← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Знеболювання при пологах

Методи знеболювання під час пологів

Методи знеболювання під час пологівЗнеболення при пологах стає все більш поширене. А лікарські засоби для цієї мети стають більш ефективними і при цьому більш безпечними. При природних пологах кожна жінка відчуває біль. Але больовий поріг і рівень терпіння у кожної людини різні. Крім того, посилення болю може бути сигналом порушення нормального процесу пологів.

Ось чому питання про те, проводити чи ні знеболення пологів, повинен вирішуватися в різних ситуаціях по-різному. Якщо ускладнень немає, жінка має право сама вирішити, проводити знеболювання чи ні. При цьому лікар повинен проінформувати її про вплив препаратів на її організм і організм дитини, а також попередити про можливі наслідки. Якщо ж в процесі пологів виникає необхідність додаткових медичних маніпуляцій, або гострота болю негативно позначається на здоров'ї матері та перебігу пологової діяльності, лікар може самостійно прийняти рішення про необхідність знеболювання.

Медикаментозне полегшення родового болю

Методи знеболювання під час пологів залежать від стану здоров'я майбутньої мами і малюка, а також від ситуації.

Якщо під час пологів виникла необхідність хірургічного втручання, знадобиться загальний наркоз. Ця ситуація можлива, коли необхідно проводити екстрене кесарів розтин, коли родова діяльність вже почалася, і виникли ускладнення. Крім того, якщо необхідно видаляти хірургічно плаценту, проводити вишкрібання порожнини матки після пологів або накладати шви на шийку матки. Наркоз здійснюється анестезіологом. Він здійснює внутрішньовенне знеболювання при пологах, або вводить наркоз за допомогою інгаляції.

При проведенні планового кесаревого розтину зазвичай використовують загальний наркоз або епідуральну анестезію. Якщо при проведенні загального наркозу жінка спить, і момент появи малюка на світ вона пропускає, то епідуральна анестезія при пологах дозволяє не відчувати болю навіть при смугової операції, перебуваючи при цьому в повній свідомості.

Суть методу в тому, що жінці анестетик вводиться в міждисковий простір хребта. Анестетик зачіпає область нервових закінчень, і нижня частина тіла повністю втрачає чутливість. Особливість методу в тому, що він практично не приносить шкоди здоров'ю ні жінки, ні малюка, але у випадку медичної помилки, якщо при введенні голки буде нанесена травма спинного мозку, наслідки можуть бути дуже серйозними.

Цю процедуру використовують і для ведення природних пологів. Лікарський препарат подається через тонкий катетер. При правильно підібраній дозі жінка не відчуває болю, однак відчуває напругу під час переймів і може контролювати зусилля під час потуг. Але існує ймовірність, що перейми при такому виді анестезії можуть ослабнути, а процес пологів затягнеться.

Якщо потрібно зменшення активності родових болів або необхідно дати породіллі трохи відпочити і зібратися з силами, використовується часткове знеболення при пологах, препарати можуть вводитися через внутрішньовенний катетер, за допомогою інгаляцій або у вигляді супозиторіїв.

Це можуть бути транквілізатори (діазепам, реланіум). Вони не несуть знеболюючого ефекту, однак допомагають зняти напругу і сприяють тому, що жінка краще контролює свою поведінку в процесі пологів.

В якості знеболюючих засобів можуть бути використані спазмолітики, анальгетики та легкі наркотичні знеболюючі препарати, такі як промедол і лентазоцин. Останній має ще й функцією стимуляції родового процесу.

Показаннями до знеболення є різні патології та фактори, які часто приводять до ускладнень. До них відносяться вузький таз породіллі, крупний плід або багатоплідна вагітність, а також неврологічні порушення у жінки.

Знеболювання при пологах відгуки має найрізноманітніші. Безумовно, втручання в природний процес пологів небезпечно ні для матері, ні для дитини. Введені матері наркотичні препарати можуть пригнічувати багато життєві функції малюка, в тому числі дихальну. Будь-яка анестезія при пологах може змінити їх нормальний перебіг, піддаючи малюка додатковим навантаженням. А епідуральна та спінальна анестезія пов'язані з ризиком для матері.

Ось чому якщо немає прямих медичних показань до анестезії, краще всього використовувати природне знеболювання при пологах, благо є безліч доступних і відомих його технік.

Як позбавити себе від болю самостійно

У процесі пологів жінка не може контролювати інтенсивність перейм, зате відмінно може контролювати свої відчуття. Головним чинником, що заважає терпіти біль, є незнання. Жінка повинна розуміти, що сила переймів буде наростати, а перерва між переймами скорочуватися. Ось чому, коли сутички відбуваються рідше, ніж кожні 1.5-2 хвилини, від них потрібно максимально відволіктися, так як це ще не така сильна біль. У цей період дуже допомагає можливість рухатися і приймати зручне становище: стояти зігнувшись з опорою на стілець або ліжко, нахилятися, сідати навпочіпки, ходити. Коли перейми стають дуже болючими і частими, необхідно сконцентруватися на больових відчуттях. Жінка може з легкістю рахувати про себе або вголос, передбачаючи, скільки триватиме сутичка, і через скільки секунд настане наступна. Між переймами допомагає розслабитися глибоке дихання, а під час переймів - часте поверхневе.

Природне полегшення приносить масаж попереку круговими рухами. Жінка може здійснювати його сама.

Головне пам'ятати, що родова біль не триватиме вічно. Як тільки настануть потуги, увагу буде зосереджено на процесі народження малюка, а родова біль забудеться через кілька хвилин після появи дитини на світ.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua