← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Знеболюючий масаж під час пологів

версія для друку

Масаж під час пологів

Сучасна медицина володіє значним арсеналом медикаментозних засобів, що допомагають знизити больові відчуття породіллі під час пологів. У нашій країні будь-яка жінка має право на знеболення пологів. Безумовно, бувають ситуації, коли лікарський знеболювання просто необхідно. Однак слід пам'ятати про те, що абсолютно нешкідливих для матері і малюка ліків не існує.

Будь препарат діє на весь організм в цілому, і, крім допомоги, викликає так звані побічні ефекти, а іноді - і ускладнення. Тому будь-яке медикаментозне втручання під час пологів має бути викликано не примхою, а суворою необхідністю. Така необхідність виникає, наприклад, при різних відхиленнях від фізіологічного перебігу пологів або при патологічно низькому порозі больової чутливості породіллі.

Родові болі часто ідентичні тим відчуттям, які відчувають більшість жінок в «критичні» дні: той же «ниття внизу живота, та ж ломота в попереку. По мірі того як посилюються перейми посилюються і хворобливі відчуття, проте характер болю не змінюється.

Ні в який момент пологів немає гострої, нестерпною болю. Відчуття під час сутички правильніше буде описати як тягнуть, ниючі. До того ж кожна сутичка розвивається хвилеподібно. З її початком породілля відчуває мінімальний дискомфорт, по мірі розвитку сутички відчуття поступово посилюються, а потім так само плавно знижуються.

У другому періоді пологів під час сутички замість болю породілля відчуває сильне бажання тужитися, викликане тиском головки малюка на стінку прямої кишки. А в той момент, коли малюк з'являється на світ, тканини промежини розтягується настільки, що в них повністю зникає чутливість: тобто болі в момент народження дитини мама не відчуває.

І головне - у пологах немає постійного болю! І перейми і потуги чергуються з проміжками, під час яких жінка не відчуває нічого, крім, хіба що, накопиченої втоми!

Для того щоб добре себе почувати під час нормального, нічим не ускладнених пологів, майбутній мамі варто вивчити прийоми самообезболивания. Ці методи просто у виконанні і не вимагають спеціальної підготовки. Мова йде про масаж.Масаж крижової зони

Якщо припустити можливість рейтингу популярності масажних точок, що використовуються під час переймів, то перше місце, безумовно, належало б області крижів. Ця зона розташована трохи нижче попереку і є проекцією однойменного - крижового відділу хребта. Саме в цьому відділі розташовується крестцовое нервове сплетіння - потужний нервовий вузол, який відповідає за іннервацію органів малого тазу.

До таких органів відноситься, в числі інших, і матка. Стимулюючи область крижів в момент сутички, ми блокуємо передачу больового імпульсу. Вплив на цю зону можна здійснювати різними способами, але у будь-якому випадку сила стимуляції крижів повинна бути значною. Це можуть бути натискальні руху, виробляються однією або двома руками, одночасно або по черзі.

Сама стимуляція може здійснюватися кінчиками пальців, кісточками пальців, всією долонею, підставою кулака. Площа впливу може обмежуватися лише галуззю крижів або поширюватися набагато ширше - в залежності від того, який варіант впливу доставляє максимальне полегшення породіллі. Щоб на шкірі в місці дії не утворилося роздратування, можна попередньо нанести на неї крем або масажне масло.Відволікаючий маневр

Даний метод є, по суті, перенесенням джерела болю. Згадайте, як ми трьом віскі при головному болю, створюючи штучне джерело дискомфорту і відволікаючись від реального. В пологах ми доручимо роль «уявного хворого» двом симпатичним кісточках, які носять назву клубових. Це ті самі кістки тазу, які до вагітності видавалися вперед внизу живота, коли ви лягали на спину.

Стимулювати їх слід під час сутички, одночасно з обох сторін, використовуючи ту ж силу і ті ж прийоми, що і при терті скроневої області. Можна впливати і на всю область низу живота. В цьому випадку слід проводити одночасні погладжування долонями з двох сторін, направляючи їх від кісточок до лобка і назад.Утюжок

Так називається наступний варіант знеболюючого масажу, застосовувати який найзручніше в положенні лежачи на боці. Помістіть долоню на внутрішню поверхню стегна. Під час сутички притисніть долоню до шкіри стегна і водите їй без відриву, як праскою, від паху до коліна і назад. Такий вплив і обезволит, і змусить максимально розслабитися.

Головне - не чекайте болю і не бійтеся її. Пам'ятайте, що пологи - фізіологічний процес, і природа, приготовившая нам таке випробування, подбала і про допомогу у ньому. Підіб'ємо підсумок:

  • Масаж крижовій області - найдієвіший метод знеболення перейм.
  • Стимуляція клубових кісток - також дієвий відволікаючий маневр.
  • Масаж внутрішньої поверхні стегна забезпечує знеболювання і розслаблення.
  • Між переймами необхідні розслаблення і відпочинок.


на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua