← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Чи можна вагітним їсти кавун

Чи можна вагітним їсти кавун

Чи можна вагітним кавунчи Можна вагітним їсти кавун? В останні роки все частіше можна чути про випадки отруєння цією смачною ягодою. Вся біда в недотриманні санітарних норм і жадібність продавців, додають у кавуни різні хімічні речовини для їх швидкого дозрівання. Але аж ніяк не у всіх випадках кавуни небезпечні, а в більшості навіть корисні, якщо їх правильно вибирати. Давайте розглянемо , чи можна вагітним їсти кавун на різних термінах вагітності, чи він може принести користь чи шкоду організму, які існують правила щодо його вибору та купівлі.

Кавун без додавання нітратів та іншої «хімії», яка крім токсичної дії може викликати алергічні реакції, дуже корисний. У кавунах міститься фолієва кислота, яка дуже важлива для жінок в першому триместрі вагітності, коли формується нервова система плода, і недолік цього мікроелемента може спровокувати внутрішньоутробні патології. Крім того, у цій ягоді містяться вітаміни групи B, калій, магній і залізо.

Хтось із лікарів відповідає на питання чи можна вагітним кавун, негативно, якщо у жінки термін більше 30 тижнів, і пов'язано це з нібито ризиком набряків. Такого лікаря можна з великою натяжкою назвати професіоналом, так як при нормально працюючих нирках рідина буде тільки корисна. А ось їжа, що містить сіль, навпаки шкідлива, оскільки саме сіль не дає нормально функціонувати видільної системи.

Крім того, кавун вважається профілактичним засобом проти онкологічних захворювань, дуже корисний при залізодефіцитній анемії (оскільки містить залізо), може надавати позитивний вплив при деяких хворобах печінки і нирок. Однак, навряд чи можна вагітним їсти кавун, якщо у них є захворювання шлунково-кишкового тракту. У деяких людей він викликає процеси бродіння в кишечнику, може спровокувати і діарею. А вагітним таке подвійно небезпечно, так як виникає тонус матки. Загалом, їсти кавун потрібно потроху.

А які ягоди слід купувати, щоб отримати максимальну користь, а не шкоду? Перше правило - місце покупки. Не секрет, що часто торгують кавунами не в магазинах, супермаркетах, лотках, а прямо біля жвавих трас, а самі ягоди розкидані по землі в пилу. Такий варіант категорично не підходить. Торгівля повинна здійснюватися не менше, ніж 5 метрів, а краще - в 10 і більше від дороги, а кавуни повинні лежати не на землі, а на висоті мінімум 20 сантиметрів від неї.

Тепер - коли брати. Перші продажі починаються в липні місяці, але ви не поспішайте. Ці кавуни, швидше за все, подкормлены нітратами, за рахунок чого і так швидко дозріли. Купувати краще до кінця серпня і у вересні.

Інші правила відомі, напевно, навіть дітям. На ягоді з одного боку має бути жовтенька плямочка - ця частина залишається недозрілої, так як на ній лежить кавун, і сонечко туди не добирається. Смужки повинні бути контрастними. Хвостик ж, всупереч поширеній думці, зовсім необов'язково повинен бути сухим. При купівлі постукайте пальцями по ягоді, повинен пролунати дзвін.

Правилами заборонено торгувати кавунами, розрізаними на частини, так як це дуже небезпечно в плані ймовірного отруєння. Так що, не купуйте розрізані ягоди, не просіть продавця розрізати кавун, який ви збираєтеся придбати.

Перед вживанням не забудьте кавун як слід помити. Розрізану ягоду обов'язково зберігайте в холодильнику. Якщо кислить - викиньте.

Але навіть при дотриманні всіх перерахованих вище правил, іноді трапляються отруєння... Ознаками отруєння є пронос, блювота, підвищена температура, болі в шлунку і животі.

Так що, єдиної думки стосовно можна вагітним їсти кавун - ні. Однак, при обережному його вживанні проблем бути не повинно.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua