← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Не можу завагітніти причини

Причини неможливості зачаття

Причини чому я не можу завагітнітиНе можу завагітніти, причини які можуть цим бути? Цим питанням задаються тисячі жінок щодня. Звичайно, поставити діагноз і роз'яснити чому не відбувається зачаття може тільки досвідчений лікар. А ми лише розглянемо можливі причини безпліддя - серйозні і не дуже.

Почнемо, мабуть, з нагадування, що овуляція у жінок відбувається не кожен місяць. Тобто навіть молода, абсолютно здорова жінка не кожен менструальний цикл може зачати. Навіть у 20-річних жінок 2-3 «безплідних» місяців в рік - це норма. З віком таких місяців стає все більше і більше. Саме тому лікарі радять не надто затягувати з вагітністю, чим далі - тим більше проблем із зачаттям.

Що ж зробити, якщо не можу завагітніти протягом декількох місяців? У випадку з жінками до 30 років - просто розслабитися і чекати. Жінкам же старші уже слід звернутися до лікаря, так як на з'ясування причини безпліддя, а також його лікування може піти ще час.

Дуже важливо проходити обстеження обом партнерам, і те, що винна у відсутності дітей майже завжди жінка - це міф. Жінка зазвичай проходить обстеження у гінеколога і ендокринолога, а чоловік у андролога. Що стосується чоловічого фактору безпліддя, то тут виною можуть бути малорухомі сперматозоїди, їх малу кількість. Першопричинами цих порушень є як різні хронічні, дитячі захворювання, так і шкідливі звички, спосіб життя і... вік. Якщо лікування не допомагає поліпшити якість сперми, парі може бути запропоновано зачати шляхом ЕКО.

Коли про причини, чому я не можу завагітніти запитує жінка, то вона отримує набагато більше можливих відповідей.

1. Сперматозоїди блокуються слизом (в народі це називається «алергією на чоловіка»). В нормі слиз каналу шийки матки під час овуляції навпаки всіляко сприяє сперматозоїдів, захищає їх від агресивного середовища піхви. Але в деяких випадках у жінки утворюються антитіла на сперматозоїди, і це призводить до того, що в слизу навіть дуже рухливі сперматозоїди блокуються і гинуть. Благо це лікується, головне-правильно поставити діагноз. А діагноз ставиться на підставі результату посткоитального тіста, виконаного в період овуляції. Через 4-6 годин після статевого акту без використання контрацепції у жінки беруть на аналіз слиз шийки, і якщо в ній виявляються знерухомлені сперматозоїди - це підтверджує діагноз. Лікування полягає у використанні бар'єрної контрацепції протягом декількох місяців і призначення імуносупресивної терапії. І якщо все це не приносить результату, парі можуть бути рекомендовані процедури ЕКО чи ІКСІ.

2. Відсутність овуляції. Воно може бути і практично повним. Відсутня овуляція може і у зовсім молодих жінок у результаті впливу негативних ендокринних факторів (пухлини головного мозку, травми, гіперпролактинемія), захворювань щитовидної залози (гіпертиреоз, синдром полікістозних яєчників). Крім того, овуляція може зникнути при великих надлишки ваги або навпаки при нестачі, при надмірних фізичних навантаженнях, сильних стресах. Якщо за результатами аналізів та обстеження з'ясовується, що овуляція відсутня, може бути проведена стимуляції овуляції лікарськими засобами.

3. Непрохідність маткових труб. Виникає ця патологія з-за ряду причин. Основним з них є запальні процеси. Інфекції, що передаються статевим шляхом (сифіліс, хламідіоз, гонорея), а також запальні процеси безпосередньо в маткових трубах (сальпінгіт) і в матці (ендометрит).Спайки можна виявити за допомогою діагностичної процедури - ультразвуковий гістеросальпінгографії. Проводиться вона відразу після закінчення місячних. З допомогою катетера в порожнину матки вводять фіз. розчин. Якщо він легко проникає в маткові труби, черевну порожнину - це свідчить про прохідності труб. Якщо ж труби не прохідні, розчин залишається в матці, значить є спайки. Спайки видаляються зазвичай лапароскопічним методом.

4. Ендометріоз. Це захворювання розвивається досить повільно і рідко має явні симптоми за винятком... безпліддя. Воно виникає у кожної другої жінки, що страждає ендометріозом. При цьому захворюванні тканина, що вистилає порожнину матки, починає поширюватися за її межі. При ендометріозі можуть утворюватися рубці, кісти, які перешкоджають настанню вагітності. Лікується це захворювання як хірургічним шляхом, так і за допомогою гормональної терапії.

5. Патології матки. Не рідкість, коли жінки, в яких відбувається овуляція, не вагітніють. Запліднення яйцеклітини відбувається, але вона не може імплантуватися в стінку матки. Перешкодою може служити доброякісне або злоякісне новоутворення. Заважають імплантації кісти, міоми, фіброми і т. д.

Перераховані основні причини часто виникають не по одинці, і у жінок, що страждають безпліддям, знаходять відразу кілька патологій. А іноді нічого з перерахованого вище не виявляється, і тоді лікар ставить діагноз «безпліддя неясного генезу».

Своєчасне звернення до лікаря підвищить ваші шанси стати мамою. Покваптеся!Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua