← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Куріння і годування груддю

Поєднання куріння і годування груддю. Чим це загрожує?

Куріння і годування груддюКуріння і годування грудьми - сумісні? Здається, що відповідь очевидна - ні. Однак, багато жінок не відмовляються від сигарет ні під час вагітності, ні після пологів, навіть, якщо годують дітей грудьми. Давайте розглянемо які куріння при годуванні груддю наслідки має і яким чином можна зменшити ризик несприятливого впливу на дитячий організм.

Куріння може чинити негативний вплив на немовля двома шляхами - якщо мама димить в його присутності - це само собою зрозуміло, а ще шкідливі вдихувані речовини потрапляють спочатку в кров матері, а потім і в молоко... тобто, малюк п'є молоко, вже отруєне різними шкідливими хімічними сполуками і нікотином. Крім того, дослідження показують, що у курящих матерів гірше, ніж у некурящих виробляється грудне молоко, тобто в менших кількостях. Пов'язано це з деякою здатністю нікотину пригнічувати вироблення гормону пролактину, за рахунок якого і здійснюється лактація. А тому, куріння і годування груддю ніяк не можна поєднувати в проміжок з 9 годин вечора до 9 годин ранку, тобто в нічний час, коли особливо активно виробляється пролактин. Крім того, нікотин руйнівно діє на деякі вітаміни (наприклад, вітамін С, від якого не в малій мірі залежить стан імунітету), тому молоко жінки, що палить менше поживно і корисно.

Вплив на дитину

1. Нікотин, всупереч розхожій думці, надає зовсім не заспокоює, а навпаки збудливу дію на нервову систему. Таким чином, куріння при годуванні груддю може спровокувати нервове збудження у дитини. Він стане погано їсти, менше і неспокійно спати, буде вередувати. Загалом, всім доведеться нелегко.

2. У дітей, чиї мами курили під час вагітності та грудного вигодовування, набагато вище ризик захворіти різними легеневими і алергічними захворюваннями (круп, астма, бронхіт, пневмонія тощо). Ризик вище в тих сім'ях, де палять в будинку. Крім того, синдром раптової дитячої смерті в кілька разів частіше наздоганяє саме таких дітей. Ймовірність захворювання раку легенів вище в 2 рази.

3. Кишкові коліки частіше і сильніше у дітей, матері яких захоплюються курінням при годуванні груддю. Розлади кишечника і шлунка у них також трапляються частіше.

3. Так як нікотин - все ж наркотик, хоч і легкий, у дитини в тій чи іншій мірі виникає до нього звикання. І в підлітковому або дорослому віці є велика ймовірність того, що людина сам стане завзятим курцем. Звичайно, ймовірність цього більше в тих сім'ях, де дитина постійно спостерігає курців батьків, вдихає тютюновий дим.

Так що, жінка повинна зробити все, щоб позбавитися від цієї шкідливої звички ще до зачаття. Однак, якщо сили волі не вистачає, і куріння при грудному вигодовуванні стає неприємною необхідністю, дотримуйтесь ці кілька правил, які допоможуть мінімізувати ризик для здоров'я немовляти.

1. Не палити при дитині. Якщо ви проживаєте в квартирі, то навіть взимку потрібно як мінімум виходити на балкон і відкривати там вікна. Дим не повинен ні в найменшій кількості проникнути до дитини.

2. Куріння і годування груддю повинні мати проміжок не менше 2-3 годин. Справа в тому, що проникнення отруйних речовин в грудне молоко відбувається протягом 30-60 хвилин. Потрібен час, щоб воно звідти вывелось. А тому, якщо вже палити, то відразу після годування дитини, щоб вийшов перерва в 2-3 години.

3. Курити не більше 5 сигарет на день, але чим менше - тим краще прогноз для дитини. Ідеально, якщо вийде поступово звести куріння немає.

4. Обов'язково повноцінне харчування. Як ми вже писали вище, нікотин при попаданні в кров не дає засвоюватися деяким корисним речовинам. А тому, потрібно приділити особливу увагу своєму харчуванню. Вітаміни в таблетках - не найкращий вихід із ситуації.

5. Пийте більше рідини, грудне молоко стане вироблятися у великих кількостях, а шкідливі речовини виводитися з організму швидше.

5. Не надягайте при дитині одяг, в якій ви ходите палити. Обов'язково ретельно мийте руки, полощіть рот.

Звичайно, куріння при годуванні груддю наслідки може мати дуже неприємні, однак, якщо жінка курить 2-3 цигарки в день, причому дотримуючись вищенаведені правила, ризик незначний. І лікарі однозначно говорять, що таке куріння при грудному вигодовуванні принесе менше шкоди, ніж якщо переводити дитину на штучне вигодовування. Але цей факт не повинен збивати вас з шляху істинного, так сказати. Ризик менший, але він залишається. І у ваших силах все змінити. Візьміть себе в руки і відмовтеся від сигарет, не заради себе, то заради своєї дитини!Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua