знизиться і можна завагітніти!

Не під забороною і презервативи, хоча з ними можуть виникнути проблеми... У жінки після пологів спостерігається сухість піхви, тому бажано використовувати спеціальні любріканти на водній основі. Використовувати замість них масло, вазелін, дитячий крем та інші підручні засоби не можна, так як вони руйнують латекс і можуть призвести до пошкодження презерватива.

Непоганий варіант для недавно стали батьками пар - використання сперміцидів в якості контрацепції. Свічки, вагінальні таблетки, тампони, креми - є з чого вибрати. І нехай їх ефективність не так висока, як у оральних контрацептивів, при правильному застосуванні цього цілком достатньо, так як навіть тоді, коли можна завагітніти після пологів, фертильність ще повністю не відновлена, тобто овуляції відбувається не регулярно, і навіть потрапити з статевим актом на «небезпечний» день досить складно. Можна комбінувати застосування сперміцидів з календарними методами (підрахунком небезпечних і безпечних днів, якщо вже почалися менструації). А ось перерваний статевий акт практикувати не варто - це не надто приємно для обох партнерів і не надійно.

І, нарешті, вже через 6 тижнів після пологів, якщо немає протипоказань, можна поставити внутрішньоматкову спіраль. Якісні сучасні спіралі не тільки захищають від небажаної вагітності, але і служать профілактикою різних гінекологічних захворювань.

Так що, на питання «чи можна завагітніти після пологів» відповідь однозначно позитивний. Причому зачаття може відбутися в перші ж тижні. Але якщо ви будете слідувати порадам, даними в цій статті, то значно знизите ризик для свого здоров'я. Вагітність повинна бути своєчасною і запланованої.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua