← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Чи можна завагітніти відразу після місячних

Чи можна завагітніти відразу після закінчення місячних?

Чи можна завагітніти відразу після місячнихчи Можна завагітніти відразу після місячних? Це питання хвилює багатьох представниць прекрасної статі, в особливості - дуже молодих, які користуються в якості контрацепції календарним методом. Давайте розберемося.

Фази менструального циклу

Менструальний цикл складається з трьох фаз: фолікулярної, овуляторної і лютеїнової. Перша і третя фаза за тривалістю приблизно рівні один одному. Овуляторная ж фаза знаходиться між ними і триває не більше 1-2 днів. І саме в цю фазу може відбутися зачаття.

З фази у фазу відбуваються зміни в ендометрії матки і яєчниках. В першу половину менструального циклу відбувається зростання домінантного фолікула, з якого згодом з'явиться готова до запліднення яйцеклітина. У другу половину циклу організм жінки створює сприятливі умови для впровадження заплідненої яйцеклітини в стінку матки і її розвитку (якщо відбулося зачаття, звичайно ж). Таким чином, відповіддю на питання: чи можна завагітніти після місячних буде, швидше за все, - ні.

Винятки

Але відповідь «ні, не можна завагітніти» не категоричний, в деяких випадках зачаття можливо і в, здавалося б, неможливе для нього час. Це підтверджується досвідом багатьох жінок, як раз-таки предохраняющихся календарним методом.

Приміром, завагітніти відразу після місячних можна жінці, у якої дуже короткий менструальний цикл (менше 25 днів), а місячні досить тривалі (близько 7 і більше днів). Таким чином, вже на 10-й день, через 3 дні після закінчення менструації, може відбутися овуляція і зачаття, відповідно. Тоді як при класичному менструальному циклі в 28-30 днів овуляція відбувається на 14-16 день. Так звана мазанина зовсім не заважає сперматозоїдам потрапити в матку, а в самій матці вже може активно наростати ендометрій для прийняття заплідненої яйцеклітини.

Інший факт, що ще більше підтверджує, що завагітніти після місячних можна - це надзвичайна «живучість» сперматозоїдів. Якщо у жінки відокремлювана шийкою маткою слиз не надає згубної дії (іноді буває і так) на сперматозоїди, а в спермі міститься велика кількість «живчиків», цілком можливо, що кілька з них проживуть у статевих шляхах до 7 днів! А значить, і при звичайному 28-денному циклі можна завагітніти, якщо статевий акт відбувся відразу після місячних - на 7-й або 6-й день. Але, потрібно зазначити, що такі випадки досить рідкісні, враховуючи спосіб життя сучасних чоловіків і їх репродуктивне здоров'я, відповідно.

Про календарний метод і контрацепцію

Наші мами і бабусі напевно активно використовували в якості контрацепції календарний метод. Але тоді часи були інші, у них просто не було вибору. Презервативи і піхвові ковпачки, так оральні контрацептиви, що відрізняються дуже високим вмістом гормонів, що призводили до небезпечних наслідків для організму. Але часи змінилися, а жінки продовжують вираховувати небезпечні дні... Однак, для деяких категорій дам це може бути корисним. Давайте розберемося який же.

По-перше, є ряд дам, яким за медичними показаннями не можна використовувати і внутрішньоматкову гормональну контрацепцію, інші ж контрацептиви мають аж ніяк не 100-ний ефективністю. Інша категорія дам - годувальниці. Якщо немає можливості або бажання поставити спіраль, то залишаються тільки не надто надійні оральні контрацептиви, дозволені годуючим матерям, які містять тільки один гормон - гестаген, презерватив або сперміциди. В принципі, якщо жінка годує дитину не рідше одного разу на 3 години (і вночі теж), то завагітніти можна навіть при відсутності місячних, але ймовірність не так висока. А для підстраховки тим жінкам, у яких вже нормалізувався цикл після пологів, можна використовувати календарний метод + різні методики для визначення овуляції (вимірювання базальної температури, тести тощо).

Всім жінкам хотілося б побажати бути уважнішим до свого здоров'я і, при відсутності бажання заводити дитину, не ризикувати своїм фізичним і психічним здоров'ям, роблячи аборти, а оберігатися надійними контрацептивами, незалежно від дня менструального циклу.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua