← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Матка при вагітності на ранніх термінах

Як змінюється матка при вагітності в перші тижні

Матка на ранніх термінах вагітностіМатка при вагітності на ранніх термінах спочатку не сильно змінюється в розмірах, вона лише змінює свою форму і щільність. Помітити зміну розміру матки можна лише до 6 тижня вагітності, тобто після 2-х тижнів затримки.

Будова матки

Матка складається з тіла, перешийка і шийки, яка безпосередньо переходить у піхву. Найвища частина тіла матки називається дном матки. Саме розташування дна матки є одним з обов'язкових показників, які гінеколог контролює при кожному візиті вагітної, починаючи з другого триместру, щоб визначити, як зростає матка.

Матка складається із трьох шарів: внутрішній шар називається ендометрій, середній - міометрій, а зовнішній шар - периметр. Стан ендометрію змінюється в залежності від фази менструального циклу. Якщо яйцеклітина не запліднена, то настає менструація, а ендометрій виділяється з матки, слизова оновлюється. Якщо запліднена яйцеклітина закріплюється в порожнині матки, ендометрій зазнає зміни, потовщується, щоб забезпечити харчуванням плід.

Міометрій - це м'язовий шар матки. Матка на ранніх термінах вагітності збільшується за рахунок активного ділення м'язових клітин. Міометрій зростає і потовщується, а після 20-го тижня вагітності ріст матки відбувається завдяки розтягування м'язових волокон. Стінки матки у другій половині вагітності розтягуються, закономірно їх товщина зменшується. Тому небезпечно вагітніти з рубцем на матці внаслідок нещодавно проведеного кесарева перетину або інший гінекологічної операції, наприклад, видалення міоми матки. Адже рубець стоншується разом з усією стінкою матки і може розійтися.

Розміри і форма матки

Матка має грушоподібну форму. На ранніх термінах вагітності відбувається деяке «розпушення» структури і зв'язок матки для того, щоб вона могла активно рости і розтягуватися. Спочатку матка набуває кулясту форму, а потім починає збільшуватися поперечно.

У родили жінок матка до вагітності має довжину близько 7 см, ширина 4 см і товщину близько 4-5 див. У народжували жінок ці розміри можуть бути трохи збільшено, і вага матки на 20-30 г більше. Також розмір матки збільшується, а форма змінюється при наявності в ній новоутворень.

Як матка збільшується

У першому триместрі вагітності матка знаходиться в малому тазі. До 8 тижня вагітності, тобто до 3-4 тижні затримки, матка збільшується вдвічі. На початку вагітності може спостерігатися асиметричне збільшення матки з-за того, що прикрепившееся плідне яйце ще дуже мало в порівнянні зі всім об'ємом дітородного органу.

Якщо уявити собі, як виглядає матка на ранніх термінах вагітності, то на другому місяці вона нагадує гусяче яйце.

На прийомі у лікаря

До 6 тижня вагітності огляд лікаря у якості діагностики цікавого положення практично марний, так як зміни розмірів і форми матки занадто незначні.

Після 2 тижнів затримки лікар може провести ультразвукове дослідження матки за допомогою транвагинального датчика (на такому терміні вже буде видно і серцебиття у ембріона). Крім того, зміна матки на цьому терміні цілком можна пальпувати. Досвідчений лікар може визначити, як збільшена матка на ранніх термінах вагітності на дотик, і припустити її строк.

На ранніх термінах акушер-гінеколог проводить бімануальне обстеження. Для цього лікар вводить у піхву вказівний і середній палець правої руки, а лівою рукою промацує матку через живіт, акуратно натискаючи на черевну стінку.

Вважається, що краще не зловживати частими гінекологічними оглядами під час вагітності, так як дії лікаря можуть активізувати скорочувальні функції м'язового шару матки, що може викликати загрозу переривання вагітності. Тим більше шкідливі часті огляди при ИЦН - патології шийки матки, що приводить до її передчасного розкриття.

Горезвісний тонус

У нормі матка при вагітності повинна бути м'якою. Жінка практично не повинна відчувати зростання матки, відчувати дискомфорту.

Якщо ж на ранніх термінах виникають тягнучі болі, схожі з відчуттями при початку менструації, що віддають у поперек, можливо, виник гіпертонус матки. Після 12 тижня гестації, якщо матка скорочується, жінка сама може відчути твердий кулька в нижній частині живота.

Матка в тонусі при вагітності на ранніх термінах далеко не завжди означає загрозу викидня. Ріст тканин, фізичні навантаження можуть викликати природне напруження м'язів дітородного органу. Завжди варто розповісти лікарю про свої відчуття. Але медикаментозного лікування вимагають лише сильні переймоподібні болі, особливо супроводжуються кров'яними або коричневими виділеннями.

Треба пам'ятати про те, що лікарі дуже люблять перестраховуватися і призначати безліч медикаментів, щоб уникнути переривання вагітності. Помірні болі, що тягнуть цілком можуть бути зняті нормальним режимом дня та відпочинком вагітної. Тому варто орієнтуватися на своє самопочуття. Якщо воно задовільний, швидше за все, вагітності нічого не загрожує.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua