← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Коли народжувати дитину

Коли краще народжувати першу дитинуЯкий вік вважається ідеальним, щоб стати мамою вперше, 18, 25 або 35? У кожного віку свої особливості.

Коли народжувати дитинуФахівці вважають, що стати мамою здорового малюка можна і в юному віці, і в зрілому. Головне знати, які підводні камені можуть зустрітися на вашому шляху, і постаратися їх вирішити. Сучасниці в мами не поспішають. На 18-20-річних жінок припадає не більше 10% всіх пологів. Вчорашні школярки справедливо вважають, що спочатку - професія і влаштована особисте життя, а вже потім - пелюшки і сорочечки. Але життя деколи розставляє свої акценти."Несподівана радість" ( 18 - пора цвітіння )

Аргументи «за». Більшість дівчаток дозрівають до 13-14 років, а до 18 років їх репродуктивна система працює на повну силу. Адаптація до вагітності в цей віці проходить легко: організм не встиг обзавестися хронічними болячками. До того ж в 20 років легко поєднувати вагітність зі здачею сесії.

Складні питання
  • Більше 80% вагітностей у 18-20-річних матусь - незаплановані, і дівчата не встигли до зачаття пройти медобстеження, в тому числі на інфекції. Висновок: не відкладайте візит до лікаря!
  • В юному віці спостерігається нестійкість гормонального фону. Через брак головного гормону вагітності-прогестерону, бувають проблеми з формуванням плаценти. Дослідження крові на гормони дозволять вчасно виявити і скоригувати відхилення.
  • Організм юних мам ще розвивається, і не всі параметри встигають «дорости» до 18 років до норми. У 10-15% юних матусь діагностується анатомічно вузький таз. В деяких випадках спостерігається незрілість м'язового шару матки ( гіпоплазія ), що буває причиною невиношування. Однак ризик можна звести до мінімуму, якщо слідувати рекомендаціям лікаря.
  • До 18 років дівчата ще не досягають психологічного дорослішання. І вагітність для багатьох - стрес. Підтримка близьких тут безцінна.


Ідеальна вагітність ( 25 - усе ще попереду )

Аргументи «за». Плюси зачаття у віці до 30 років очевидні. По-перше, до 20-25 років організм жінки найкращим чином підготовлений до такої задачі, як виношування і народження малюка. Всі системи функціонують на повну потужність і можуть забезпечити плід найкращим чином. По-друге, ще не заявили про себе вікові нездужання, здатні ускладнити перебіг вагітності і пологи. А ось вікової криза вже позаду.

Молоді батьки готові до ролі відповідальних мам і тат, багато хто свідомо планують вагітність на цей термін. При цьому молодість не схильна драматизувати проблеми, а значить, легше з ними справляється. Нарешті, важливо і те, що до 25 років багато жінок домагаються якщо вже не матеріальної незалежності, так хоча б матеріальної стабільності і можуть дозволити собі невеликий кар'єрний «тайм-аут».

Складні питання
  • Вагітність нерідко буває пусковим механізмом для прихованих соматичних захворювань, про наявність яких жінка навіть не підозрює. Адже виношування дитини завжди супроводжується збільшенням навантаження на внутрішні органи - в першу чергу на серце, печінку і нирки. Не правившись з додатковою роботою, організм може давати збій.
  • Лікарі відзначають, що багато молоді мами не прислухаються до їх порад пройти додаткове обстеження або отримати консультацію фахівця. Пацієнтки міркують так: «Раз нічого не турбувало до вагітності, значить, з народженням дитини саме все пройде». Може бути, пройде, а може, й ні. Тому прислухатися до рекомендацій лікаря все-таки варто.


Зріле рішення ( 35 - вершина )

Аргументи «за». На думку лікарів, зрілі мами більш відповідальні. Прийнявши рішення народити малюка, вони проходять ретельне обстеження, коректують своє харчування, стежать за вагою, станом м'язової системи, консультується з генетиком. Всі ці заходи допомагають спочатку знизити ризик ускладнень. До того ж сьогоднішні 35-річні жінки часто не поступаються за енергійності 25-річним, у них хороше здоров'я і треноване тіло. А після народження малюка багато дорослі мами кращають ще більше.

І не дивно, адже в організмі вагітної виробляється велика кількість жіночих гормонів, які благотворно впливають на зовнішній вигляд. Нарешті, жінка після 30 років, як правило, досягає певних кар'єрних висот, а значить, може присвятити себе дитині більше часу, ніж «стартує» мама. До речі, міф про те, що пізні діти більш талановиті, заснований на тому факті, що дорослі мами більше уваги приділяють своїм дітям, створюючи тим самим кращі умови для розвитку їх розуму і таланту.

Складні питання
  • Чим ближче до 40 років, тим більше вікових змін накопичує організм і тим важче жінка переносить вагітність. У «припізнілих» мам частіше виникають цукровий діабет, гіпертонія, токсикоз, проблеми з плацентою, так і народжують вони частіше з допомогою кесаревого розтину. Але «частіше» ще не означає все. Якщо майбутня мама веде активний спосіб життя, слід порад лікаря, то цілком ймовірно, що вона сама впорається з такою відповідальною місією, як народження дитини.
  • Стреси і навантаження доросла мама теж переносить дещо складніше, тому тим, хто звик працювати по 25 годин, доведеться терміново переглянути режим дня і навчитися повноцінно відпочивати!
  • Будь-яка майбутня матуся підсвідомо боїться вроджених дефектів у свого малятка, і, на жаль, з віком батьків ризик народження з хромосомними відхиленнями збільшується. Це пов'язано з різними і не до кінця вивченими причинами, серед яких і старіння статевих клітин, і збільшується з віком час впливу на організм різних патогенних факторів. Однак сучасні методи діагностики дозволяють вчасно виявити генетичні порушення, і, можливо, дорослих мам заспокоїть той факт, що 97% жінок, які проходять пренатальні дослідження, отримують підтвердження того, що ймовірність народження повноцінної дитини у них така ж, як і у більш молодих жінок.


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua