← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Чи можна завагітніти при ерозії шийки матки

Вагітність і ерозія шийки матки

Коли можна вагітніти після припікання ерозії шийки маткичи Можна завагітніти при ерозії шийки матки або її обов'язково потрібно спочатку вилікувати, і тільки потім планувати дитину? Про ерозію серед росіянок ходить багато міфів. Вважається, що будь-яка патологія шийки матки - це передракове захворювання, що лікуватися можна тільки після пологів і що зачати з ерозією взагалі не вийде. Що з цього правда?

Опис патології

Більшість з вас знає, що ерозією прийнято називати яку-небудь ранку. І міркуючи логічно, можна припустити, що і ерозія на шийці матки - це її травма, отримана в результаті пологів, статевого акту, при мастурбації або гінекологічному огляді і т. д. Однак багато російські гінекологи називають так ще й ектопію шийки матки або псевдоэрозию. Щоб зрозуміти, що це таке, коротко розглянемо жіночу анатомію.

Шийка матки відкривається в піхву зовнішнім зівом. Всередині шийки матки проходить цервікальний канал. Його застеляє однорядний циліндричний епітелій. Зовнішній зів застеляє багатошаровий циліндричний епітелій. Межа між ними може бути видна в тому випадку, якщо вона проходить по зовнішньому вічка. А ця особливість є у всіх дівчаток з народження, зберігається і в молодому віці. Поступово епітелій трансформується в багатошаровий і межа піднімається всередину цервікального каналу. Так от цю саму кордон і називають наші лікарі ерозією. З'явитися така ерозія шийки матки також може під час вагітності та при прийомі гормональних контрацептивів. Через деякий час після пологів або після припинення прийому контрацептивів все нормалізується самостійно.

Коли необхідно лікування

Ектопію лікувати не потрібно, і коли ерозія шийки матки можна вагітніти безперешкодно. Однак це не означає, що за станом шийки зовсім не потрібно стежити. Кожна жінка повинна один раз на 6-12 місяців ходити до гінеколога і здавати спеціальний мазок. З допомогою нього лабораторним методом можна виявити атипові клітини - передрак. Дисплазія на ранніх стадіях не видна при гінекологічному огляді і може бути виявлена тільки за результатами мазка. 2 і 3 ступінь дисплазії потребує лікування. В залежності від площі ураження, результатів біопсії, методом лікування може стати «припікання» (радіохвилями, лазером, рідким азотом або електрикою) або хірургічне втручання - конізація шийки матки. Конкретно ектопія потребує лікування лише в тому разі, якщо її площа велика, або вона провокує запальний процес.

Якщо це ваша ситуація може виникнути закономірне питання - чи можна вагітніти після припікання ерозії шийки матки. Так, безумовно, якщо онкологічний процес виключений. Після щадного «припікання» рубців на шийці залишитися не повинно. Однак якщо ситуація терпить, припікати «для профілактики» планує дитини жінці не варто. Так як гінекологи відповідають на питання «після припікання ерозії коли можна вагітніти» - приблизно через рік.

Тим часом як саме ектопія в більшості випадків ніякої шкоди не приносить. І ніколи не призводить до безпліддя, викидня або передчасних пологів. Ерозія шийки матки при вагітності не лікується, якщо немає запального процесу або підозри на рак.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua