← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Матка в тонусі

Що робити, якщо матка в підвищеному тонусі

Матка в тонусі при вагітностіМатка в тонусі - цей діагноз чує кожна 2-3 вагітна жінка на консультації у свого гінеколога. Чим насправді цей страшний діагноз, які симптоми цієї патології, як зняти тонус матки при вагітності і в яких випадках звертатися до лікаря - читайте в нашій статті.

Думка російських лікарів

Почнемо з ознак та методів діагностики патології або стану. Основні симптоми тонусу матки при вагітності - це почуття напруги матки, хворобливі відчуття в цій області і в попереку. Виникають ці неприємні почуття через м'язових скорочень (матка - м'язовий орган). Але у деяких випадках ці скорочення можуть стати причиною біди. Небезпечний тонус матки може бути при низькій плацентації, істміко-цервікальної недостатності, при інших наявних факторів ризику викидня.

Якщо матка в тонусі причини при вагітності цього можуть бути різні. Зазвичай в першу чергу підозрюють брак гормону прогестерону, який як раз і відповідає за нормальний розвиток вагітності, її збереження. У свою чергу цей недолік пояснюється наступними причинами: гіперандрогенія (підвищений рівень чоловічих гормонів в жіночому організмі), гіперпролактинемія (патологічно підвищений рівень гормону пролактин), генітальний інфантилізм (недостатній розвиток репродуктивних органів). Інші можливі причини - ендометріоз, доброякісні новоутворення матки, запальні процеси у внутрішніх статевих органах.

Ставиться діагноз згідно симптоматикою, результатами УЗД і огляду лікаря (пальпація). Лікується легкими заспокійливими засобами на основі трав (валеріана, пустирник), препаратами прогестерону і спазмолітиками.

У деяких випадках тонус матки служить причиною для госпіталізації у відділення гінекології або патології вагітності. Зазвичай напрямок дається у разі тривалого, хворобливого тонусу, а також при наявності кров'янистих виділень із статевих шляхів.

Думка зарубіжних лікарів

За кордоном підвищений тонус матки не вважають патологією і не лікують. Матка - це м'язовий орган. Він фізіологічно повинен скорочуватися. Причому не тільки у вагітних жінок. Напруження м'язового шару може призвести фізичне навантаження, тривала ходьба, поїздка в транспорті, незручне положення тіла та багато-багато інших ситуацій і факторів. Той же датчик УЗД може спровокувати тонус. Але все ж те, що матка в тонусі при вагітності - це один з можливих факторів ризику викидня, передчасних пологів, відшарування плаценти заперечувати не можна. Але до цих станів призводить вже патологічний тонус укупі з іншими обтяжуючими обставинами. А це досить сильні, тривалі за часом болю.

І все ж, якщо матка в тонусі, що робити? Якщо немає болю, то полежати на боці, випити чаю, прийняти теплу (не гарячу!) ванну, подивитися спокійне кіно. Варіантів багато. Фізіологічний тонус матки безболезненен, відпускає дуже швидко. І його поява аніскільки не означає, що ви в групі ризику з невиношування вагітності.

За кордоном діагноз на кшталт «тонус» або «гіпертонус матки» не існує. Але це не означає, що лікарі не реагують на скарги пацієнток. Зазвичай в таких випадках призначається ультразвукове дослідження. Але на нього дивляться не те напружений чи м'язовий шар матки, а довжину шийки матки. І якщо вона 3 см або близько того по довжині, а також закрита - хвилюватися не варто. Коротка шийка матки, відкритий внутрішній зів - це справжні ознаки загрози мимовільного переривання вагітності. Але а спазми матки в такому випадку можуть прискорити викидень.

Таким чином, можна зробити висновок, що гіпертонус матки в більшості випадків все ж є фізіологічним. Але якщо він сильно турбує - слід обов'язково сходити на консультацію до гінеколога.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua