← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Розвивається вагітність

Причини, ознаки, лікування вагітності, що не розвивається

Причини вагітності, що не розвиваєтьсяРозвивається вагітність - це патологія, при якій з якихось причин ембріон (плід) перестає розвиватися і гине. Причин даної патології безліч. У першому триместрі - це серйозні хромосомні «поломки». На будь-якому терміні - інфекції, недолік прогестерону і надлишок андрогенів, Антифосфоліпідний синдром - коли дитина гине за утворюються в судинах тромбів. Крім того, причини вагітності, що не розвивається можуть полягати в різних токсичних впливах на плід. Радіація, вживання ліків, заборонених для майбутніх мам, куріння, вживання алкогольних напоїв може стати причиною втрати вагітності або важких пороків розвитку у плода.

Як розпізнати завмерлу вагітність

1. Зупинка росту ХГЛ або його зниження. ХГЛ - це той гормон, який утворюється завдяки хориону. І по динаміці підвищення ХГЛ можна робити різні важливі висновки. Однак контролюють ріст ХГЛ зазвичай не у всіх жінок, так як в цьому немає практичної необхідності. Тільки в тих випадках, коли великий ризик мимовільного переривання вагітності. Наприклад, при зачатті з допомогою ЕКЗ або при звичному невиношуванні. Рівень ХГЛ визначається при аналізі крові. Але зробити деякі висновки допоможе і тест на вагітність. Ознаки вагітності, що не розвивається можуть проявлятися в негативному тесті на вагітність (з-за низького рівня ХГЛ). Однак даний ознака частіше виражений на дуже ранніх термінах вагітності.

2. Відсутність росту матки. Цей симптом може помітити лікар при гінекологічному огляді, коли виявляється невідповідність розміру матки терміну вагітності. Або при вимірюванні довжини матки на кушетці сантиметровою стрічкою - зазвичай такі вимірювання виконують з другого триместру кожної вагітної при плановому відвідуванні гінеколога. Завмерла вагітність може бути запідозрена при низькому розташуванні дна матки.

3. Різке зникнення ознак токсикозу. Зазвичай вони зникають поступово, до другого триместру вагітності. У разі ж загибелі ембріона, нудота проходить майже миттєво. Молочні залози можуть м'якими, безболісними, що нехарактерно для вагітності.

4. Кров'янисті, мажучі виділення зі статевих шляхів, біль у нижній частині живота. Зазвичай ці симптоми виникають вже при почавшомуся викидні. Проте зовсім не факт, що при даних ознаках дитина вже мертвий.

5. Зниження базальної температури. Деякі майбутні мами до і під час вагітності вимірюють температуру в прямій кишці. Цей метод, не відрізняється високою точністю, може допомогти визначити овуляцію, вагітність, стежити за її розвитком. При вагітності базальна температура зазвичай вище 37 градусів. Але її зниження не може розглядатися як абсолютний ознака завмерла.

6. Відсутність серцебиття плоду на УЗД або ембріона в плодовому яйці. Якщо у дитини не фіксується серцебиття на терміні 5-6 тижнів вагітності, це може говорити про загибель ембріона.
Бувають випадки, коли в плодовому яйці не виявляється ембріон, тобто він гине на зовсім ранніх термінах, коли ще не видно при ультразвуковому дослідженні. Дана патологія носить назви анембріонія.

7. Відсутність ворушінь плоду. Первородящі відчувають ворушіння плода щодня з 20 тижнів вагітності, повторнородящі - з 18-го тижня. При відсутності або припинення ворушінь жінку в екстреному порядку направляють на УЗД.

Переривати вагітність і яким способом

Розвивається вагітність, що робити - аборт або чекати мимовільного викидня? За кордоном у лікарів прийнята тактика очікування. Жінка щотижня, в деяких випадках навіть частіше, виконує УЗД і відвідує гінеколога, щоб вчасно розпізнати початок запального процесу - підстави для хірургічного втручання. У нас же зазвичай відразу рекомендують аборт, якщо немає ознак починається мимовільного викидня.

Як правило, розвивається вагітність на ранніх термінах лікарі «лікують» вакуум-аспірацією, тобто відсмоктують вміст із матки за допомогою спеціальної канюлі. Дане втручання може бути виконано при місцевому знеболюванні, без загального наркозу. Інший варіант - викликати викидень медикаментозним способом. Жінка приймає препарати, які видає лікар, і через 1-3 доби у неї відбувається мимовільний викидень. Ефективна дана процедура на ранніх термінах. Чим більше термін, тим більше ймовірність того, що викидень буде неповним і доведеться робити вакуум-аспірацію.

Якщо доведена шляхом обстеження розвивається вагітність вишкрібання рекомендується в тому випадку, якщо плід вже досить великий і не пройде через канюлю (вакуум-аспірація неможлива). Вишкрібання (в народі «чистка») завжди виконується в умовах стаціонару. Термін перебування в лікарні після процедури - до декількох годин, якщо немає ускладнень.

Що робити після завмерлої вагітності

При відсутності протипоказань, жінці рекомендують щонайменше 3-6 місяців приймати оральні контрацептиви. Вважається, що вони допомагають відновити гормональний фон і надійно захищають від вагітності. Якщо є протипоказання до прийому таблеток, рекомендується бар'єрна контрацепція (презерватив). Планувати дитину слід після проходження лікування (якщо воно необхідно), але не раніше 3 місяців після завмерлої, в іншому випадку великий ризик повторення ситуації.

Що ж стосується медичного обстеження, лікарі вважають це обов'язковим лише в разі повторення вагітності, що не розвивається більше 2 раз (якщо ембріон перестає розвиватися в першому триместрі вагітності). Так як в даному випадку, частіше за все, виною стають випадкові хромосомні відхилення, уникнути яких майже неможливо. Слід зазначити, що хромосомні порушення стають тим частіше, чим старше жінка.

Якщо ж ситуація повторюється. Необхідно пройти обстеження, щоб виявити і усунути причину завмирання вагітності. Жінка повинна здати аналізи крові, мазки на різні інфекції та вірусні захворювання, пройти УЗД органів малого тазу, здати аналізи на певні гормони, здати коагулограму крові та аналіз на антитіла до фосфоліпідів, сходити на консультацію до ендокринолога.

При плануванні вагітності їй призначається підвищена дозування фолієвої кислоти і йодид калію.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua