← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Чи можна вагітним ходити в лазню

Чи можна вагітним ходити в сауну, лазню?

Чи можна вагітним ходити в лазнючи Можна вагітним ходити в лазню? Якщо раніше це питання у дівчат викликав би сміх, то сучасні представниці прекрасної статі знають, що подібні «випробування» не кожен організм витримає, і не всім це піде на користь. І все-таки можна вагітним паритися в лазні і якщо так, то які існують правила безпеки, протипоказання, рекомендації?

Протипоказання до відвідування лазні-сауни

Яка відмінність між лазнею і сауною? Насправді, для організму не таке велике. Крім того, що фінська лазня (сауна) - «суха», в повітрі немає пари. Хоча саме вона зараз є найбільш популярною. Тут і дні народження відзначають, та дівич-вечори влаштовують, і навіть корпоративи. А що ж майбутні мами? Основні протипоказання: різні інфекційні захворювання дихальних шляхів, онкологічні захворювання, туберкульоз, шкірні патології, хвороби серця і ускладнена вагітність. Як ви вже здогадалися, ключовим словом тут є саме «ускладнена». Для здорових ж майбутніх мам, по суті, протипоказань до відвідування даних закладів немає. Не варто ходити в лазні тільки жінкам із загрозою переривання вагітності, кровотечами, загрозою передчасних пологів, гестозом. Але таким, мабуть, і в голову не прийде думка сходити в сауну. Іншим же треба на всяк випадок порадитися з лікарем.

Користь для здоров'я

Про це написано вже, напевно, цілі трактати. З давнину люди використовували лазні не тільки в цілях помитися, але й розслабитися, очистити свій організм і зарядитися позитивною енергією. Причому і майбутні мами теж не відставали. Адже відвідування парної робить позитивний вплив на систему кровообігу, дихальну систему (бронхи розширюються), у зв'язку з чим служить відмінною профілактикою «простудних» захворювань, допомагає в лікуванні залишкових явищ респіраторних захворювань, кашлю, нежиті. Також добре зміцнює імунітет, тут допомагає перепад температур. Однак, дана особливість лазні для слабкого, непідготовленого жіночого організму може бути і небезпечною, не може зміцнити імунітет, а навпаки спровокувати початок хвороби. Тому, з парильні в прохолодний басейн не всім можна занурюватися. До речі, сидіти в парильні вагітним теж рекомендується лише кілька хвилин, а якщо відчуєте нездужання, то потрібно відразу ж виходити в передбанник.

Про безпеку

Чи можна вагітній ходити в лазню, якщо її здоров'я та здоров'я майбутньої дитини побоювань не викликають? Як ми вже з'ясували вище, так, можна, але тільки дотримуючись нескладні рекомендації.

Збираючись у лазню, не забудьте захопити з собою шапочку на голову і гумові тапочки. Шапочка вбереже ваші волосся від негативного впливу високих температур, а тапочки не дадуть посковзнутися і вбережуть від заразних шкірних захворювань, типовими «носіями» яких є наші російські лазні і сауни. Мова йде про грибка стоп і нігтів.

Не здумайте ходити в лазню одна, обов'язково візьміть когось за компанію. І не забудьте прихопити з собою пігулки-спазмолітики, на всякий випадок. Всередині ні в якому разі не пийте алкогольних напоїв, навіть легких. Вони вагітним протипоказані. Спрагу найкраще вгамовувати прохолодною питною водою або чаєм.

Альтернатива російській лазні і фінської сауни

Останні роки в наше життя все щільніше входять різні зарубіжні традиції, в тому числі східні. Так, вже не в дивину нам стали турецькі лазні - хамами. Основною відмінністю їх від наших бань і саун є більш щадні умови перебування там. Температура всередині парної становить 30-50 градусів, що переноситься навіть майбутніми мамами цілком легко, навіть незважаючи на дуже високий відсоток вологості. Хаммами вважаються для вагітних жінок більш нешкідливими, ніж російські лазні і фінські сауни.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua