← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Норма навколоплідних вод при вагітності

Кількість навколоплідних вод при вагітності: норми і відхилення

Навколоплідні води: кількість, нормаНорма навколоплідних вод при вагітності залежить від її терміну. Можна знайти навіть спеціальну табличку, де вказані значення для кожного тижня. Визначаються вони нескладними вимірами під час ультразвукового дослідження. Лікар у своєму висновку обов'язково пише індекс амніотичної рідини в нормі чи ні. Поговоримо про те, що є порушенням, які можливі причини відхилень і як їх лікувати.

Існують дві патології - багатоводдя та маловоддя. При постановці цих діагнозів лікарі орієнтуються на дані огляду (довжина матки, об'єм живота, включаючи швидкість приросту розмірів матки, рухливість плоду), так і на результати вимірювань лікарем ультразвукової діагностики.

Виражене багатоводдя, коли амніотичний індекс більше 240 мм (довжина вертикального кишені по УЗД більш 800 мм) - це привід запідозрити одне з перерахованих нижче станів:

  • цукровий діабет (можливо, гестаційний);
  • патології центральної нервової системи плода, з цієї причини у нього може бути відсутні ковтальний рефлекс, а значить, кількість навколоплідних вод постійно зростає;
  • порушення серцевого ритму (може бути викликано безліччю причин, наприклад, водянкою плода);
  • патології органів дихання і травлення у дитини;
  • хромосомні аномалії.

Останній пункт виключається УЗД, проведеними в строго визначені терміни вагітності, а також потрійним скринінгом. Для виключення цукрового (гестаційного) діабет - тест на толерантність до вуглеводів. Плюс до цього потрібно виключити цитомегаловірус, токсоплазмоз, сифіліс, парвовірус, а також зробити тест Клейхауэра (якщо є імовірність резус-конфлікту). Природно, після виявлення причини, необхідно її усунути або хоча б мінімізувати її шкідливий вплив.

Якщо виявлено багатоводдя, жінка повинна повторно пройти УЗД через 7-10 днів, щоб подивитися чи немає різкого приросту вод. Цей же факт можна помітити за різкого зростання живота. Якщо да, в такому випадку жінку кладуть в стаціонар і проводять лікування індометацином або/і здійснюють редукційний амніоцентез - видаляють зайву рідину з плодового міхура.

Причини маловодия також полягають у можливих інфекційних процесах в організмі матері, а також вадах розвитку плоду. Ці причини повинні бути виключені при вираженому маловодии. Особливо це вважається небезпечним на ранніх термінах. У цьому випадку маловоддя практично завжди поєднується з важким пороком розвитку плода. Нерідко на УЗД у таких дітей виявляється поликистозная дисплазія нирок, синдром Поттера і інші патології сечовидільної системи. Найважча ситуація, коли води немає зовсім. Цей стан називається агидрамнион і є симптомом тяжкого захворювання плода, так і причиною для формування додаткових вад розвитку (зазвичай деформації скелета, особливо лицьових кісток).

Якщо ж помірне маловоддя зафіксовано на великому терміні - це менш небезпечно. І нерідко може бути варіантом норми, якщо інші дані УЗД в нормі і пацієнтка здорова (розмір матки відповідає нормі, аналізи в порядку). Знаючи яка норма навколоплідних вод і анамнез жінки, лікар досить легко зможе зробити висновок про те, чи варто турбуватися і проводити додаткове обстеження і лікування. Якщо є підозра на підтікання амніотичної рідини, необхідно зробити амниотест.

Нерідко маловоддя супроводжує гестоз (пізній токсикоз) вагітних. Але він досить легко діагностується і піддається лікуванню. Але частіше жінки з поставленим на УЗД маловодием народжують здорових діток і після відходження навколоплідних вод з'ясовується, що ніякого маловодия не було (вод більше 500 мл). Якщо ж маловоддя істинне, то жінку чекають важкі затяжні пологи з-за слабкості пологової діяльності. Збільшується ризик родових травм у дитини і розривів шийки матки у матері. На відміну від багатоводдя, маловоддя, на жаль, не може коригуватися. У разі важкого стану плода, великого ризику для його здоров'я і життя, жінці можуть провести екстрене кесарів розтин.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua