← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Мазанина на ранніх термінах вагітності

Мажучі виділення при вагітності: причини появи

Мазанина на початку вагітностіМазанина на ранніх термінах вагітності - явище досить часте, і в більшості випадків не являє собою симптом загрози викидня. Виникає вона з кількох причин. Ми розглянемо основні, а також лікарські рекомендації щодо тієї чи іншої ситуації.

Відшарування плаценти або хоріону

Нерідко мазанина на початку вагітності (частіше - у другій половині першого триместру) відбувається саме з цієї причини. Під цими отслойками скупчується кров, яку жінки і виявляють згодом на білизну. Невеликі по площі, не прогресуючі відшарування - це не небезпечно. Хоча будь-якій жінці, у якої були помічені кров'янисті виділення з статевих шляхів при вагітності, рекомендується обмежити фізичні навантаження, не займатися сексом і вживати лікарські препарати, щоб уникнути викидня. Зазвичай призначають «Дюфастон» або «Утрожестан». Причому другий препарат вважається більш ефективним (це доводять останні дослідження) при вагінальному використанні. Крім того, лікарі «до купи» призначають Магне B6, полівітаміни для вагітних, може бути призначений окремо вітамін E. Ось це до лікування загрози викидня ніякого відношення не має, може (і повинно) бути викреслено зі списку призначень. Обов'язково проводиться УЗД, на якому дивляться як розвивається плідне яйце, наскільки велика відшарування. Далі обстеження проводять в динаміці через 7-10 днів, або при посиленні виділень.

Гормональні зміни

Досить часто мазанина при вагітності виникає на тих термінах, коли мала б початися менструація, якщо б не цікаве положення. Тобто приблизно через кожні 4 тижні (якщо був 28-денний менструальний цикл). У ці тижні потрібно бути особливо обережною, бажано більше відпочивати, не хвилюватися.

Завмерла вагітність

На жаль, явище не рідкісне у першому триместрі. Найбільш частою причиною (за результатами гістологічних досліджень) стають хромосомні відхилення у ембріона, не сумісні з життям. Крім того, причиною можуть стати гострі інфекції (наприклад, якщо жінка заразилася вірусом герпесу II типу вже будучи в положенні) і різні тератогенні впливи (наприклад, прийом токсичних лікарських засобів, алкоголю у великих кількостях).

Завмерла вагітність діагностується на УЗД (головний ознака - невідповідність розмірів ембріона терміну вагітності і відсутність у нього серцебиття). Але і сама жінка може помітити зміни у своєму стані: крім мазні можуть виникати болі внизу живота, молочні залози стають м'якше, зникає токсикоз. Якщо здати аналіз крові на ХГЛ, то показник буде значно занижений в порівнянні з тим, що мають майбутні мами на тому ж терміні, тільки при розвиненому ембріоні.

За кордоном жінку з завмерлою вагітністю відразу не госпіталізують, а чекають протягом 2-4 тижнів, поки не буде самовільний викидень, звичайно ж, кожні 7-10 днів проводячи обстеження. У Росії і країнах СНД зазвичай відразу після підтвердження діагнозу роблять вишкрібання, щоб уникнути можливого запального процесу.

Позаматкова вагітність

Мазанина на ранніх термінах буває в тих випадках, коли яйцеклітина почала розвиватися поза матки - в матковій трубі, яєчнику або в черевній порожнині. На перших же її тижнях можуть відзначатися деякі особливості: на УЗД в матці не видно плодового яйця, тоді як ХГЛ вже вище 1500 мЕд/мл У жінки виникають хворобливі відчуття внизу живота, частіше з одного боку, і знову-таки мазанина на ранніх термінах вагітності, яку сприймають просто як загрозу викидня. Якщо вчасно не вжити заходів (це може бути лапароскопічна операція, а іноді і медикаментозне втручання) щодо усунення плодового яйця, це може привести до розриву органу, так як тільки в матці може розвиватися плодове яйце протягом всього строку.

Ерозія шийки матки і травми

Ектопія (ерозія) шийки матки - досить часта патологія. Але в більшості випадків вона вимагає тільки спостереження (періодичної здачі мазка ПЦП і кольпоскопії). У деяких випадках ектопія може кровить. Таке може статися із-за механічної дії на шийку матки, будь то гінекологічний огляд з дзеркалами, статевий акт або мастурбація.

Під час вагітності слизова піхви стає легко ранимою. Навіть неакуратно введена свічка (ліки) може призвести до мікротравмах слизової і, відповідно, з'явиться мазанина.

Вагітності немає

У багатьох жіночих консультаціях на облік по вагітності ставлять жінок, які не пройшли УЗД матки і не здали аналіз на ХГЛ. Тобто гінеколог спирається тільки на свій досвід. Раз матка збільшена, слизова піхви і шийки матки має синюшний відтінок, шийка відхилена дозаду і місячних немає - значить жінка вагітна. Але нерідкі випадки, коли ці висновки хибні. Тобто так звана мазанина при вагітності - це ні що інше як звичайні місячні, які з якихось причин затрималися.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua