← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Чи можна завагітніти при годуванні грудьми

Чи можливо завагітніти при годуванні грудьми?

Чи можна завагітніти при годуванні груддючи Можна завагітніти при годуванні грудьми? Напевно, багато хто з вас вважають, що ні, вагітність при лактації настати не може. Але дане твердження не завжди є правильним. У деяких випадках зачаття все ж може статися. Давайте розглянемо особливості методу контрацепції під назвою «лактаційна аменорея».

Організм жінки, включаючи репродуктивну функцію, після пологів відновлюється не одразу. А у годуючих жінок, як правило, ще довше. Місячних може не бути протягом усього періоду лактації. Однак, відсутність менструації не завжди говорить про те, що жінка «тимчасово безплідна». Завагітніти при годуванні груддю можна, цей факт доводять численні історії жінок, які можна прочитати і в Інтернеті.

Однак, фертильність годуючої жінки дійсно знижена. Справа в тому, що в період лактації виробляються гормони, що пригнічують репродуктивну функцію, той же пролактин виробляється у великих кількостях, не дає стати знову майбутньою мамою в короткі терміни після народження дитини. Однак, ефективність цього способу контрацепції надає великий вплив частота годувань дитини. Годувати дитину потрібно не за графіком, як рекомендував відомий доктор Спок, а на вимогу. Чим частіше - тим менше ймовірність настання вагітності. Вдень годувати малюка потрібно не рідше 1 разу на 3-4 години, нічна перерва в годувань повинен становити не більше 6 годин.

Але навіть, якщо годування і часте, ефективність даного методу оберігання від небажаної вагітності слабшає після того, як малюку виповниться 6-7 місяців, це пов'язано з введенням прикорму, в результаті чого йому потрібно менше маминого молочка. Якщо у мами відновився менструальний цикл, то це також є одним з показників того, що організм знову готовий до вагітності. А тому потрібно шукати інші, більш надійні засоби контрацепції, так як відповідь на питання «чи можна завагітніти під час годування груддю» однозначно - «так»!

Контрацепція для годуючої мами

1. Презервативи. Не всі пари можуть користуватися цим самим поширеним і давнім типом контрацепції. По-перше, у чоловіків, що їх використовують, трохи притупляється задоволення від процесу, а якщо враховувати ще й те, що піхва жінки після пологів стає дещо більше обсязі, то залишається сподіватися тільки на тактильні відчуття. Але які тактильні відчуття, якщо ти в презервативі? Однак, не все так однозначно. Існує ряд презервативів з супер-тонкого латексу, який практично не відчутний, головне - правильно підібрати розмір. Жінки з-за презерватива також можуть відчувати менше задоволення, особливо, після пологів, коли природної змазки не вистачає. У такому випадку можна скористатися запропонованими аптеками любрикантами. Коштують вони зовсім недорого - 150-250 рублів за баночку.

2. Сперміциди. Свічки типу «Фарматекс» і «Патентекс Овал» відомі багатьом жінкам. Їх ефективність при правильному застосуванні вище 90 відсотків, що цілком достатньо для жінок, у яких ще не відновилася фертильність, так як завагітніти при годуванні груддю можна. Дані речовини не проникають в кров жінки, а значить не потрапляють у молоко і ніяк не позначаються на його кількості і здоров'я малюка. Зручно, якщо немає індивідуальної нестерпності даних контрацептивів.

3. Внутрішньоматкова спіраль. Її можна поставити вже через 6-8 тижнів після пологів. Установка проходить без проблем, так як у народила жінки залишається трохи прочиненими шийка матки, що полегшує лікарські маніпуляції і мінімізує ризик травм шийки матки при її розкритті інструментами. Спіраль, як правило, встановлюється на строк до 5-7 років (але при бажанні пацієнтки або при наявності показань, лікар може забрати її з матки в будь-який час). Надійність становить практично 100 відсотків. Відмінна контрацепція для тих, хто не має протипоказань.

4. Оральні контрацептиви. Так, їх теж можна пити годуючим мамам. Але тільки не звичайні об'єднані, що містять етинілестрадіол, а без нього. Такі таблетки ще називають міні-пілі. Вони ніяк не позначаються на кількості грудного молока і вже тим більше - на здоров'я дитини. Почати їх приймати можна приблизно через 2 місяці після пологів, навіть, якщо менструальних кровотеч поки не було. Але попередня консультація лікаря в будь-якому випадку необхідна. По закінченні 6 місяців, лікарі рекомендують жінкам перейти на комбіновані оральні контрацептиви, так як вони більш фізіологічні, якщо так можна висловитися, для жіночого організму і надійні. На кількості молока їх дія позначиться незначно, враховуючи те, що в 6-7 місяців всі дітки вже повинні отримувати твердий прикорм. Візьміть на замітку, що завагітніти при годуванні груддю можна, якщо спізнюватися з прийомом таблеток міні-пілі («Чарозетта», «Экслютон», «Микролют» і т. д.) більше, ніж на 3 години.

Запам'ятайте, що завжди краще перестрахуватися. І нехай навіть наші пра-пра-бабусі користувалися методом лактаційної аменореї, але ж це була вимушена міра, і, до речі, багато хто з них, незважаючи на це вагітніли, коли їх дітям виповнювалося 2-3 місяці. По суті, фертильність жінки може повернутися вже через 4 тижні після пологів, а значить вже через 6 тижнів не доведеться питати «чи можна завагітніти при годуванні груддю», відповідь і так буде очевидний. Нехай такі випадки рідкісні, але вони є. Так що ризикувати не варто, тим більше, що для годуючих жінок вибір сучасної контрацепції не набагато менше, ніж для не годують.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua