← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Низька плацентация

Причини, симптоми, лікування низької плацентації

Низька плацентация при вагітностіНизька плацентация - це досить поширена патологія у жінок з терміном вагітності до 30 тижнів. Причому вона виникає частіше у жінок старше 30-35 років, що раніше мали вагітності. Звідки така закономірність і чим може бути небезпечна низька плацентация по задній стінці і передній, а також повне передлежання дитячого місця?

Де саме в матці має в нормі розміщуватися дитяче місце? На одній з її стінок або в день, але ніяк не в області внутрішнього зіву (виходу в матку її шийки). Якщо дитяче місце безпосередньо на внутрішньому зіві, лікарі ставлять діагноз - передлежання плаценти. При збереженні діагнозу до 36 тижня гестації, лікарі не тільки достроково жінку госпіталізують в стаціонар, але і виконують їй кесарів розтин у плановому порядку. Якщо ж дитяче місце просто розташовується близько до нижньої частини матки - лікарі ставлять трохи інший діагноз - низька плацентация при вагітності, і такий розклад зазвичай менш небезпечний. В даному випадку дитяче місце розташовується на відстані не більш 6 см від внутрішнього зіва.

Причини патології

До причин такого патологічного стану відносяться запальні процеси в порожнині матки і новоутворення. Аборти, діагностичні вискоблювання, ендометрит, міома, рубці в результаті операцій на матки та ін. безслідно не проходять і майже завжди мають наслідки.

Саме тому жінкам, які пережили кесарів розтин, заводити другу дитину рекомендується не раніше ніж через 2 роки після операції, за умови хорошого стану рубця.

Якщо ж є міома матки до вагітності, то поспішати від неї позбутися потрібно не завжди. У багатьох випадках, при сприятливому розташуванні новоутворенні, впевненості в його доброякісності і невеликих розмірах, є сенс спочатку виносити дитину, а потім думати про операції. Так як будь-яка операція на матці залишає рубці. Рубці можуть розійтися, а розрив матки - смертельно небезпечне ускладнення. Крім того, рубець може заважати імплантації яйцеклітини, і в результаті плацента низько розташована в матці.

Симптоми і чим небезпечна патологія

Якщо дитяче місце не заходить на внутрішній зів, ніяких явних ознак може не бути. А розташування плаценти визначається тільки за допомогою УЗД. Зовсім інша справа, якщо дитяче місце хоча б частково закриває внутрішній зів. В такому разі у більшості вагітних є ознаки загрози викидня. Це кров'янисті виділення, болі внизу живота. Але так як низька плацентация симптоми, на щастя, не завжди має явні, лікарі рекомендують жінкам з обтяженим гінекологічним анамнезом проходити всі ультразвукові дослідження в рекомендовані строки, а також за показаннями. І навіть при слабкому кровотечі терміново звертатися до лікаря або швидкої допомоги у стаціонар.

Лікування та профілактика ускладнень

На жаль, не існує медикаментозних способів зробити так, щоб низька плацентация по передній стінці матки або по задній змінилася на нормальну. З цим завданням в більшості випадків справляється сам організм. Матка за час вагітності зростає у багато разів. І плацента, спочатку розташована низько в матці, піднімається на кілька сантиметрів.

Завданням лікарів є уважне ставлення до пацієнтки, обов'язкове направлення її на ультразвукові обстеження, відмова від проведення гінекологічних оглядів без вагомої причини і роз'яснення про заходи профілактики кровотеч.

До них відноситься:

  • відмова від статевих стосунків до тих пір, поки не зникне ризик кровотечі;
  • зниження фізичної активності;
  • зниження тонусу матки немедикаментозними засобами при необхідності.

Жінкам, які зіткнулися з даною патологією хотілося б побажати спокою, адже від психологічного стану теж багато залежить. Якщо ж ви все-таки зіткнетеся з кровотечею - не панікуйте завчасно, але відразу ж зверніться до лікаря. При помірної крововтрати, невеликий відшаруванні плаценти багато жінок успішно доношують дитини до самого кінця вагітності.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua