← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Куріння під час вагітності

Наслідки куріння при вагітності

Куріння під час вагітностіКуріння під час вагітності - найбільш часта помилка майбутніх матерів. Ми розглянемо наслідки цієї шкідливої звички і статистичні дані, отримані в результаті дослідження перебігу вагітності, пологів і позаутробного життя дітей, народжених курящими мамами.

Наслідки куріння при вагітності в першому триместрі

Як відомо, саме в першому триместрі формуються всі органи і системи людського організму. Пізніше - вони тільки будуть удосконалюватися, а плід буде рости і набирати вагу. Будь-який, навіть незначний негативний фактор може спровокувати «завмирання» вагітності або мимовільний викидень. І до одного з таких негативних факторів, дуже поширеного, відноситься куріння. Статистичні дослідження показують, що частота викиднів у вагітних курців приблизно в 2 рази більше, ніж у не курців. Є над чим замислитися... Другий момент - різні вроджені патології розвитку. Патології нервової трубки, кісткової системи та багато-багато іншого загрожує, якщо не кинути куріння при вагітності на ранніх термінах. Небезпека тим більша, чим більше сигарет викурює жінка. Однак і такі незначні, здавалося б, кількості як 4-5 сигарет також надають дуже згубний вплив. Запам'ятайте, що легкі сигарети не менш небезпечні, ніж міцні.

Наслідки куріння у другому і третьому триместрах

У другому триместрі в повну силу починає функціонувати плацента. Через неї малюк отримує поживні речовини і кисень. При курінні цей фізіологічний процес може піти не за планом. При курінні в організм дитини надходить недостатньо кисню, із-за чого може виникнути такий стан як гостра або хронічна гіпоксія. Крім того, куріння під час вагітності наслідки має у вигляді передчасно дозрілої плаценти. Плацента за час виношування дитини поступово «старіє», починає гірше функціонувати. Існує 4 стадії зрілості плаценти. 3-я - 4-я стадія в нормі повинна бути тільки в останні 1-2 тижні до термінових пологів. Стадію зрілості лікар ставить на УЗД. Якщо плацента занадто тонка, неправильної форми, то велика ймовірність внутрішньоутробної загибелі дитини або передчасних пологів.

До речі, куріння під час вагітності може стати однією з вагомих причин для початку передчасних пологів. У курящих матерів у кілька разів частіше народжуються недоношені діти. Але навіть народжені в строк діти мають меншу вагу при народженні. До речі, на це вплив, як показують дослідження, надає не тільки куріння під час вагітності, але і до її настання. Одне з дій нікотину полягає в звуженні судин. Поки судини знаходяться в такому стані, дитина недоотримує харчування і кисню. Крім того, такий стан може бути небезпечним і для самої жінки, особливо, якщо вона схильна до тромбозів.

Мертвонароджені діти курящих матерів народжуються приблизно на 20% частіше, ніж у не курців, при курінні більше пачки в день - на 35%. Багато що залежить не тільки від самого факту куріння, в даному випадку, але і від соціального стану та наявності інших несприятливих факторів. Якщо крім куріння, жінка вживає алкогольні напої, має захворювання, що передаються статевим шляхом, та інші інфекції, погано харчується, то ризик дуже великий.

Віддалені наслідки

Багато жінок упевнені, що якщо куріння при вагітності відразу не залишило видимих негативних наслідків, то все ніби обійшлося. Це не так. У дітей, народжених від курців дам, підвищений ризик померти в перший рік життя від раптової зупинки серця (таке явище трапляється у деяких немовлят без, здавалося б, на те причин). Ризик значно вищий у тих дам, які курили всю другу половину вагітності.

Вроджені патології розвитку. Заяча губа, вовча паща, пахова грижа, косоокість і навіть синдром Дауна - всьому цьому може сприяти куріння при вагітності на ранніх термінах і пізніших, особливо, якщо мати старше 35 років. Дітки схильні до різних захворювань дихальної системи: бронхітів, пневмоній і т. д.

У жінок, які не змогли або не захотіли відмовитися від сигарет і продовжили диміти під час годування груддю, молока виробляється менше і воно може набувати неприємний гіркий присмак, з-за якого більшість дітей відмовляються від грудей і стають іськусственник, відповідно.

Розумовий розвиток також може відставати, хоча і не так значно. Діти курящих матерів зазвичай пізно починають читати, рахувати, у них гірше розвинене логічне мислення. Різні інтелектуальні тести показують не надто високі результати. Однак бувають і виключення.

Чи можна не кидати зовсім курити під час вагітності?

Багатьох дам хвилює питання - чи можна просто скоротити кількість викурених сигарет, а не зовсім відмовлятися від куріння. Багатьом завзятим курцям здається, що вони просто не зможуть позбутися шкідливої звички і стануть дуже страждати з-за даного обмеження. А адже стреси не йдуть на користь не тільки матері, але і дитині. Тому, деякі навіть лікарі не радять різко кидати курити, аби зменшити до мінімуму кількість викурених сигарет. Звичайно, зменшення кількості сигарет зменшить ймовірність виникнення вищеописаних патологій, але ризик все одно залишиться вище, ніж у некурящих. Крім того, ось так поступово відмовлятися від сигарет в багатьох випадках навіть важче психологічно, ніж відразу перестати палити.

Можна кидати силою волею, начитавшись про згубні наслідки від нікотину та інших шкідливих речовин, а можна скористатися однією з відомих методик - існує маса корисної літератури на допомогу кидає.

Пам'ятайте, що куріння під час вагітності корисно бути ніяк не може. Переборіть себе, подумайте про здоров'я своєї дитини і, до речі, теж. Життя без сигарет приємніше у всіх сенсах!Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua