← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Багатоводдя: причини і наслідки

Багатоводдя: причини і наслідки

Причини багатоводдя при вагітностіПричини багатоводдя при вагітності не настільки різноманітні, як наслідки, які це стан може викликати. Многоводием називають патологію, що виникає в процесі вагітності. При ній спостерігається надлишковий об'єм навколоплідних вод (понад 1,5 л). Це досить частий діагноз, який лікарі можуть поставити на різних строках вагітності. Причини багатоводдя та його наслідки для дитини добре відомі медикам.

Амніотична рідина виконує безліч функцій, серед яких:

  • захист від шуму та механічних пошкоджень;
  • запобігання затискання пуповини;
  • зниження больових відчуттів при пологах;
  • звільнення від продуктів обміну.

Кількість рідини в околоплодном міхурі постійно змінюється. Так, в перші місяці вагітності їх 30 мл, найбільша кількість вод зазвичай спостерігається в 38 тижнів і становить в середньому 1-1,5 л, а на 39 тижні їх обсяг починає скорочуватися.

Багатоводдя у вагітних причини виникнення може мати такі: цукровий діабет, різні інфекційні захворювання, резус-конфлікт матері з дитиною, захворювання серцево-судинної системи та нирок, цукровий або гестаційний діабет. Причиною помірного багатоводдя нерідко стає багатоплідна вагітність.

Існує два види цієї патології: гострий і хронічний. При гострій формі відзначається швидке наростання кількості амніотичної рідини. Наслідки такого розвитку подій сумні - плід гине в результаті відшарування плаценти (або будь-якого іншого ускладнення), або народжується дуже слабким. Хронічна форма багатоводдя відрізняється повільними темпами збільшення навколоплідних вод, що дає можливість контролювати процес.

Основними ознаками багатоводдя вважаються поява хворобливості і тяжкості в області живота і попереку, набряки, утруднене дихання, внаслідок здавлювання діафрагми маткою, поява безлічі стрій на шкірі живота. Для встановлення точного діагнозу вагітну направляють на УЗД.

Багатоводдя негативно відбивається на стані вагітної і її плоду. Воно може призвести до таких ускладнень при вагітності, як неправильне положення плода в матці, обвиття її пуповиною, передчасні і затяжні пологи. Інші наслідки багатоводдя при вагітності залежать від причини виникнення даної патології. Якщо, наприклад, це внутрішньоутробна інфекція, то дитина народиться слабким і може загинути.

Лікування призначається тільки після здачі жінкою всіх необхідних аналізів і проходження ультразвукового дослідження. При виявленні інфекції виписуються найбільш безпечні антибіотики. При цукровому діабеті, резус-конфлікт і інших захворюваннях і станах рекомендується відповідне лікування. У разі неефективності призначеного лікування та великого терміну вагітності рекомендуються дострокові пологи.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua