← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Чи можна вагітним літати на літаку

Чи можна вагітним жінкам літати на літаку?

Чи можна вагітним літати на літакучи Можна вагітним літати на літаку? Питання це так і проситься для тривалої дискусії. Думки лікарів розділяються - одні вважають, що політ на літаку може спровокувати викидень або передчасні пологи, інші вважають, що в другому триместрі літати цілком безпечно. Ми розглянемо основні причини того, чому не варто піддавати себе ризику і дамо рекомендації про те, як убезпечити себе і свого майбутнього малюка, якщо уникнути перельоту не представляється можливим.

В яких ситуаціях літак і вагітність сумісні?

1. У першому триместрі вагітності від будь-яких подорожей краще утриматися. Особливо ця рекомендація стосується тих дам, яким поставлено загроза викидня, і у яких в минулому вже траплялося мимовільне переривання вагітності. Небезпечним може виявитися переліт з тієї причини, що при зльоті та посадці організм відчуває перепади тиску. А це може призвести до відшарування плодового яйця або плаценти. Навіть здоровим жінкам рекомендується відкласти подорож до середини другого триместру, хоча і немає конкретних доказ того, що це дійсно негативно позначається на плоді. А після 28 тижнів майбутню маму взагалі можуть не пустити на борт без довідки від лікаря. Хоча у кожної авіакомпанії свої правила, ознайомтеся з ними заздалегідь, щоб уникнути неприємних ситуацій. У плані потенційного ризику передчасних пологів, найбільш сприятливі прогнози мають жінки, у яких довжина шийки матки становить не менше 15 міліметрів. Визначається довжина шийки як за допомогою гінекологічного огляду, так і на ультразвуковому дослідженні. Другий метод вважається більш точним. Після 36 тижнів на борт літака, як правило, не пускають.

2. Якщо у жінки є схильність до набряків або є ознаки варикозного захворювання вен і тим більше - тромбофлебіту, тривалі подорожі протипоказані. Навіть 1-2 годинний переліт може виявитися тортурами і дуже небезпечним фактором. Тут можна вагітної літати на літаку відразу зрозуміло, що ні. Не забувайте про те, що доведеться перебувати в сидячому положенні весь час. Якщо вибору немає, не забувайте періодично розминати стопи і гомілки. Виконувати які-небудь прості вправи, щоб кров не застоювалася. Крім того, по можливості потрібно періодично вставати і прогулюватися по коридору. З іншого боку, подорож в автомобілі або автобусі може бути ще більш небезпечним, так як не буде можливості навіть встати. Перед відправленням в аеропорт майбутнім мамам з великим терміном вагітності рекомендується надіти на ноги спеціальна білизна - компресійні гольфи.

3. Не варто забувати при пошуку відповіді на питання чи можна під час вагітності літати на літаку і про те, що на великій висоті (понад 3000 метрів) в салоні може зменшитися кількість кисню, що потенційно може призвести до гіпоксії (нестачі кисню) плоду. Тому, літати майбутнім мамам, яким поставлений діагноз «хронічна гіпоксія плода» або «внутрішньоутробна затримка плода» не варто.

Таким чином, можна зробити висновок, що вагітним літати на літаку можна до терміну в 34-36 тижнів, але тільки, якщо лікар дасть добро. А це стане зрозуміло після невеликого обстеження та збору анамнезу.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua