← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Матка під час вагітності

Як змінюється матка при вагітності

Як змінюється матка під час вагітностіМатка під час вагітності відіграє чільну роль. Адже саме в цьому органі відбувається розвиток дитини, що ніякий інший орган для цих цілей навіть гіпотетично служити не зможе. Уявіть, у скільки разів під час вагітності збільшується жіноча матка - більш ніж у 500! Все це можливо за рахунок її унікальної будови. У період виношування дитини м'язові волокна матки багаторазово довшають і потовщуються. Так відбувається до середини вагітності. У другу ж половину зростання матки відбувається за рахунок потоншення її стінок.

Розповідати про те, як змінюється матка під час вагітності, слід з 5-6 її тижні (термін рахується з першого дня останнього менструального циклу), тобто з 1-2 тижнів затримки менструації. Тоді матка поступово набуває кулясту форму (до вагітності орган має форму груші). Після починає збільшуватися поперечний розмір. Слід зазначити, що те, як виглядає матка під час вагітності, в перші її тижні, не повинно лякати. Нерідко лікарі-гінекологи після огляду констатують, що дітородний орган має асиметричну форму. Але це норма. Асиметрія з'являється в тому місці, де розвивається плідне яйце. Це не небезпечно, і найближчим часом, із зростанням дитини, орган знову стане симетричним.

До 8 тижнів матка збільшується в 2 рази від початкового розміру, а до 12 тижнів вже в 4. На цьому ж терміні дно матки (верхню її частину) можна промацати трохи вище лонного зчленування. Приблизно з цього терміну лікар починає вимірювати довжину матки за допомогою сантиметрової стрічки. Роблячи це регулярно, можна вчасно помітити затримку розвитку плода, якщо така проблема виникне. І якщо на початку вагітності довжина дітородного органу становить приблизно 7 сантиметрів, то до кінця вагітності вона досягає 37-38 див. Причому ближче до пологів матка може трохи опускатися, за рахунок просування передлежачої частини плоду глибше в таз, але довжину органу це, само собою, не зраджує.

Багатьом матусям цікаво, коли ж у них нарешті стане помітний животик. Як вже було сказано вище, помітне збільшення матки відбувається з 12 тижня. Тому тим, хто каже, що живіт починає рости з перших же тижнів, вірити не можна. Таке візуальне збільшення животика можливо із-за невеликих набряків і підвищення метеоризму - частою проблеми майбутніх мам. У 16-20 тижнів животик вже починає акуратно випирати, що слугує приводом до носіння спеціальних штанів з вільними або регульованими поясом. З цього ж терміну лікарем може бути призначений бандаж, якщо є ризик викидня або передчасних пологів.

Жінка неодноразово буде відчувати гіпертонус матки при вагітності - це норма. Відчуття спазму міометрія (м'язового шару матки) являють собою тягнуть болі. Зазвичай вони локалізуються в певній частині органу. На перших тижнях це самий низ живота, а в третьому триметре може відчуватися дискомфорт в області дна матки (на самому верху, під ребрами чи шлунком). Тонус матки під час вагітності - діагноз, який може поставити лікар після пальпації живота. З іншого боку таке напруження матки може бути реакцією на дії лікаря. З цієї ж причини не зовсім правильно ставити гіпертонус в ув'язненні ультразвукового дослідження. Проведення датчиком по шкірі живота вже викликає скорочення м'язів міометрія.

Для того щоб правильно оцінити ризик невиношування, важливо дізнатися в якому стані знаходиться шийка матки під час вагітності, а саме - яка її довжина і щільність. Для довідки: шийка - це та частина дітородного органу, яка сполучає її з піхвою. В нормі не менше 3 см, шийка щільна, відхилена назад і закрита (може в нормі пропускати палець тільки у народжували жінок).Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua