← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Маловоддя у вагітних

Що таке маловоддя у вагітних

Маловоддя у вагітних, що це такеМаловоддя у вагітних, що це таке, чим небезпечно для плоду і чому виникає? Такі питання часто задають майбутні мами своїм лікарям-гінекологам. Адже цей діагноз ставиться дуже багатьом.

Вся справа в тому, що маловоддя є сигналом виникнення якихось відхилень. Недостатня кількість навколоплідних вод - це загроза здоров'ю майбутньої дитини. Нагадаємо, що амніотична рідина має захисну функцію, оберігає плід від інфекцій і зовнішніх впливів, а також впливає на розкриття матки в родовому періоді. Можна собі уявити, що значить маловоддя при вагітності та які наслідки має...

По мірі збільшення строку кількість навколоплідних вод зростає, але до кінця третього триместру знову знижується. Допустимий мінімум - 0,5 л. При меншій кількості вод слід говорити про патології. Виділяють виражене маловоддя і помірне. Вагітних з діагнозом виражене маловоддя лікують у стаціонарі. Лікарі ретельно спостерігають за станом плода. І якщо дитина зріла, або є реальна загроза його життю, проводять операцію кесарів розтин. Жінці не дають народжувати самостійно, так як мала кількість вод завжди означає важкі пологи, в процесі яких дитина і мати можуть отримати травми. Такий тип маловодия може привести до неправильного розвитку ручок і ніжок плода, порушення всієї кісткової і центральної нервової системи.

Помірне маловоддя не потребує лікування у стаціонарі, і тим більше переривання вагітності, але щотижневого спостереження у лікаря - обов'язково. Крім цього, майбутній мамі необхідно буде урізноманітнити свій раціон харчування, вживати продукти, що містять багато вітамінів і мінералів в якості профілактики фетоплацентарної недостатності.

Варто відзначити, що велика кількість «маловодних вагітностей» закінчується кесаревим розтином, при цьому діти з'являються на світло з невеликою вагою, слабенькі, важко адаптуються до навколишнього світу.

Причини маловодия у вагітних численні. Серед них виділяються наступні.

1. Гестоз (пізній токсикоз). Особливо ускладнений гіпертонією.

2. Інфекційні захворювання та загострення хронічних.

3. Вади внутрішньоутробного формування плоду, найчастіше - важкі вади розвитку нирок і сечовидільної системи.

4. Патології епітелію плодового міхура або його знижена секреція.

5. Переношування дитини. В даному випадку плацента, що відслужили призначений їй термін, просто не може повноцінно функціонувати.

6. Багатоплідна вагітність.

7. Великий набір ваги (ожиріння), при якій порушуються обмінні процеси.

На жаль, лікування маловодия у вагітних народними засобами неможливо, в принципі, як і медикаментозними. Якщо при багатоводді кількість вод ще можна скорегувати за допомогою процедури амніоцентез, то вод у плодовий міхур ніяк не додати. Тому так важливо не упустити з виду дану патологію. А такого не станеться, якщо регулярно під час вагітності відвідувати лікаря і робити УЗД.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua