← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Куріння і вагітність

Паління до і під час вагітності

Вагітність і курінняКуріння і вагітність - поняття не сумісні. Однак, не всі жінки розуміють ризик для майбутньої дитини як власного куріння, так і пасивного. А шкода цієї шкідливої звички може вплинути не тільки на дитину, але і заважати самому процесу зачаття. Розглянемо докладніше, як позначається на здоров'ї дитини куріння до вагітності його матері, а також під час виношування дитини, і яким чином можна забути про сигарети швидко і безболісно.

Куріння до зачаття

Хто б думав, але куріння є однією з причин безпліддя. На чому грунтується це твердження? Справа в тому, що вчені встановили, що у жінки, що палить набагато частіше гинуть яйцеклітини. Це відбувається з-за негативного впливу поліциклічних ароматичних вуглеводнів, які проникають в організм разом з тютюновим димом. Ймовірність настання зачаття знижується приблизно вдвічі (залежно від того, наскільки часто куріння до вагітності).

У жінок з цією шкідливою звичкою набагато частіше спостерігаються порушення менструального циклу, рідше відбувається овуляція і швидше настає клімакс.

До речі, небезпечно куріння до вагітності не тільки майбутньої матері, але і батька. У чоловіків-курців якість сперми погіршується (в ній міститься менше життєздатних сперматозоїдів), вони частіше страждають імпотенцією (особливо це стосується чоловіків, які не тільки курять, але ще й страждають гіпертонією).

Куріння в першому триместрі вагітності

Якщо жінка не планує дитини і не особливо стежить за своїм місячним циклом, то вона не може відразу помітити, що вже знаходиться в положенні. Таким чином звичне куріння до вагітності триває і після її початку. Чим це загрожує? Як відомо, самі перші тижні розвитку ембріона - найбільш небезпечні в плані розвитку різних внутрішньоутробних патологій, а також ймовірність викидня і завмирання вагітності. Навіть різка зміна клімату або стрес можуть спровокувати її мимовільне переривання вагітності, не кажучи вже про куріння, особливо, якщо воно часте (більше 5 сигарет в день). Шкоду куріння в чому залежить саме від кількості викурюваних сигарет, а також від терміну гестації та інших несприятливих факторів, які мають місце бути. Так, паління може викликати вади розвитку у дітей, чиїм матерям (кращим) більше 35 років, так як в цьому віці і без куріння ризик народження неповноцінної дитини підвищений. Для цього віку куріння і вагітність - дуже небезпечне поєднання, адже виношування дитини - це чимале навантаження на серцево-судинну систему, а паління цю навантаження тільки робить ще більше загострює хронічні захворювання і призводить до нових.

Під час куріння сигарет, а також деякий час після цього судини залишаються у звуженому стані. Таким чином, в цей період часу дитина може отримувати недостатньо кисню і поживних речовин, що може привести до його загибелі, якщо ми говоримо про ранніх термінах. На пізніх же хронічна гіпоксія стає причиною вроджених захворювань. До речі, науково доведено, що у курців матерів частіше народжуються діти з такими вадами розвитку, як вовча паща, заяча губа і т. д. Кажуть, що це пояснюється саме нестачею кисню під час внутрішньоутробного життя. Нехай ці дефекти зараз і лікуються хірургічно, але ж можна обійтися і без операції, якщо просто не курити...

Куріння на пізніх термінах вагітності

Якщо курити під час вагітності більше 5-10 сигарет на добу, то це може спровокувати такі небезпечні для життя не тільки дитини, але і його матері патології, як відшарування плаценти. При відшаруванні плаценти починається сильна кровотеча, зупинити яку можна лише за допомогою операції. На великих термінах лікарі вдаються до екстреної операції кесаревого розтину, але дитину врятувати вдається в рідкісних випадках, а ті, хто виживають, часто залишаються інвалідами, так при відшаруванні плаценти плід відчуває гостру гіпоксію. Уявіть, що вам затисли рот і ніс, скільки ви протягнете без кисню?

Вагітність і куріння з нею в поєднанні провокує загострення гіпертонічної хвороби, якщо вона має місце бути. Але якщо навіть і немає, то куріння може стати тією першою пташкою, яка стане приводом до розвитку пізнього токсикозу (гестозу) - також дуже важкого ускладнення, що загрожує життю жінки, якщо не буде своєчасного лікування.

Якщо курити під час вагітності, то можна не доносити дитину до встановленого лікарем терміну. Дуже часто у курящих матерів, незалежно від того, вони народжують перший раз чи ні, трапляються передчасні пологи. Про складність догляду за недоношеною дитиною, думаємо, розповідати не варто... та й глибоко недоношені діти дуже рідко виростають повноцінними в плані здоров'я. Крім того, у курящих жінок спостерігаються дистрофічні зміни в плаценті з-за негативного впливу шкідливих речовин, що містяться в сигаретах. Таким чином, погано функціонуюча плацента не може забезпечувати в нормальних кількостях дитини поживними речовинами і киснем, а тому - дитина навіть народжений в термін має вагу і зріст менше середньостатистичних.

У важких випадках можуть народжуватися мертвонароджені діти навіть на пізніх термінах вагітності. Знову-таки тут не останню роль відіграє куріння, яке у поєднанні з іншими несприятливими факторами, наприклад, прийняттям алкогольних напоїв, інфекціями та іншими захворюваннями, може призвести до внутрішньоутробної загибелі плоду. Дослідження показують, що ризик народити мертву дитя вище навіть у тих жінок, які курять 4 сигарети на день, причому не має особливого значення - легкі сигарети або міцні.

Після народження

Хоча тема нашої статті - це вагітність і куріння, але описати те, що буває з дітками, кров яких надходили шкідливі речовини з викурених їх мамами сигарет, все ж варто. Такі дітки мають великий ризик отримати різні легеневі захворювання - астма, бронхіт, схильність до пневмонії. Цей ризик стає ще більше, якщо вже після народження дитина стає пасивним курцем.

Напевно, ви чули про таке явище, як раптова дитяча смерть. У віці до 1 року у деяких малюків сердечко з незрозумілих причин перестає битися... Точні причини цього страшного явища лікарям точно не відомі, але проведені дослідження показали, що найчастіше таке відбувається в сім'ях з палить матір'ю.

Але навіть, якщо наслідки куріння відразу і не помітні, не варто розповідати своїм подругам про те, що дана звичка на здоров'я дітей ніяк не впливає. Можливо, вам просто пощастило, а може бути наслідки виявляться пізніше, коли дитина піде в дитячий садок і школу. Неуважність, конфліктність, агресивна поведінка, погана пам'ять - це ще далеко не повний перелік ймовірних проблем.

Потрібно кидати

З тим, що буде, якщо курити під час вагітності зрозуміло. Але кажуть, що і кидання не позначиться позитивно на організм дитини. Тут палиця о двох кінцях. Якщо мати курить багато - більше пачки в день, дитина стає залежним від нікотину і в даному випадку різко кидати не варто, краще поступово, планомірно зменшувати кількість викурених сигарет. Якщо ж їх кількість спочатку набагато менше, то краще відмовитися. Не пошкодуєте! Навіть, якщо ви курите досить давно, пам'ятайте, що нікотинова залежність зникає протягом декількох діб, а психологічну допоможе подолати саме усвідомлення того, що дитині зараз добре, а коли курили - було погано. Якщо почитати жіночі форуми, то можна переконатися, що позбуватися від цієї шкідливої звички найбільш легко саме будучи в цікавому положенні. Усвідомлення відповідальності + токсикоз дозволяють відмовитися від сигарет швидко і без стресів. Але краще, забути про куріння до вагітності, так вам буде легше, і дитина не постраждає.

Вагітність і куріння (відео):
Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua