← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Матка після зачаття

Зміна розміру і форми матки після зачаття

Як змінюється матка після зачаттяМатка після зачаття починає змінюватися. Змінюється її положення, форма, зростає розмір. На підставі цього лікар може при гінекологічному огляді зрозуміти, що його пацієнтка вагітна. Однак матка при зачатті моментально не змінюється. Тому бігти до лікаря на наступний день після незахищеного статевого акту, або навіть через 2-3 тижні після нього - ще рано. На таких термінах найвірогідніше буде тест на вагітність, УЗД або тест на ХГЛ.

Розповідь про те як змінюється матка після зачаття слід почати зі строку приблизно в 4-6 тижнів, коли лікар може помітити трохи збільшені її розміри, а також асиметричність форми, що виникає в тому місці, де розвивається плідне яйце. Нагадаємо, що термін вагітності вважається з першого дня останньої менструації (з того часу, виходить, коли жінка ще точно не була вагітна). Матка при вагітності 8 тижнів набуває кулясту форму, а після 20 тижня гестації стає схожа за формою на яйце, асиметричність пропадає. Також слід зазначити, що нерідко після зачаття болить матка, приблизно на 4-6 тижні. Багато хто вважає, що це пов'язано з її зростанням, розтяганням, насправді ж це скоріше обумовлено гормональними змінами. А поява кров'янистих виділень одночасно з болем, або навіть без неї, це прямий симптом загрози або початку викидня. Щоб запобігти мимовільне переривання вагітності, вчасно помітити ризик ускладнень, лікар стежить за тим яка шийка матки після зачаття. Вона повинна бути довгою (не менше 3 см), щільною і закритою. В іншому випадку ставиться діагноз ИЦН і проводиться лікування, спрямоване на зупинку дозрівання шийки матки і запобігання її подальшого розкриття.

Животик у майбутньої мами починає зростати приблизно з 12 тижня, коли матка піднімається вище лонного зчленування. З цього терміну, в тому випадку якщо жінка стоїть на обліку по вагітності, лікар починає вимірювання висоти дна матки. При нормально розвивається вагітності матка з кожним тижнем піднімається все вище (на тиждень приблизно на 1 сантиметр). І до 20 тижні дно матки (верхня її частина) знаходиться вже на рівні пупка. Максимальна висота матки спостерігається в 36-38 тижнів, після чого живіт дещо опускається (зазвичай за кілька днів до пологів). Слід зазначити, що зростання матки (її висоти та об'єму) - важливі діагностичні параметри, на які орієнтуються лікарі при постановці діагнозів внутрішньоутробна затримка розвитку плода, гіпертрофія плода та ін.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua