← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Обвиття пуповини

версія для друку

Що таке обвиття пуповиниМайбутня мама нерідко чує оглушливі історії про обвитті дитини пуповиною. Що це таке? Чим загрожує обвивання пуповини? Як його уникнути? Можна завчасно виявити цю патологію? Це лише деякі з питань, на які доводиться відповідати лікареві.

Поняття: пуповина, обвиття

обвиття пуповиниВ середньому до 14-го тижня вагітності остаточно формуються плацента і пуповина - структури, які виконують функції обміну між мамою і малюком. Після народження, коли перерізають пуповину, кровообіг плоду і плацентарний кровотік виявляються роз'єднаними. Дитина починає жити самостійно, і тільки пупок нагадує про його тісний зв'язок з мамою.

Пуповина - це довгий «канат»( в нормі - довжиною від 40 до 60 см і товщиною до 2 см ), що складається зі сполучної тканини, всередині якого знаходиться одна пупкова вена і дві артерії. Єдина пупкова вена, яка залишає плаценту, входить в черевну порожнину плода через пупкове кільце і несе насичену киснем кров, поживні речовини та ліки, які пройшли плацентарний бар'єр.

Кров з відпрацьованими продуктами життєдіяльності дитини надходить в артерії, а потім через плаценту в організм мами. Встановлено, що довжина судин генетично обумовлена, тобто майбутня мама пов'язана зі своїм малюком пуповиною такої ж довжини, як вона сама була пов'язана зі своєю мамою.

Однак, за умови збільшення довжини судин ( частіше це теж залежить від генів ), ми можемо зіткнутися з проблемою «довгої пуповини» ( більше 70 см ), одним з ускладнень якої є обвивання пуповиною частин плода і утворення вузлів.Чому ж відбувається обвивання пуповини?

Міфи: Серед майбутніх мам існує повір'я: під час вагітності не можна в'язати або плести, це загрожує обвитим пуповини навколо шиї плода або виникненням на ній вузлів. Прикмета виникла давним-давно, коли пологи приймали повитухи. Жінки в ті часи займалися в основному рукоділлям: багато шили, плели мережива, в'язали.

Діти з обвитим пуповини навколо шиї дуже часто гинули - в основному через відсутність належного досвіду у акушерок. За аналогією з петлею пуповини на шиї, «винним» у обвитті було визнано в'язання, суть якого полягає в закручуванні петель і ниток. Насправді ж, в'язання - відмінний спосіб заспокоїти нерви, а заодно і підготувати для майбутнього малюка гарні і теплі «вбрання».

Під час вагітності жінка часто чує, що рухи, при яких руки високо підняті, можуть призвести до обвиттю пуповини навколо тіла дитини. Або що активні заняття гімнастикою можуть викликати обвиття пуповиною. В дійсності ж ви повинні знати, що короткочасні підйоми рук не небезпечні для вашого малюка. Як і правильно підібрані комплекси гімнастики.

Реальність: В даний час сприяючими факторами обвиття пуповини є внутрішньоутробна гіпоксія плоду ( брак кисню ), часті мамині стреси ( підвищений рівень адреналіну в крові ), що призводить до надмірної рухливості малюка, а наявність багатоводдя у мами дає йому можливість виконувати більший обсяг рухів.

Виходячи з вищевикладених фактів, потрібно сказати про здібності маленького чоловічка не тільки «заплутувати», але і самостійно «розплутувати» петлі пуповини. Тому, майбутні матусі, не лякайтеся, якщо у вашого малюка визначили обвиття пуповини. Найважливішим аспектом даної проблеми є стан дитини - він страждає від гіпоксії чи ні.Як розпізнати наявність обвивання пуповини?

обвиття пуповиниДіагностичний алгоритм встановлення обвиття пуповини полягає в наступному. Спочатку вагітної проводиться кардиотокографическое дослідження плода ( КТГ ), в ході якого виявляється ймовірні симптоми обвиття пуповини: в цьому випадку виявляється характерний вигляд кривої КТГ з періодичним урежением числа серцевих скорочень під час ворушіння плода. Використовуючи цей метод, можна визначити ознаки гіпоксії.

Потім проводиться ехографіческое дослідження - УЗД ( у багатьох лікувальних установах проводять УЗД без КТГ ), в процесі якого уточнюються припущення про наявність петель пуповини в області шиї плода. Ця маніпуляція інформативна вже з другого триместру.

Стислість обвиття пуповини встановлюється шляхом кольорового доплерівського картування - дослідження, в ході якого видно, як кров тече по судинах, тобто фактично видно судини пуповини. Найбільш точним методом у вивченні стану матково-плацентарного та плодово-плацентарного кровотоку є доплерометрія - визначення математичних показників струму крові ( його швидкості тощо ).

Якщо підозрюють гіпоксію, неполадки в стані здоров'я плода, то всі ці дослідження повторюю кілька разів, так як малюк до пологів постійно рухається і обвиття може зникнути.Як обвиття пуповини може вплинути на хід пологів?

Обвиття пуповини може бути одноразовим і багаторазовим, нетугим і тугим, ізольованим і комбінованим ( навколо шиї і кінцівок плода ). Найбільш поширеним різновидом обвиття пуповини є ізольоване, одноразове, нетуге обвиття навколо шиї малюка, що, як правило, не представляє для нього небезпеки.

У разі підтвердження обвиття пуповини до моменту пологів, в залежності від його виду, акушер-гінеколог вибирає оптимальну тактику ведення пологів. При правильному веденні пологів при нетугом одно - або дворазовому обвитті нічим серйозним це дитині не загрожує.

Серцебиття плоду контролюється в середньому кожні півгодини під час перейм і після кожної потуги. Якщо частота серцевих скорочень малюка не відповідають нормі, лікар може застосувати стимуляцію, щоб прискорити пологи. Відразу ж після народження голівки акушер звільняє шию від петель пуповини, перешкоджаючи тим самим її сильного натягу і порушення кровотоку по ній.

Небезпечним може бути лише подвійне або багаторазове туге обвиття пуповини. При такому обвитті вже під час вагітності реєструються ознаки гіпоксії плода. При тугому обвитті і виникнення відносного укорочення пуповини у другому періоді пологів виникає натяг, звуження просвіту судин, що приводить до різкого зниження кровопостачання тканин дитини ( гострої гіпоксії та асфіксії ).

Також натяг пуповини в пологах загрожує передчасним відшаруванням плаценти. Тому на терміні після 37 тижнів при наявності такого обвиття пуповини найчастіше проводять планове кесарів розтин, а якщо стан плода стало загрозливим до цього терміну, операція можуть зробити раніше.Чи можна уникнути обвивання пуповини?

обвиття пуповиниВраховуючи фактори, що призводять до обвиттю пуповини, майбутній мамі рекомендується звести до мінімуму стресові ситуації, частіше дихати свіжим повітрям, займатися гімнастикою, не забуваючи про дихальних вправах. Всі ці заходи спрямовані на те, щоб дитина не відчував нестачі кисню, тобто гіпоксії, яка і викликає підвищену рухову активність плода.

Крім того, потрібно своєчасно і точно виконувати всі призначення лікаря, проходити обстеження - це дозволить вчасно запідозрити неполадки, запобігти небажані наслідки. А ще майбутній мамі можна порадити не приймати близько до серця страшні історії «доброзичливців», не вживати невідомі зілля і не виконувати акробатичні вправи для того, щоб «зняти» петлю пуповини.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua