← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Кава під час вагітності

Чи можна пити каву під час вагітності

Кава під час вагітностіКави під час вагітності вживають багато майбутні мами і навіть не здогадуються про те, якої шкоди їм і їх майбутній дитині може нанести цей популярний напій. Що говорить нам наука щодо безпечної частоти вживання кави, і які можливі негативні наслідки від кофеїну та інших речовин, що входять в даний напій?

Щодо наслідків вчені досі сперечаються. Хтось стверджує, що якщо під час вагітності пити каву, то може статися викидень або передчасні пологи. Інші говорять про ймовірність передчасної відшарування плаценти. Треті скаржаться на підвищення артеріального тиску. І це ще далеко не всі можливі наслідки... Звичайно ж, чекають вони не тих дам, які вживають напій час від часу, причому не міцно заварюючи, а завзятих кофеманок.

Як відомо, основне побоювання викликає нікотин - речовина, що надає збудливу вплив на нервову систему. Доведено, що кофеїн, що застосовується у великих дозах, може викликати залежність і навіть летальний результат. П'ють цей напій саме за його особливості поліпшення працездатності, настрою. Відбувається це буквально через 20-40 хвилин після вживання. Але тільки разом з настроєм, підвищується артеріальний тиск, що особливо небезпечно для майбутніх мам. У невеликих кількостях кофеїн може бути корисний хіба що гіпотонікам, тим, хто навпаки страждає зниженим тиском. До речі, міститься кофеїн не тільки в однойменному напої, але і в чаї, шоколаді, колі, какао, енергетичних напоях.

Інший негативний вплив полягає в сечогінну дію. Для вагітних, які і так з фізіологічних причин схильні до більш частого відвідування туалету, це дуже неприємна побічна дія. До речі, воно може бути ще й небезпечним, якщо жінка вживає мало рідини, так як навіть якщо пити каву з молоком під час вагітності у великих кількостях, це може призвести до зневоднення організму і вимивання необхідних мікроелементів і вітамінів.

Крім того, кава небайдуже для шлунка. У багатьох воно викликає печію, так як містить безліч речовин, впливають дратівливо на слизову травного тракту. До них відноситься не тільки відомий кофеїн, але і N-алкол-5-гидрокситриптамид і N-метилпиридин, другий міститься переважно в зерновій каві темного забарвлення. Особливо небезпечним вважається поєднання трьох вищеназваних речовин.

А наскільки шкідливо пити каву без кофеїну під час вагітності? Насправді, формулювання «без кофеїну» неправильна, так як він все одно там міститься, але в менших кількостях. Крім того, є відомості про те, що такого роду напої підвищують ризик розвитку атеросклерозу. Таким чином, рекомендація щодо вживання не містять кофеїн напоїв така ж - не більше 1-2 склянок у день, не міцно завареного. Чим рідше, тим краще.

Думаємо, тепер у вас не виникне сумнівів чи можна пити каву під час вагітності. Звичайно, краще замінити його більш корисними та безпечними «рідинами» - морсами, компотами, натуральними овочевими та фруктовими соками, питною водою.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua