← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Чи можна вагітним спати на животі, на спині, на боку

Чи можна вагітним спати на животі?

Чи можна вагітним спати на животі, на спині, на боцічи Можна вагітним спати на животі? Дане питання хвилює багатьох майбутніх мам в першій половині вагітності, поки матка відчутно не зросла. Небезпечно перебувати в цій позі кілька годин поспіль і як спати під час вагітності рекомендують самі лікарі? Давайте розбиратися.

Здорова логіка говорить нам про те, що спати на животі, з таким сильним тиском на матку навряд чи корисно для плода. Може погіршитися кровообіг. Однак ситуація не є небезпечною, якщо термін вагітності менше 20 тижнів. Звичайно, будь-який лікар на питання «чи можна вагітним спати на животі» відповість, що небажано. І потрібно прагнути до того, щоб відпочивати в інших зручних позах. Але навіть, якщо ви прокинулися на животі, не варто панікувати, нічого страшного не трапиться, захищає малюка навколоплідний міхур. І якщо на невеликих термінах потрібно намагатися не лежати на животі, то з середини другого триместру контролювати себе не доведеться, вам фізично буде незручно перебувати в такій позі.

Як же рекомендують проводити ночі гінекологи? Чи можна вагітним спати на спині? Адже на спині сплять дуже багато людей і вважають таку позу однією з найзручніших. А от майбутнім мамам на спині лежати не рекомендується з фізіологічних причин. Справа в тому, що в області попереку проходить порожниста вена, яка несе кров з ніг назад у серце, і при її передавливании може виникнути кисневе голодування в організмі матері і дитини. Такі наслідки навряд чи виникнуть на ранніх термінах вагітності, а на пізніх багато майбутні мами самі не можуть лежати таким чином, так як це, крім складностей з диханням, викликає ниючі болі в області попереку.

Зрозуміло, що лежання на спині - це табу, а чи можна вагітним спати на боці? Так, саме такий відпочинок лікарі вважають найбільш сприятливим і зручним. Причому рекомендується відпочивати на лівому боці, так як в цьому випадку на серці доводиться менша навантаження. В деяких випадках лікар може порекомендувати сон на правому боці. Така рекомендація може бути дана мамам, чиї дітки знаходяться не в головному, а в косому передлежанні. Дуже зручно лежати на боці, підклавши м'яку ковдру або подушку між ніг. Така поза найбільш фізіологічна. Само собою потрібно потурбуватися і про хороших матраці і подушки під голову.

До речі, важливо не тільки, чи можна вагітній спати на животі, спині або в іншій позі, але і яким чином правильно вставати з лежачого положення. Спочатку необхідно лягти на бік, потім акуратно прийняти сидяче положення і тільки потім вставати. При таких рухах не виникне тонус матки, і не буде стрибків артеріального тиску.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua