← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Матка після пологів

Як змінюється тіло і шийка матки після пологів

Як змінюється матка після пологівМатка після пологів зазнає численні зміни. Розглянемо які саме це зміни, що вважати нормальним, а що може бути патологією.

Відразу після народження дитини матка важить близько 1 кілограма. Її дно знаходиться приблизно на рівні пупка. Тобто жінка в перші дні свого материнства виглядає як ще не народила. Протягом післяпологового періоду, а триває він до 40 днів, відбувається скорочення матки після пологів, і в підсумку вона набуває свої колишні, «невагітні розміри і вага близько 50 гр.

Шийка матки також зазнає змін. Відразу після народження дитини вона відкрита на 10-12 см, але поступово до 10 дня повністю закривається, приблизно до 21 дня закривається і набуває щілиноподібну форму зовнішній зів (відмітна гінекологічна особливість всіх народжуючих жінок). Ось як виглядає матка після пологів з точки зору гінеколога.

Що відчуває і зазначає жінка в нормі

Сильна біль зникає відразу після пологів. Але найближчі дні ще можуть відчуватися спазми матки, в результаті її скорочень. Особливо це відчутно жінками, яким вводять Окситоцин для поліпшення скорочувальної здатності матки.

В перші 3-7 днів спостерігається досить сильна маткова кровотеча. Але з кожним днем виділень стає все менше, вони світлішають і перетворюються в «мазанину». У нормі повністю виділення зникають не пізніше закінчення післяпологового періоду. Назва цих виділення - лохії. Але не встигають вони закінчитися, як деякі жінки виявляються стурбовані знову почався кровотечею, але це вже не лохії, а звичайна менструація. У некормящих грудьми жінок, а також у деяких матерів, місячні приходять вже через 6-8 тижнів після народження дитини.

Можливі патології

1. Посилення маткової кровотечі після пологів. Це може трапитися з 2 причин: або в матці залишилися частинки плаценти, або матка погано скорочується. Першу патологію можна діагностувати за допомогою УЗД. Лікування хірургічне - вишкрібання порожнини матки. Друга патологія також не повинна залишатися без уваги, так як можлива велика втрата крові та ендометрит - запалення ендометрію матки. Лікування полягає в прийомі препаратів, що скорочують матку, при необхідності - кровоспинних та антибіотиків. Дана патологія носить назву субінволюції матки. Це характерне ускладнення після гестозу, багатоплідної вагітності, багатоводдя.

2. Може виникнути ерозія шийки матки після пологів, проте лікування потрібно не у всіх випадках. Невелика ектопія, при нормальних результатах мазка і кольпоскопії, потребує тільки в спостереженні. Тоді як ектропіон шийки матки - її виворіт, обов'язково вимагає хірургічного лікування.

3. І ще одна неприємна патологія - опущення матки після пологів. Причиною є травми тазового дна, які виникають в результаті важких і (або) багаторазових пологів. Симптоми проявляються залежно від занедбаності процесу. При невеликому опущенні жінка почувається добре. Їй рекомендується виконувати спеціальні вправи для зміцнення м'язів тазового дна. При значному опущенні матки жінки скаржаться на болі в нижній частині живота, нетримання сечі. При другій і третій ступені опущення матки ефективно тільки хірургічне лікування.

Щоб вчасно виявити можливі патології або впевнитися в своєму доброму здоров'ї - відвідайте лікаря через 6-8 тижнів після пологів. Навіть у тому випадку, якщо скарг у вас немає.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua