← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Матка при вагітності

Як виглядає матка під час вагітності

Як виглядає матка під час вагітностіМатка при вагітності різко змінюється. Воно і зрозуміло, адже саме тут розвивається протягом 9 місяців плід. І від здоров'я цього органу багато залежить. Як змінюється матка на ранніх термінах вагітності і пізніх? Що вважати нормою, а що слугує приводом до консультації лікаря?

Фізіологічні зміни

У звичайному стані матка має висоту 4,5-5,5 см, тоді як розмір матки при вагітності доходить до 38 см в довжину (в кінці третього триместру, перед пологами). Ніякий інший орган не має можливості так розтягуватися. Саме тому позаматкова вагітність, коли плодове яйце починає розвиватися в яєчнику, матковій трубі або в черевній порожнині, не може бути выношена і при несвоєчасній діагностиці має сумні наслідки.

Положення матки при вагітності змінюється, так як вона росте. Але сприятливіша ситуація, коли матка розташована приблизно на одній площині з шийкою і піхвою, без загину і відхилення в бік. Таким чином і зачати легше, і народити.

Шийка матки при вагітності щільна, довга, закрита, розташована глибоко у піхву і має синюшний відтінок - це один з ранніх ознак того, що жінка в положенні. Гінеколог оглядає шийку пальцями і за допомогою спеціального дзеркала.

Якщо коротка шийка (менше 30 мм), або трохи прочинені - жінці може бути рекомендовано накладення швів, щоб уникнути подальшого її розкриття і викидня, або знімне кільце песарій.

Тонус матки

Мабуть, немає жінки, у якої б вагітність протікала ідеально. Гіпертонус, що виражається в тягнуть болях, напрузі матки - одна з найбільш частих скарг, особливо в першому триместрі. І це ж є причиною більшості госпіталізацією. Насправді ж періодичний тонус матки при вагітності - це норма, так як даний орган має м'язову прошарок. Будь-який м'яз нашого організму скорочується. Небезпечний гіпертонус у тому випадку, якщо він супроводжується розкриттям шийки матки, кровотечею.

При огляді гінекологом буває не часто м'яка матка при вагітності, так як навіть дотику можуть привести м'язи в тонус. Те ж саме відбувається під час проведення по животу УЗД-датчиком. Однак більшість лікарів продовжують в таких випадках писати у своїх висновках «локальний гіпертонус по передній стінці матки». Можливо, він і є, але зовсім безпечний і триває зазвичай лічені секунди.

Якщо ж матка при вагітності на дотик буває майже завжди тверда, і крім того, тонус болючий, лікар може призначити препарати, спазмолітики.

Спостереження у лікаря

Всі ті тижні, місяці, поки вагітна жінка знаходиться під спостереженням гінеколога, той стежить за станом дитини і матки. Гінекологічні огляди проводяться не більше 2-3 разів за всю вагітність (якщо немає відхилень). А вимірювання матки (її довжини та об'єму живота) при кожному візиті жінки. Отримані дані записуються в її обмінну карту. І якщо по записах видно, що матка за 1-2 тижні зовсім не збільшилася, а жінка при терміні 20 тижнів не відчуває або рідко відчуває ворушіння дитини, її терміново направляють на УЗД. Таке може спостерігатися при загибелі плоду або нестачі кисню і поживних речовин. У другому випадку лікар зможе допомогти.

Саме тому так важливо спостереження у гінеколога. Не пропускайте призначені консультації.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua