← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Коли можна завагітніти

Як визначити дні, коли можна завагітніти?

Коли можна завагітнітиКоли можна завагітніти, точніше - в які дні циклу? Це питання хвилює як дівчат, охочих швидше стати мамами, так і тих, хто материнство найближчим часом не планує. Коли ж з найбільшою часткою ймовірності може відбутися зачаття?

Візьмемо, наприклад, пару, партнери в якій не безплідні. Як відомо, жінка може зачати дитину тільки в середині менструального циклу, у період під назвою «овуляція», коли готова до запліднення яйцеклітина чекає сперматозоїди. Овуляція у жінок настає в різні дні, це залежить від індивідуальних особливостей організму, довжини менструального циклу. А бувають і «безплідні» цикли, коли яйцеклітина зовсім не дозріває, яєчники відпочивають. І це не говорить про здоров'я жінки. Також овуляція відсутня при вагітності, може не бути протягом усього періоду годування груддю, у тих дівчаток, у яких ще немає менструацій, при прийомі гормональних контрацептивів, деяких лікарських препаратів і т. д. А так, у здорової жінки з довжиною менструального циклу порядку 28-30 днів (середня тривалість) овуляція відбувається на 12-16 день. При більш короткому циклі - раніше, при тривалому - пізніше.

А як точно вирахувати дні коли можна завагітніти? Це можна зробити кількома способами:

  • за допомогою тесту на овуляцію;
  • методом вимірювання базальної температури;
  • за суб'єктивними відчуттями;
  • за результатами ультразвукового дослідження.

Далеко не всі жінки володіють такою чутливістю, щоб вміти визначати у себе дні коли можна завагітніти і коли можна, не у всіх є час і гроші ходити на УЗД і купувати спеціальні тести, тому самим популярним методом є вимірювання базальної температури. Вимірюючи регулярно температуру в прямій кишці і будуючи графіки, можна з досить високою точністю прогнозувати «небезпечні» і «безпечні» дні.

А бувають випадки, коли зачаття відбувається поза овуляції і як скоро, точніше - коли можна завагітніти після місячних? По суті, навіть статевий акт, що відбувся на початку менструації може дати нове життя. Для цього повинні дотримуватися лише 2 умови: період від одних місячних до інших має бути коротким, а сперматозоїди життєздатними. Таким чином овуляція може наступити, наприклад, на 10-й день, в цей день і відбудеться зачаття, хоча інтимні стосунки були за 3-4 дні до цього. Після овуляції яйцеклітина зберігає життєздатність не більше 2 діб. А значить, якщо овуляція точно пройшла, то період після неї до наступних місячних (приблизно 2 тижні) є самим безпечним для тих, хто поки не жадає обзаводитися дітьми. Це такий своєрідний метод контрацепції під назвою «календарний». Однак точністю він не відрізняється. І питання «коли можна завагітніти до місячних або після» не коректний.

Для довідки:

Початок менструального циклу припадає на перший день менструальних виділень. Від нього і ведеться підрахунок.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua