← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Коротка шийка матки при вагітності

Причини, профілактика і лікування короткої шийки матки при вагітності

Коротка шийка матки при вагітності: лікуванняКоротка шийка матки при вагітності - досить поширена патологія. Небезпечна вона тим, що через неї можуть статися викидень або передчасні пологи, так як шийка не в змозі утримувати всередині матки дитини, вона розкривається під його вагою. Але якщо жінка буде регулярно відвідувати гінеколога і проходити ультразвукові обстеження, лікар обов'язково помітить цю патологію шийки і вживе заходів для пролонгування вагітності.

Чому шийка розкривається раніше часу і діагностика патології

Дана патологія по-медичному називається істміко-цервікальна недостатність (ИЦН). Її ознаки: передчасне вкорочення, розм'якшення і розкриття шийки. Ці ознаки найчастіше діагностуються на 15-20 тижня, коли починається швидкий набір ваги у плода, і шийка матки при вагітності відчуває великі навантаження. Помітити порушення може лікар при гінекологічному огляді, а також на УЗД. Сама майбутня мама може відзначати рясні водянисті або кров'янисті виділення. Але в більшості випадків симптоми відсутні.

Причин у цієї патології багато. Це і різні травми, що виникли в результаті розривів шийки під час пологів, при медичному аборті, при конізації, накладення акушерських щипців і т. д. Обтяжує ситуацію багатоплідна вагітність, багатоводдя, великий плід.

ИЦН також може бути вродженою і обумовленої гормональними порушеннями, з-за яких довжина шийки матки при вагітності починає зменшуватися задовго до дати пологів.

Всі жінки з травмами шийки, а також з поганим анамнезом (викидні в другому триместрі вагітності) перебувають під особливо ретельним наглядом лікаря.

Методи профілактики та лікування

До ранньої профілактики можна віднести надійну контрацепцію, яка дозволить уникнути абортів. На другому місці - регулярне, не рідше 1разу на рік, відвідування гінеколога. Профілактичні медогляди допоможуть вчасно виявити патологію шийки і вилікувати її консервативним шляхом. І, нарешті, планування вагітності. Особливо це стосується тих жінок, які мали в минулому вагітності з несприятливим результатом, причому втрата вагітності відбувалася на великих термінах.

Якщо виявлена коротка шийка матки при вагітності лікування призначається залежно від того, чи є розкриття, а також безпосередньо від терміну гестації. Нагадаємо, що коротка - це менше 2,5-3 див. Власне, методик лікування 2: накладення швів і акушерська кільце песарій. Шви накладають в термін до 27 тижнів, причому чим раніше, тим захід буде ефективніше. Шви допоможуть навіть у тому випадку, якщо шийка прочинені. Між тим, як консервативний метод - кільце, надівається швидше з профілактичною метою, коли немає значного укорочення, але лікар підозрює ИЦН у пацієнтки.

Крім того, рекомендується спостерігати за тим, щоб матка при вагітності перебувала не в тонусі, так як це теж провокує дозрівання шийки. Рекомендовані мінімальні фізичні навантаження і носіння бандажа.

Шви знімаються в тому випадку, якщо відійшли навколоплідні води, почалася родова діяльність або кровотеча. Якщо все в порядку, то в плановому порядку шви знімаються в 38 тижнів. Якщо заплановане кесарів розтин, шви в більшості випадків взагалі не знімаються.

Знайте, що істміко-цервікальна недостатність - це не вирок, якщо вчасно вжити заходів щодо недопущення подальшого розкриття шийки матки і слідувати рекомендаціям лікаря.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua