← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Матка перед пологами

Анатомічні особливості матки перед пологами

Як виглядає матка перед пологамиМатка перед пологами зазнає деякі зміни. Вони можуть бути помітні як самої майбутньої матері, так і лікаря-гінеколога. Давайте поговоримо про те, які видимі ознаки можуть свідчити про наближення пологів.

Почнемо з того, як виглядає матка перед пологами, що особливого можна помітити. В цей час дітородний орган досягає своїх максимальних розмірів. Форма матки (живота) може бути різною. І це залежить не від статі дитини, як говорять багато знавців народних прикмет, а від того, як високо над входом в таз розташований дитина, і в якому положенні він там знаходиться. Якщо дитина лежить рівно поздовжньо, животик матусі має правильну форму овалу. Якщо ж відхиляється навскоси, відповідно живіт мами набуває неправильну форму, і це досить помітно. Якщо дитина розташовується впоперек (саме несприятливе становище, яке є показанням до операції кесарів розтин) - матка не розтягнута в довжину, а завширшки. Це один момент.

Інший момент, що безпосередньо перед пологами, або за 2-3 тижні до їх початку, дитина може трохи опускатися в таз (якщо розташовується поздовжньо в матці), животик мами теж трохи опускається. Їй стає легше дихати, зникає печія. А лікар зауважує при огляді, що голівка плода (якщо вона є передлежачої частиною) стала нерухома або малорухлива - це означає, що вона вже опустилася в таз. Так би мовити, перебуває на старті. Ще більше живіт опускається вже в ході пологової діяльності.

З великою надією і одночасно страхом жінки очікують початку переймів. Але завжди матка в тонусі перед пологами, або процес може початися практично непомітно? Безпосередньо сутичок завжди супроводжує гіпертонус. Але інша справа, що такого може не спостерігатися в період, поки шийка матки поступово розм'якшується і коротшає. Іноді матка м'яка перед пологами, навіть буквально за кілька годин перед їх початком.

Залишилося тільки з'ясувати, коли починається підготовка шийки до пологів. Нагадаємо, що це та частина матки, яка сполучає її з піхвою. Врахуйте, що коли матка відкривається перед пологами, зазвичай відходить слизова пробка. Це ще один досить достовірний ознака того, що зустріч з малюком вже дуже близька - максимум 2-3 тижні, і ви станете мамою. Шийка матки перед пологами розкривається не в один момент. Поступово, протягом декількох днів, а іноді й кількох тижнів, вона розм'якшується, коротшає (у нормі при вагітності довжина шийки не менше 3 см, перед пологами вона повністю згладжена) і розкривається. Розкриття лікарі визначають з допомогою бімануального огляду. Якщо є розкриття 1-2 пальця - пологи дуже скоро почнуться. Однак безпосередньо початок пологової діяльності характеризується появою регулярних, з наростаючою ефективністю сутичок, які і призводять до повного розкриття шийки матки (10 см), достатнього для народження дитини.

Ось такі зміни відбуваються з маткою перед і в процесі пологів.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua