← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Нормальні пологи

Нормальні пологи: три періоду нормальних пологів

Нормальні пологи мають на увазі виконання роботи, яку має виробити матка. Шийка матки при цьому зливається з нижнім сегментом матки і перетворюється в так званий матковий зів, який поступово розкривається до розмірів передлежачої самої великої частини плода ( в нормі - головки ). Матка, скорочуючись, просуває плід з родових шляхах. Коли передлежачої частина опускається на дно таза, до сутичок приєднуються скорочення м'язів черевного преса ( потуги ), з допомогою яких плід просувається по родовому каналу і народжується.

Далі відбувається відділення і народження посліду. Таким чином, процес нормальних пологів поділяється на три переходять один в іншій періоду:

 • Період розкриття шийки матки, який починається з початком регулярної пологової діяльності і закінчується повним розкриттям шийки матки.
 • Період вигнання плоду - з моменту повного розкриття шийки матки до народження дитини.
 • Післяпологовий період - з моменту народження дитини до відділення плаценти і виділення посліду. Термін «послід» означає все те, що народжується після плода ( дитяче місце, оболонки, пуповина ).

Середня тривалість фізіологічних пологів становить 7-12 годин. Пологи, що тривають 6 годин і менше, називаються швидкими, а 3 години і менше - стрімкими ( у повторнородящих жінок пологи можуть протікати швидше, ніж у первісток ). Якщо ж тривалість пологів перевищує 12 годин, то такі пологи вважаються затяжними. В періоді розкриття рушійною силою родового акту є координовані скорочення ( перейми ) різних відділів матки - з одного боку і плодовий міхур - з іншого. Ці дві сили сприяють швидкому і плавному розкриттю шийки матки і одночасного просування плода по родовому каналу.

Плодовий міхур при нормальному перебігу пологів мимоволі розкривається в кінці першого періоду. При кожній сутичці по мірі розкриття шийки матки плодовий міхур все більше і більше наливається навколоплідними водами, робиться пружним, напруженим. Після припинення сутички міхур знову опадає. Коли напруження плідного міхура досягає межі, він розривається, і виливаються «передні» навколоплідні води ( при відкритті маткового зіву на 8-9 см, або на 4 пальці ).

У разі, коли плодовий міхур розривається при відкритті шийки матки менш ніж на 4 см, говорять про ранній розрив, це уповільнює процес розкриття шийки матки і може призводити до порушення родової діяльності. Якщо плодовий міхур розривається після повного відкриття маткового зіва, говорять про запізнілий розрив. Це може свідчити про надмірно щільних оболонках або недостатньому тиску на плодовий міхур. Така ситуація може призвести до передчасної відшарування плаценти.

Тому якщо при розкритті маткового зіву до 8 см не відбувається мимовільного вилиття вод, виробляють штучне розтин плодового міхура. Іноді розрив плодового міхура відбувається до початку пологів, у цьому випадку говорять про допологову вилиття навколоплідних вод. Це ускладнення загрожує такими наслідками, як слабкість родових сил, гіпоксія плоду ( брак кисню ), інфікування матки та ін. Тому, якщо незабаром після відходження вод перейми не починаються, їх стимулюють.

Другий період пологів це не тільки механічне вигнання плоду, але і підготовка його органів і систем до позаутробного життя. Тривалість періоду вигнання у первородящих 30-60 хвилин, у повторнородящих - 15-20 хвилин. Зазвичай 10-15 переймів-потуг достатньо для народження плода. З плодом виливаються задні води, змішані з невеликою кількістю крові і сировидним змащення. Відразу після народження плода обсяг порожнини матки зменшується, відбувається сильне скорочення її мускулатури ( міометрія ).

Незабаром за допомогою післяродових сутичок відбувається відділення плаценти від стінок матки і її народження з усіма оболонками і пуповиною. Фізіологічна крововтрата в післяпологовому періоді становить 250-400 мл в залежності від ваги жінки. Перебіг і результат пологів залежить від здоров'я жінки, перебігу вагітності, характеру скоротливої діяльності матки як провідного органу в акті пологів і багатьох інших факторів. Будь-які пологи, на жаль, можуть прийняти патологічний перебіг.Основні ознаки нормальних пологів

 • одноплідна вагітність;
 • головне передлежання плоду;
 • відповідність розмірів таза матері і голівки плоду;
 • здоровий плід і нормально функціонуюча плацента;
 • доношена вагітність ( 38-40 тижнів );
 • нормальна родова діяльність;
 • своєчасне відходження навколоплідних вод;
 • відсутність акушерського травматизму ( розривів родових шляхів ) та оперативних втручань в пологах;
 • тривалість пологів у первородящих 7-14 годин, у повторнородящих - 5-12 годин;
 • народження живої здорової дитини без будь-яких травм, аномалій розвитку, каліцтв та інфекційних захворювань;
 • фізіологічна крововтрата в післяпологовому та ранньому післяпологовому періоді ( 250-400 мл )

Нормальні пологи в 3D:Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua