← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Куріння під час вагітності

Куріння під час вагітності: міфи, наслідки та методики відмови

Куріння під час вагітностіКуріння під час вагітності є одним з найбільш небезпечних факторів для плода. Усім тим, хто в цьому сумнівається рекомендуємо прочитати склад на будь-який з пачок. Смола, нікотин та інші аж ніяк не корисні речовини потрапляють спочатку в кров матері, а потім і в кровотік до дитини. Ступінь поразки організму багато в чому залежить... ні, не від якості сигарет - все це отрута, а від кількості викурених сигарет матір'ю і від терміну гестації (терміну вагітності). Давайте розглянемо детально чому і в яких випадках особливо небезпечно куріння під час вагітності, наслідки які можуть бути для дитини і найлегші способи відмови від цієї шкідливої звички.

Чому варто кинути палити

У народі побутує думка, нібито нікотин та інші складові сигарет, якщо вони містяться в меншій кількості в легких сигаретах, то вони і є безпечними - кращим вибором для майбутніх мам. Але це неправда, як і те, що легше кидати курити, переходячи з міцних сигарет на легені. Так, нікотину в легких сигаретах трохи менше, але незначно. Але при курінні полегшених цигарок, курець робить більш глибокі затягування, ніж зазвичай, так що ніякої різниці немає.

Дана звичка завдає шкоду плоду на будь-якому терміні, але особливо небезпечна вона на самих перших недельках. І саме на цьому терміні, поки жінки не знають про своє цікаве положення, і ведеться дозвільний спосіб життя. Адже більшість вагітностей все ще є випадковими, спонтанними. У перші тижні після зачаття плід ще не захищає плацента, а тому куріння під час вагітності на ранньому її термін може призводити до виникнення різних хвороб, формуються ще внутрішньоутробно, наприклад, різні серцеві патології, патології кісткової системи, інші захворювання, не пов'язані з генетичними відхиленнями.

На більш пізніх строках - у другому триместрі вагітності та пізніше, куріння під час вагітності наслідки може принести у вигляді передчасних пологів, передчасного дозрівання плацента. Крім того, діти курящих матерів часто народжуються з низькою масою тіла. Дитина у матері, яка має цю шкідливу звичку, в будь-якому разі в тій чи іншій мірі страждає гіпоксією (нестачею кисню) до свого народження. Тільки уявіть, що під час куріння сигарети і ще кілька хвилин після цього дитині не вистачає кисню. Для дорослого організму, бути може, така короткочасна асфіксія не настільки небезпечна, але ще не народженої дитини має дуже негативний вплив.

Багато жінок, курившие при вагітності, стверджують, що ця їхня невелика «витівка» ніяк не позначилася на здоров'ї малюка. Однак, говорити про це поки дитині 1-2 року народження занадто рано... та й не факт, що вам, якщо ви не кинете палити до вагітності, пощастить також, як і їм. До речі, наслідками може стати і уповільнене розумовий розвиток, наприклад, коли дитина ніяк не може навчитися читати в 6-7-річному віці або погано запам'ятовує інформацію, не може вивчити найпростіші дитячі вірші та пісеньки. Такі діти можуть володіти надто збудливою нервовою системою, не сходяться характерами з іншими дітьми і дорослими.

Правда, що не можна відмовлятися від сигарет в період вагітності давно палить жінці?

Даний міф щільно прижився в головах не тільки курців майбутніх мам, але і деяких лікарів. Нібито стрес від відмови від цієї звички набагато сильніше, ніж шкода, яка наноситься сигаретами організму дитини. Аж ніяк. Насправді, фізична звичка (потреба в нікотині) зникає досить швидко, складніше впоратися з психологічною залежністю. Однак і це все можна вирішити. Так що, кинути палити під час вагітності можна і навіть потрібно, якщо ви не зробили цього ще до зачаття. Головне - підібрати найбільш відповідний для цього спосіб.

Зробіть це сьогодні!

Існує дуже багато різних методик позбавлення від цієї шкідливої звички. Це і різні містять нікотин пластирі, і авторські методики, електронні сигарети і навіть гіпноз! Але перш, ніж вибрати методику, потрібно як слід ознайомитися з її можливими наслідками. Так, дія електронних сигарет і їх безпеку ще ніхто як слід не досліджував. Крім того, навряд чи завзята курець може легко перейти з звичайних сигарет на електронні. Смакові відчуття не ті, диму немає, «задоволення» не те. Пластирі, таблетки для майбутніх мам швидше будуть табу. З гіпнозом теж експериментувати не варто. Можна кинути палити під час вагітності просто силою волі, уявивши, як мучиться дитина. Однак такі «силові» кидання, як правило, не є довгостроковими. Відразу після пологів жінка починає «диміти» з новою силою, намагаючись надолужити «втрачене». Саме тому, перед тим, як позбутися цієї шкідливої звички, потрібно зрозуміти, навіщо це потрібно і те, що не палити, насправді, це просто і приємно. Якщо говорити коротко, то саме на цих принципах базується методика одного з найвідоміших завзятих курців зі стажем більше 25 років, зумів упоратися з собою, Аллена Карра. Багатьом курцям досить один раз прочитати його книгу або прослухати аудіо курс і позбутися від звички без всяких мук і стресу. Тільки не подумайте, це не реклама, це один з кращих способів зберегти здоров'я собі і майбутньому дитині.

А якщо курити зовсім трошки

Ось воно - ще одна помилка. Зрозуміло, що, чим менше палиш, тим менше шкоди дитині. Однак, хто б що не говорив, але вагітній жінці набагато простіше зав'язати з курінням одномоментно, а не тягнути за 1-2 сигарети в день. Запитаєте - чому? Вся справа в тому, що навіть незважаючи на слабшанню нікотинової залежності, жінка буде кожен день чекати заповітного години, щоб розслабитися з сигареткою. І це, повірте, викликає значно більші муки, ніж швидкий і повний відмова.

Сподіваємося, що ми досить повно висвітлили питання «чи можна курити під час вагітності». Всім кращим майбутнім матерям бажаємо якнайшвидшого позбавлення від цієї неприємної і небезпечної залежності.

Куріння під час вагітності: шкоди і наслідки (відео)
Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua