← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Багатоводдя у вагітних

Багатоводдя при вагітності

Що це таке багатоводдя у вагітнихБагатоводдя у вагітних, що це таке і чому виникає? На жаль, існує безліч патологій, які можуть проявитися під час вагітності. І ця - одна з них. Для кожного терміну вагітності встановлена певна норма кількості навколоплідних вод, якщо ж кількість амніотичної рідини її перевищує, значить, існує патологія - багатоводдя.

Лікарі не зуміли до кінця виявити всі причини багатоводдя у вагітних. Ця патологія може виникнути при ураженні плодових оболонок інфекціями; при цукровому діабеті і резус-конфлікті. Також багатоводдя може бути зафіксовано у жінки, яка виношує великий плід, або при багатоплідній вагітності. Якщо плід не один, то буває і таке фіксується на УЗД: для одного плоду багатоводдя, а для іншого маловоддя.

Які ж симптоми багатоводдя у вагітної існують? Майбутня мати може відчувати важкість або біль внизу живота, швидку стомлюваність. Також можна чути булькання в животі. У деяких вагітних буває блювання, що може призвести до зневоднення. Набряки - ще один несприятливий ознака. Особливо якщо вони з'являються вранці на обличчі - це майже завжди означає ураження нирок.

Лікар може діагностувати багатоводдя при вагітності під час огляду. Розміри матки не будуть відповідати терміну вагітності, вона буде збільшена. Окружність живота в районі пупка при багатоводді набагато більше 100 см. При ультразвуковому огляді серцебиття плоду погано прослуховується.

Багатоводдя буває небезпечно. Так як якщо навколоплідних вод багато, в маминому животику багато місця для дитини, тому він може активно рухатися. При цьому, коли приходить час пологів, дитина може зайняти в матці несприятливе становище - тазове або поперечне. Тому при багатоводді часто роблять кесарів розтин. Також при багатоводді не рідкість передчасні пологи. Діти народжуються недоношеними. Виникає гіпоксія плода через обвиття пуповиною шиї. Косметичний дефект після такої вагітності - численні стрії в області живота.

Для лікування потрібно зрозуміти чому виникає багатоводдя у вагітних в кожному конкретному випадку. При інфекційному захворюванні, викликаному хвороботворними мікроорганізмами, призначають антибіотики. Їх підбирають в залежності від захворювання, а також результату аналізу на чутливість щодо препарату - нерідко це допомагає уникнути неефективного лікування.

Також можуть прописати вітаміни і інші ліки, в залежності від причини. І звичайно ж, вагітним з многоводием потрібно постійне лікарське спостереження, тому їх кладуть на збереження. Якщо навколоплідних вод дуже багато, то лікарі за допомогою тонкого катетера видаляють частину рідини. Відзначають три форми багатоводдя. Перша - це гостра форма. У цьому випадку індекс амніотичної рідини (визначається на УЗД) істотно зростає буквально за добу. Нерідко це помітно навіть візуально. Ситуація дуже небезпечна і може призвести до розриву тканин матки. Друга форма - хронічна, вона не так небезпечна, тому що збільшення вод відбувається поступово. Хронічна форма багатоводдя проявляється в основному на пізніх термінах. Але частіше зустрічається у вагітних помірне багатоводдя, при якому є всі шанси добре виносити і народити дитину, причому природним шляхом.

Щоб виявити патології як можна раніше, слід постійно спостерігатися у лікаря. Навіть якщо обстеження не показує відхилень. Адже ваша головна задача - народити здорову дитину. Не ризикуйте.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua