← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Невиношування вагітності

У пошуках причин невиношування вагітності

Причини невиношування вагітностіНевиношування вагітності - проблема досить поширена. Американці проводили статистичне дослідження, в ході якого з'ясувалося, що з усіх зареєстрованих вагітностей 10-25% мимовільно перериваються.

Найчастіше невиношування вагітності на ранніх термінах діагностується в першому триместрі, приблизно до 8 тижня гестації. Однак бувають і більш складні і важкі випадки, коли жінки втрачають дітей на великих термінах - 16 і більше тижнів. Які причини невиношування вагітності, чому трапляються викидні?

1. Анембріонія. Це коли ембріон гине в перші дні вагітності, але плодове яйце продовжує розвиватися. Жінка вважає себе вагітною, то ж показують аналізи, тоді як дитина давно загинув. Діагностується на УЗД. Штучно переривають вагітність у разі невиявлення ембріона на терміні 7,5 тижнів.

2. Хромосомні патології. Частіше виникають без вагомих на те причин у жінок старше 35 років. Але їх можуть провокувати негативні зовнішні впливи на організм матері. Приміром, негативно позначиться на розвитку вагітності проживання в екологічно неблагополучному регіоні, прийом токсичних лікарських препаратів та ін. сама Природа піклується про здоровий генофонд, і не дозволяє з'явитися на світ нежиттєздатним дітям. Термін переривання вагітності із-за хромосомних відхилень - до 12 тижня.

3. Коли діагностується звичне невиношування вагітності (а це 2-3 і більше невдалих спроб виносити дитину) обох партнерів направляють на консультацію до генетика для визначення їх каріотипів. Є такі особливості каріотипів, які не впливають на здоров'я батьків, але можуть негативно позначитися на здоров'ї їхніх дітей.

4. Імунні фактори. Антифосфоліпідний синдром (при звичному викидні шанси стати мамою знижуються в 10 разів) і аутоімунна реакція (коли імунна система матері відкидає плід).

5. Істміко-цервікальна недостатність - стан, при якому шийка матки через тиску на неї плода розкривається раніше часу, і при відсутності своєчасної медичної допомоги відбувається мимовільний викидень (зазвичай на термін більше 14-16 тижнів). Важливо своєчасно діагностувати цю проблему (на УЗД шийка матки вкорочена, менше 3 см) і вжити заходів (накласти шви на шийку матки або носити кільце-песарій).

6. Пороки розвитку матки. Приміром, дворога матка, коли плодове яйце починає розвиватися в одному розі.

7. Інфекції. Токсоплазмоз, герпес, цитомегаловірус, краснуха, ВІЛ та ін. Інфекції особливо небезпечні в тому випадку, якщо зараження ними відбувається вже під час вагітності. Небезпечними можуть бути грип, ГРВІ та ГРЗ.

8. Ендокринні патології. Простіше кажучи, гормональні порушення, як наслідок захворювань щитовидної залози. Недостатність другої фази менструального циклу, недолік прогестерону, надлишок пролактину.

Мимовільне переривання вагітності може відбутися також в результаті травм матері в період вагітності і загострення не гінекологічних захворювань.

Коли поставлено діагноз невиношування вагітності аналізи перед новою спробою потрібно обов'язково здати. Це необхідно для виявлення і подальшого усунення причин загибелі ембріона (або плода).

Список аналізів, які потрібно здати при звичному невиношуванні.

1. Аналізи на статеві гормони: тестостерон, естрадіол, прогестерон та ін. Здаються ці аналізи двічі за один менструальний цикл. На 5-7 день і 20-22, обов'язково натщесерце.

2. Аналіз на інші гормони (порушення у виробленні яких можуть викликати ендокринологічні проблеми): св.Т4, св.Т3, 17-ОП, ТТГ та ін.

3. Аналіз на інфекції, що передаються статевим шляхом. У тому числі обов'язково на приховані: хламідіоз, уреаплазмоз, мікоплазмоз.

4. УЗД органів малого тазу 2 рази за менструальний цикл (в першу і другу фазу).

5. Гемостазіограма.

6. Аналіз на антитіла до ХГЛ.

7. Генетичний аналіз обох подружжя на каріотип.

8. Аналіз на групову сумісність.

Невиношування і переношування вагітності, токсикози і гестози, гестаційний діабет і пієлонефрит - і це далеко не весь перелік проблем, з якими працюють акушери-гінекологи і успішно справляються. Але від самих жінок також залежить чимало. Не варто повністю покладатися на лікарів, краще заздалегідь підготуватися до виношування дитини, повністю обстежитися - це мінімізує ризик невиношування вагітності.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua