← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Не можу завагітніти рік

Якщо не виходить завагітніти рік і більше

Не можу завагітніти 2 роки, рік, що робитиНе можу завагітніти рік і більше - невже це вирок, і я ніколи не буду матір'ю? Така неприємна ситуація може статися не тільки з жінками старше 35 років, у яких фертильність знижена з причини віку, але і у зовсім молодих дівчат. Нерідко діагноз «безпліддя» ставлять дівчатам у 20-25 років. Звичайно, при довгому ненаступлении вагітності необхідно пройти повне обстеження для виявлення причини цього. Причому обстеження потрібно проходити не тільки жінці, але і чоловікові. Нерідко під час таких обстежень ніяких відхилень не виявлено. Тобто лікувати по суті нічого. А це значить, залишається тільки сподіватися на везіння і пробувати ще і ще. Але крім проб, потрібно добре розуміти сам процес дозрівання і запліднення яйцеклітини. Адже є жінки, які скаржилися на те, що «рік не можу завагітніти», а виявилося, що вони просто не займалися любов'ю в сприятливі для цього дні циклу... Яких в місяць припадає від сили 2 або 3...

Вчимося визначати овуляцію

Що робити, якщо не можу завагітніти, лікарі ж перепон не бачать? У такому разі навчимося визначати овуляцію. Це другий період менструального циклу, зазвичай випадає на 12-16 день від першого дня місячних. Овуляція - це вихід дозрілої яйцеклітини з яєчника. Яйцеклітина зберігає життєздатність 1-2 доби. І якщо ви хочете завагітніти, то повинні зайнятися любов'ю протягом 2-3 днів. Після овуляції статеві акти потомства не принесуть. Як порахувати овуляцію поточніше? Третя фаза циклу має стабільну тривалість - 14 днів. А вам для обчислення дня овуляції потрібно відняти 14 від середньої довжини менструального циклу. Наприклад, якщо довжина циклу-30 днів, то овуляція відбудеться на 16 день циклу. Обчислення ці дуже приблизні. Ефективніше буде визначити овуляцію за допомогою спеціальних одноразових тестів. Їх можна придбати в будь-якій аптеці.

Крім тестів, можна скористатися методом побудови графіка базальної температури. Надійніше всього вимірювати температуру в прямій кишці. Це потрібно робити щодня, з ранку. При вправності таким чином можна не тільки визначити овуляцію (у цей день температура підвищується вище 37 градусів), але й знайти у себе гормональні порушення.

І, нарешті, симптоми. Жінка в день овуляції відчуває сильне статеве збудження, виділення з піхви стають рясними, густими, схожими на слиз (це відходить слизова пробка з шийки матки). Іноді з'являються несильні тягнуть відчуття в області матки і яєчників. У деяких жінок з'являються кров'янисті виділення з піхви.

І, нарешті, останній спосіб визначення овуляція - це УЗД, або фолікулометрія. Лікар без проблем зможе визначити домінуючий фолікул і за деякими ознаками точно передбачити чи буде овуляція в даному менструальному циклі, і в який саме день. Пройти цю процедуру, швидше за все, доведеться не один раз за менструальний цикл.

Збільшуємо ймовірність зачаття

Що робити, якщо не можу завагітніти рік, навіть навчившись визначати день овуляції? Тоді спробуйте наступні рекомендації.

У процесі збільшення шансів на зачаття повинна брати участь не тільки жінка, але й чоловік. Для того щоб сперма була гарної якості, тобто в ній містилося багато живих, рухливих сперматозоїдів, необхідно вести здоровий спосіб життя і побільше рухатися. Перегрівання тазової області (що не рідкість у водіїв, наприклад) + сидячий спосіб життя обов'язково призведуть до погіршення якості сперми.

Жінці потрібно дотримуватись тих же правил і здорового способу життя. Крім того, якщо є статеві інфекції - їх обов'язково потрібно пролікувати, а потім планувати вагітність.

Досить часто вагітність не наступає через спайок в маткових трубах. З-за цієї ж причини підвищується ризик настання позаматкової вагітності. Спайки видаляються досить швидко і просто за допомогою лапароскопічної операції.

І, нарешті, рекомендації, пов'язані безпосередньо з допомогою сперматозоїдів у досягненні мети. Вибирайте такі позиції під час статевого акту, які сприяють глибокому проникненню пеніса в піхву. Після статевого акту обов'язково полежіть з трохи піднятим тазом, зовсім не обов'язково вставати в позу берізки. Якщо кислотність вашого піхви підвищена (це визначається результати мазка з піхви) - можна перед статевим актом проспринцюватися слабким содовим розчином. Це допоможе «врятувати» багато сперматозоїдів і тим самим збільшить шанси на зачаття. Спринцюватися часто не рекомендується, так як вимивається сприятлива флора піхви, і можуть загостритися запальні процеси, виникнути молочниця або гарднерельоз. Максимум пару раз в місяць, в дні овуляції.

Лікуємося народними засобами

Серед російських жінок великою популярністю в лікуванні безпліддя користуються трави шавлія, борова матка і червона щітка. Придбати їх непросто в звичайній аптеці. Легше замовити через Інтернет. Але це не головне. Головне зрозуміти, що ці трави - не панацея від безпліддя. Ті рідкісні випадки, в яких вони допомагають, не можуть ставитися до доказів ефективності цих трав у лікуванні безпліддя. Кажуть, що фітотерапія ефективна в лікуванні майже всіх гінекологічних захворювань, але вона ж може мати серйозні побічні ефекти. До таких належить, приміром, проривний маткова кровотеча. Так що, якщо ваша подруга завагітніла після лікування травами, то це зовсім не означає, що і вам пощастить так само.

Для довідки. Шавлія не можна пити жінкам з недостатністю гормону прогестерону (це той, який сприяє підтримці та розвитку вагітності). Побічно свідчити про прогестероновою недостатності може низька базальна температура в другу половину менструального циклу.

Борова матка може бути дуже небезпечна для печінки, і вона ж нерідко призводить до маткових кровотеч. Тому, пити її в жодному разі не слід жінок з матковими кровотечами (наприклад, внаслідок міоми матки), під час менструацій (прийом борової матки може збільшити крововтрату), а також при різних захворюваннях печінки або підозрі на них (біль у правому боці).

Лікування засобами контрацепції

Ви думаєте всі засоби контрацепції використовуються тільки за їх прямим призначенням? Аж ніяк. Наприклад, оральні контрацептиви (протизаплідні гормональні таблетки) можуть бути використані для лікування різних захворювань. Нерідко їх призначають жінкам при міомі матки (таблетки кілька гальмують зростання цієї доброякісної пухлини), ендометріозі. Допомагають таблетки позбутися від вугрової висипки, поліпшити стан волосся. А ще, дослідження довели, що після скасування протизаплідних таблеток дуже легко настає вагітність. Дана особливість була названа ребаунд-ефект. Нерідко лікарі при лікуванні легких форм безпліддя призначають своїм пацієнткам пропити 3 місяці протизаплідні таблетки, а відразу після закінчення прийому останній упаковки та наступних місячних - активно пробувати завагітніти.

Якщо ви хочете випробувати цей спосіб, то обов'язково перш зверніться до лікаря. Ні, ніякі аналізи для вибору конкретного препарату здавати не потрібно. Зазвичай достатньо бесіди з лікарем, в ході якої він зможе визначити, чи можна пити оральні контрацептиви, чи немає у вас протипоказань. А їх у протизаплідних таблеток досить багато: підвищений артеріальний тиск, захворювання печінки, вік старше 35 років + часте паління, тромбози в анамнезі і т. д.

Якщо ви вірите в Бога

Віруючі жінки розповідають, що вагітність настає після відвідування святинь. Мощі Матрони Московської володіють чудодійною силою. Якщо можливості приїхати в Покровський монастир немає, можна написати Матрони Московської записку або прочитати молитву. Віра володіє величезною силою.

Якщо нічого не допомагає

А якщо не можу завагітніти 2 роки, 3, а час йде?.. Залишається тільки варіант з ЕКО чи ІКСІ, або «зачаття в пробірці». Це дуже ефективна і вже добре вивчена методика, яка допомагає стати матір'ю при повній відсутності маткових труб або їх непрохідності, при чоловічому факторі безпліддя. Крім того, ЕКО дозволяє відібрати тільки здорові ембріони, що особливо важливо для батьків у віці 35-40 і більше років (немає ризику генетичної патології), при спадкових захворюваннях.

Проходить процедура наступним чином. Спочатку пара здає всі аналізи. Далі жінці необхідно буде приймати гормональні препарати за описаний лікарем схемою (це необхідно для дозрівання максимальної кількості фолікулів). Далі лікар в амбулаторних умовах виконує забір фолікулів з яєчника. Чоловік же здає сперму. В лабораторних умовах яйцеклітини і сперматозоїди з'єднують. І здорових эмбриончиков (зазвичай кілька) підсаджують жінці в матку. 1 і більше ембріонів приживаються у кожної четвертої-п'ятої жінки.

Якщо у жінки немає яєчників або дуже мало яйцеклітин, може бути використаний варіант з донорською яйцеклітиною. Те ж саме у випадку з чоловіками. При дуже низькій фертильності сперми, можуть бути використані донорські сперматозоїди. І, нарешті, навіть якщо у жінки немає матки, вона теж може стати матір'ю. Отримані в лабораторних умовах ембріони підсаджують сурогатної матері, і вона народжує вам вашої рідної дитини. Звичайно, послуги сурогатних матерів не дешеві, але воно і зрозуміло.

Так що, вихід із ситуації завжди можна знайти. Було б бажання і матеріальні засоби.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua