← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Міома матки при вагітності

Міома матки і вагітність

Міома матки і вагітністьМіома матки при вагітності - одна з найпоширеніших патологій. Міома являє собою доброякісне новоутворення безпосередньо в порожнині матки або зовні (субсерозная локалізація вузла). Частіше зустрічається многоузловая міома матки. Точні причини її виникнення невідомі, але є підтвердження того, що ця гормонозалежна пухлина. Тобто розвивається у жінок репродуктивного віку до настання менопаузи. Виявити симптоми міоми матки при вагітності і поза її можуть жінки молодого віку - 20-25 років, треба відзначити, що в даному випадку причиною зазвичай є спадковість, але частіше у віці 30-40 років. Обтяжуючими факторами є часте використання засобів екстреної контрацепції, штучні аборти, ожиріння.

Хірургічне лікування

Міома матки під час вагітності приблизно у третьої-четвертої частини жінок починає швидко рости, приблизно в 2 рази вона збільшується за період 1 і 2 триместру. Тому, щоб уникнути викиднів, гестозу та інших ускладнень, при великих розмірах вузлів і спочатку їх несприятливої локалізації, лікарі рекомендують спочатку вузли хірургічно видалити, а потім тільки вагітніти. Що стосується хірургічного видалення, або консервативної міомектомії, то вона може бути виконана абдомінальним або лапароскопічним шляхом. Причому з'являється все більше інформації про те, що лапароскопічні операції у разі знаходження міоми матки не зовні (не субсерозно) а в її порожнині або в м'язовому шарі, і при бажанні жінки надалі мати дітей, не рекомендовані. Оскільки при лапароскопії досить складно сформувати гарний шов, зіставити кінці тканин так, щоб у подальшому сформувався повноцінний рубець. В таких випадках краще проводити лапаротомическую операцію (класичну з розрізом). Після протягом 1 року потрібно оберігатися від вагітності.

Врахуйте, що лікування міоми матки народними засобами є неефективним. Тільки хірургічне, в деяких випадках з попередньо проведеним гормональним (перед операцією для зменшення розміру пухлини). Однак жінкам, які планують вагітність, особливо тим, хто старше 35-40 років (коли вже значно знижений овуляторний резерв, і можуть виникнути інші причини безпліддя), потрібно як слід подумати і порадитися з фахівцями, щоб зробити правильні висновки - вирішити, що буде небезпечніше - видалити міому до вагітності (тим самим віддаливши мінімум на рік зачаття і, можливо, отримавши неспроможний рубець - фактор ризику розриву матки при вагітності та пологах), або залишити її до пологів і після займатися лікуванням.

У даному випадку висновки формуються в залежності від стандартів лікування даної патології та особистого досвіду лікаря-гінеколога і хірурга. Побоювання зазвичай викликають:

  • множинна міома матки при вагітності;
  • розмір вузла (або вузлів) більше 5 см;
  • деформація матки, яка утворюється при формуванні субмукозного вузла або інтрамурального з центрипетальным зростанням (всередину порожнини матки - це може заважати імплантації яйцеклітини, розвитку плода і тим більш небезпечно, якщо на цьому місці прикрепится хоріон - майбутня плацента);
  • субсерозный вузол на тонкій ніжці (можливий її перекрут), в інших випадках субсерозная міома матки і вагітність - безпечне поєднання.

Іноді вузли рекомендують видалити при підозрі на їх вплив на безпліддя, якщо інші можливі причини виключені, і при ЕКЗ.

Якщо у лікаря є сумніви щодо того, чи зможуть співіснувати міома матки і вагітність, потрібно хірургічне лікування, призначаються додаткові обстеження. Нагадаємо, що це актуально саме для планують дитину жінок. Ці 2 обстеження:

  • доплерографія (УЗД з дослідженням кровотоку в міомах) - таким чином можна зрозуміти, чи є у міом(и) тенденція до швидкого зростання;
  • гістероскопія (упевнитися є або немає деформація порожнини матки).

Крім того, якщо жінка старше 35 років, або є підозра на знижений у неї оваріальний резерв, необхідно здати здати аналіз крові на антимюллеров гормон і інгібін Ст.

Проблеми при вагітності та розродження

Основними чинниками ризику є:

  • міома матки під час вагітності розміром більше 7 см (розмір пухлини визначається на УЗД);
  • низька локалізація пухлини (близько до шийки матки);
  • множинна міома матки (багато вузлів, серед яких є деформують порожнину матки);
  • розташування плаценти в області миоматозного сайту.

Можливо порушення харчування міоматозних вузлів, загроза переривання вагітності, порушення зв'язку мати-плід, пізній токсикоз (гестоз).

Проблеми можливі і в процесі пологів, тому нерідко лікарі, особливо при великих новоутвореннях, проводять оперативне розродження. Консервативна міомектомія під час кесаревого розтину проводиться у разі порушення живлення субсерозных і міжм'язової вузлів і в сукупності з іншими відносними показаннями до операції. У деяких ситуаціях лікарі змушені проводити екстирпацію матки (видалення). Наприклад, якщо у жінки виникає сильна кровотеча, яку неможливо зупинити (гіпотонічній кровотеча), а також у разі великої кількості вузлів з порушеним в них харчуванням, некрозу вузлів, неспроможності рубця на матці.

З цього можна зробити висновок, що марно шукати інформацію по темі «міома матки при вагітності відгуки», так як є дуже багато нюансів, від яких залежить як процес виношування дитини, так і його народження.

Спокій, тільки спокій

Якщо у вас на УЗД знайшли міому матки, і навіть не одну, це зовсім не привід попрощатися з думкою про материнство. Благо ці пухлини ростуть дуже повільно, а невеликі вузли розвитку плода в матці не перешкода.

І навіть якщо буде потрібно операція, є величезна ймовірність зберегти матку як орган, причому в нормальному стані. Щоб не виникло ускладнень, візьміть собі за правило мінімум 1 раз на рік, а краще 2 рази на рік робити УЗД матки. Необхідно стежити за зростанням вузлів. При великих вузлах нерідко єдино можливим лікуванням стає видалення матки... Не доводьте до крайнощів.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua