← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Маловоддя при вагітності

Причини, діагностика та наслідки маловодия при вагітності

Чим небезпечне маловоддя при вагітностіМаловоддя при вагітності, чим загрожує і що робити при його діагностуванні? Іноді під час виношування дитини лікар ставить майбутній мамі діагноз маловоддя». Це означає, що рідини, що оточує малюка, недостатня кількість. При вагітності кількість і стан навколоплідних вод дуже важливо, так як від нього може залежати загальний стан вагітної та плода.

Оцінити точну кількість навколоплідних вод практично неможливо. При кожному огляді лікар вимірює окружність живота майбутньої матері, перевіряє висоту стояння дна матки для того, щоб вчасно виявити симптоми маловодия під час вагітності (а також багатоводдя) і перевірити наскільки відповідають нормі темпи розвитку дитини (немає затримки розвитку). Більш чіткий результат дослідження може дати ультразвукова діагностика. Досвідчений фахівець може визначити приблизну кількість вод, взявши за основу індекс амніотичної рідини. Таке дослідження здатне на ранніх етапах вагітності виявити тенденцію до розвитку маловодия.

Лікар завжди підходить до лікування пацієнтки індивідуально. При виявленні недостатньої кількості навколоплідних вод необхідний повторний огляд акушера-гінеколога. Це в тому випадку, якщо діагностовано помірне маловоддя при вагітності - найбільш сприятлива в даному випадку ситуація, яка нерідко є варіантом норми.

Чому ж плодовий міхур «пустує»? Основними джерелами утворення навколоплідної рідини є: плазма майбутньої мами, нирки плода і плодові оболонки. Звідси випливає, що можливі причини маловодия при вагітності це:

  • патологія серцево-судинної системи майбутньої матері;
  • вроджені захворювання видільної системи і нирок у плода важкої форми;
  • раннє вилиття навколоплідних вод (їх підтікання);
  • аномалії розвитку плодових оболонок (зазвичай виявляються до 20 тижнів вагітності);
  • нефропатія (гестоз).

Після визначення причини виникнення патології, можна судити про подальшу тактику терапії або діагностики. Вирішити, пробувати проводити лікування маловодия при вагітності у конкретної пацієнтки чи достатньо буде спостереження.

Під час важкої форми маловодия у плода може розвинутися гіпоксія і підвищується ризик його можливого інфікування. В результаті недостатньої кількості навколоплідних вод, плід може зайняти неправильне положення всередині матері.

Нерідко маловоддя при вагітності 32, 33, 34 тижні ставиться. З наближенням пологів об'єм рідини зменшується, і норма навколоплідних вод становить понад 500 мл, якщо обсяг значно менше, то можна констатувати факт маловодия. При переношування плода теж може виникнути маловоддя, що сприяє важкому протіканню пологів. Плодовий міхур має велике значення для розкриття матки в першому періоді родового процесу, а при недостатній кількості рідини такий міхур має плоску форму і не здатний впливати на шийку матки належним чином. Це тільки один момент, чим небезпечне маловоддя при вагітності (точніше вже в пологах). Адже бувають, хоч і рідко, ситуації, коли амніотична рідина зовсім зникає на ранніх термінах гестації, і тоді це, практично в 100% випадків призводить до внутрішньоутробної загибелі.

Для того щоб уникнути подібних проблем, а також вчасно діагностувати порушення, необхідно не нехтувати відвідинами лікаря, проходженням УЗД і виконанням відповідних рекомендацій лікуючого лікаря.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua